لیزر بیکینی- هزینه، خطرات، مزایا، مراقب های مهم

Bikini laser

لیزر بیکینی- هزینه، خطرات، مزایا، مراقب های مهم

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

لیزر بیکینی

وقتی تکنولوژی مثل، لیزر بیکینی وارد بازار می شود؛ بسیاری از ما، با شرایطی که درباره آن پیش رویمان هست، آشنا نیستیم. اینکه لیزر موهای واژن تا چه حد موثر است، چقدر به زیبایی کمک می کند و یا اصولا لیزر موهای زائد خطری دارد یا نه . با این حال حتما شما هم با این موضوع موافق هستید که یکی از بهترین حس های هر انسانی پاکیزگی و طراوت پوستش است. و قطعا شما هم می خواهید زیبا و سلامت باشید.

این نگرانی ها در مورد پوست ناحیه ی حساسی مانند بیکینی، حتی اهمیت بیشتری هم پیدا کند. چراکه نه تنها از لحاظ روحی روی کیفیت رابطه ی جنسی موثر است؛ بلکه پاکیزگی ناحیه ی تناسلی، از اولین اصول برای داشتن سیستم تولید مثلی و سیستم ادراری سالم می باشد.

مشاوران ما آماده هستند تا به تمام سوالات شما درباره لیزر بیکینی پاسخ بدهند؛ همین طور مطالب این صفحه برای کمک به شما است، که تصمیم دارید با این روش به زیبایی تان بارها و بارها اصافه کنید. ضمنا درباره شایعه هایی در مورد نازا کننده یا سرطان زا بودن آن و … هم به شما می گوئیم.

توصیه می کنم مقاله لیزر موهای زائد چیست را هم بخوانید.

لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟

مانند هر پروسه لیزر دیگر، باید ناحیه بیکینی از قبل شیو شود. هنگامی که با پوست صاف و بدون مو به کلینیک لیزر بلفی مراجعه می کنید، در ابتدا پزشک با شما مشاوره می کند. شرایط شما برای انجام این نوع لیزر را بررسی می کند. در مورد بیماری هایی که داشتید یا شرایط پوستتان صحبت می کند و ممکن است از شما بخواهد در مورد سابقه ی بیماری ها، داروهای مصرفی، وجود زوائد پوستی، سابقه ی حساسیت به لیزر و … توضیحاتی بدهید. تمام این نکات برای این است که بهترین دستگاه لیزر با توجه به شرایط شما انتخاب شود‌.

لیزر موهای واژن چگونه انجام می شود

زمان انجام لیزر موهای واژن، باید لباس های خود را در آورده و با آرامش روی تخت لیزر دراز بکشید. اپراتور دستگاه لیزر را در نزدیکی پوستتان می گیرد و بعد از تنظیم دستگاه شروع به زدن شات لیزر می کند. لیزر ناحیه بیکینی ممکن است برای بعضی افراد دردناک باشد؛ به همین دلیل، حتما قبل از آمدن به کلینیک در مورد اینکه آیا نیازی به استفاده از بی حس کننده دارید یا نه، با مشاوران مرکز لیزر دختر زیبا تماس بگیرید.

جدا از بحث بی حس کننده، در مرکز دختر زیبا برای کاهش درد و سوزش مراجعه کنندگان، از ژل های خنک کننده استفاده می شود. این کار میزان درد را به حداقل می رساند. لیزر بیکینی حداکثر حدود 30 دقیقه طول می کشد و بعد از اتمام کار، تمامی نکات بعد از لیزر توسط پزشک یا تکنیسین آموزش دیده به شما گفته خواهد شد؛ تا در خانه با مشکلی روبرو نشوید‌.

به مقاله چگونه درد لیزر موهای زائد را کم کنیم مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد بیکینی شامل کجاست؟

این موضوع بستگی به نوعی از لیزر بیکینی دارد که شما انتخاب می کنید. ممکن است قصد داشته باشید که تمامی موهای زائد آن ناحیه را از بین ببرید؛ یا اینکه فقط نواحی خارج از خط شرت بدون مو باشند.

اما در کل لیزر ناحیه ی تناسلی می تواند برای این بخش ها به کار رود و انتخاب آن بر عهده ی شماست.

لیزر ناحیه بیکینی شامل کدام قسمت بدن است

ناحیه ی خارج از شرت، لبه های بیرونی واژن، بالای ناحیه ی شرمگاهی و خط باسن نواحی بیکینی است.

مزایای لیزر ناحیه بیکینی چیست

نکات مثبت لیزر موهای زائد واژن از لیزر سایر نواحی بدن چندان مجزا نیست. در کل لیزر به علت مکانیسمی که دارد می تواند مزایای زیر را داشته باشد:

 • موهای زیر پوستی کاملا حذف می شود.
 • موها به سرعت ضعیف و نازک می شوند.
 • سرعت رشد موهای زائد به شدت کم می شود.
 • لیزر، التهابی که کرم موبر یا تیغ و اپیلاسیون، به طور مداوم ایجاد می کنند، ندارد.
 • به مدت طولانی نیازی به رفع موهای زائد خود نخواهید داشت.
 • بدنتان کمتر عرق کرده و بو می گیرد.
 • اعتماد به نفستان بالا می رود و در نتیجه رضایت بیشتری در رابطه جنسی خواهید داشت.
 • ریسک انتقال بیماری های عفونی که توان انتقال از طریق ژیلت یا اپیلاسیون را دارند؛ کم می کند.
 • پوست بعد از لیزر تیره نمی شود (تیغ و کرم موبر به مرور می توانند باعث تیرگی پوست نواحی مورد نظر شود.)

یک مزیت بسیار مهم لیزر ناحیه تناسلی

تحقیقات نشان داده است، لیزر و نابود کردن موهای زائد بیکینی به بهبود کیفیت زندگی کمک می کند. روابط عاطفی در بین یک زن و مرد نیاز به حس آرامش دارد، زیبایی کمک می کند تا این آرامش بسیار بیشتر و موثرتر جریان پیدا کند. زمانی که شما وارد رابطه می شوید، احساس سوزشی که این موهای زبر ایجاد می کند؛ یا حس تیغ مانندی که برای پوستتان احساس می کنید؛ حالت خجالت مخصوصا اگر بنا به دلیل کوتاه بودن موها نتوانسته باشید آنها را کاملا شیو کنید؛ یا از موبر بین استفاده کرده باشید و حساسیت های پوستی ایجاد شده باشد و اینها ناحیه بیکینی تان را تیره کرده باشد؛ از وکس استفاده کرده باشید و باعث آثار زحم و عفونت شده باشد و یا سایر روشهایی که دائمی نیستند و آسیب جدی می زنند؛ همه شرایط بد عاطفی هستند. اینها احساستان را در رابطه درگیر می کنند.

لیزر بیکینی موهای زائد ناحیه تناسلی و واژن و حتی ناحیه شرمگاهی را از بین می برد و تمام این شرایط را کنترل می کند و در نتیجه احساس خوب در رابطه را جاری می شود. یک مورد یادتان باشد؛ در کنار این باید بیماری هایی که باعث از بین رفتن زیبایی پوستتان می شود یا باعث پرمو شدن می شود مثل سندروم پلی کیستیک یا PCOS درمان شود. پزشک ما در این مورد به شما کمک می کند.

لیزر موهای زائد بیکینی برای چه کسانی انجام می شود

لیزر موهای زائد بیکینی هم برای آقایان و هم برای خانمها انجام می شود، در حقیقت نظافت این ناحیه برای همه مهم و ضروری است. ولی یک سری مسائل درباره لیزر ناحیه بیکینی، از جمله اینکه آیا این عمل زیبایی ممکن است برای دختران ضرر داشته باشد؟ یا اینکه آقایان قبل از مراجعه بعضا نگران این هستند که آیا تنها کسی هستند که تمایل به انجام این لیزر دارند؟ یا اینکه اصلا اپراتوری برای انجام آن هست و سوالات دیگر که در این باره مطالب زیر کمکتان می کند.

لیزر موهای واژن برای دختران

در سنین قبل از ازدواج، کارهای کلینیکی بر نواحی نزدیک پرده بکارت برای بعضی دختران نگران کننده است. اما این موارد شایعه می باشد. اگر لیزر و سایر اقدامات کلینیکی در مرکزی معتبر انجام شوند؛ ریسک عارضه وجود نخواهد داشت.

لیزر بیکینی برای دختران

لیزر بیکینی برای آقایان

در گذشته آقایان چندان تمایلی به از بین بردن مو های زائد خود نداشتند؛ اما امروزه باشگاه های ورزشی پرطرفدار هستند، حفظ بهداشت شخصی به شدت مهم است. لذت بیشتر از رابطه ی جنسی هم یک مسئله حائز اهمیت است، بنابراین؛ آقایان هم از مراجعه کنندگان مداوم کلینیک هستند. به علاوه روش های سنتی تری که برای از بین بردن موهای زائد وجود داشت؛به شدت دردناک بوده و یا احتمال بروز زخم و عفونت های بعد از آن زیاد بود چون جنس موهای آقایان ضخیم است. پس پیگیری و انجام مداوم این  مسئله با این روش ها بعید بود.

خوشبختانه لیزر موهای زائد، حتی ناحیه ی بیکینی و روی ناحیه ی بیضه، برای آقایان هم انجام می شود. ایشان هم مثل خانم ها باید قبل از مراجعه، موهای زائد خود را شیو کرده، و بعد از مشاوره کامل، برایشان لیزر با دستگاه مناسب انجام می شود.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی آقایان

لیزر موی زائد آقایان؛ در مرکز زیبایی دختر زیبا انجام می شود و اپراتورهای آموزش دیده جهت انجام این روش در خدمت شما هستند.

لیزر موهای زائد واژن باعث روشن شدن پوست می شود؟

خود از بین بردن موهای زائد، به تنهایی، نقش پررنگی در روشن تر شدن پوست نواحی خاص دارد. ممکن است بعد از لیزر موهای زائد شاهد تغییر رنگی جزئی در پوست آن ناحیه باشید. اما این حالت موقتی است و بعد از مدت کوتاهی به حالت اول خود برمی گردد.

لیزر های مخصوصی برای سفید سازی ناحیه ی تناسلی به کار می روند، که می توانند تا حد قابل توجهی رنگ پوست این ناحیه را روشن کنند. لیزر هایی مثل لیزر سی او تو، از دسته لیزر های سفید کننده واژن هستند که در مرکز لیزر و زیبایی دختر زیبا (بلفی سابق) برای مراجعه کنندگان عزیز انجام می شود. به مقاله لیزر واژن مراجعه کنید.

قبل از لیزر موهای زائد بیکینی چه کار هایی بکنیم؟

شما قصد لیزر هر ناحیه از بدنتان را که داشته باشید باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • از حدود دو روز قبل ناحیه مورد نظر را به طور کامل شیو کنید
 • سایر روش های حذف مو های زائد، مثل موم یا وکس، که مو ها را از ریشه بیرون می کشند، از حدود یک ماه قبل قطع کنید.
 • سعی کنید روزی که به لیزر می آیید، قبلش حمام رفته باشید و تا زمان حضور در مرکز از به کار بردن عطر، لوسیون، کرم، پودر و … روی پوست خودداری کنید.
 • در مورد لیزر بیکینی، اگر قصد زدن کرم بی حس کننده دارید، حتما از حدود ۴۰ دقیقه قبل کرم را به ناحیه بیکینی بزنید، تا در زمان انجام لیزر درد کمتری احساس کنید.
 • لباس های راحت پوشیده باشید تا پس از لیزر پوستتان ملتهب نشود.
 • به هیچ وجه قبل از لیزر پوست خود را به روش های مصنوعی یا طبیعی برنزه نکرده باشید.

مراقبت های بعد از لیزر ناحیه بیکینی

 • نباید بگذارید نور خورشید با پوست این ناحیه تماس پیدا کند.
 • در فواصل بین دو جلسه لیزر از وکس یا شیو خودداری کنید؛ فقط یکی دو روز قبل از مراجعه بعدی به کلینیک شیو کنید.
 • یک هفته از رفتن به سونا یا حمام آب داغ خودداری کنید.
 • تا حدود سه روز ورزش های سنگین انجام ندهید و از تماس پوست لیزر شده با کلر آب استخر جلوگیری کنید.
 • ۴۸ ساعت بعد از لیزر، محل را تمیز و خشک نگه دارید و اصلا از لوسیون یا مواد معطر در این ناحیه استفاده نکنید. البته زدن ژل آلوئه ورا برای آرام شدن پوست ملتهب مانعی ندارد.
 • حتی اگر احساس خارش کردید، پوست بیکینی را لمس نکرده و نخارانید.
  برای نتیجه بهتر لیزر موهای واژن چه کاری کنیم

لیزر بیکینی تا چند جلسه طول می کشد؟

تعداد جلسات به شرایط زیبا جو بستگی دارد. شرایطی مثل ضخامت مو، هورمون ها، رنگ پوست، رنگ و فاز رشد مو و حتی ژنتیک برای افراد متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت حدود 8 تا 10 جلسه زمان نیاز دارد.

هزینه لیزر موهای واژن چقدر است؟

هزینه لیزر بیکینی یا همان ناحیه تناسلی بستگی به تعداد جلسات مورد نیاز تا رفع کامل آن دارد. هرچه دستگاه مورد استفاده قوی تر و با کیفیت تر باشد تعداد جلسات شما کمتر و به طبع هزینه هم کمتر می شود. یکی از خصوصیات دستگاه لیزری که در مرکز پوست و زیبایی دختر زیبا (بلفی سابق) به کار گرفته شده است؛ تعداد جلسات کمتر است.

این دستگاه به نسبت دستگاههای دیگر موجود در بازار قدرت بیشتری دارد. این دستگاه اسپانیایی هم هند پیس لیزر الکس و هم دایود و هم Nd yag دارد و تمام انواع پوست را شامل می شود. طول موج دستگاه و قدرت آن به شکلی است که موها را در عمق بیشتری از بین می برد و در مدت زمان کمتری نتیجه می گیرید. بنابراین هزینه لیزر برایتان کمتر می شود.

در کنار این، مرکز لیزر دختر زیبا؛ با جشنواره ها و تخفیفات در مناسبت ها باز هم این هزینه را برایتان کاهش می دهد. یک نکته مهم این است که هزینه های غیر منطقی در برخی مراکز به دلیل کیفیت کم دستگاه است که می تواند عارضه های زیاد ایجاد کند و ضرر بسیار شدیدی چه روحی و چه جسمی و چه مالی به زیباجو تحمیل کند.

تعداد جلسات و هزینه لیزر موهای بکینی و ناحیه واژن

در شرایط معمول هزینه لیزر بیکینی در مرکز بلفی از جلسه ای 150 شروع می شود و البته ممکن است با در نظر گرفتن گذشت زمان و نیاز زیباجو هزینه کمی تغییر کند.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی درد دارد؟

میزان درد لیزر کاملا بستگی به شرایط هر فرد دارد. احساس درد، خصوصا در جلسات ابتدایی لیزر، طبیعی است.  این درد به مرور و با نازک تر شدن مو ها، به شدت کاهش پیدا می کند.

همچنین برای ناحیه ی بیکینی می توان حدود یک ساعت قبل از مراجعه، از کرم های بی حس کننده استفاده کرد تا لیزر بیکینی بدون درد باشد. به علاوه در کلینیک بلفی، همه ی خدمات لیزر، با ژل های خنک کننده انجام می شود تا میزان درد به حداقل رسیده و پوست دچار سوختگی نشود.

آیا لیزر بیکینی ضرر دارد؟

لیزر موهای واژن مانند هر نوع اقدامات کلینیکی دیگر، اگر در مرکز معتبر و توسط شخص آموزش دیده انجام نشود، می تواند عارضه دهد.

در کلینیک بلفی لیزر توسط شخص آموزش دیده و زیر نظر پزشک انجام می شود تا احتمال بروز عارضه را به صفر برساند. به علاوه شما می‌توانید در ساعات اداری با کلینیک تماس گرفته و در مورد شرایط خود با مشاوران ما صحبت کنید.

عوارض لیزر بیکینی

لیزر در بعضی افراد عارضه موقت ایجاد می کند و ربطی به ناحیه لیزر شده ندارد. عارضه های موقت اینها هستند:

  • اندکی فولیکول های مو متورم می شوند.
  • رنگ پوست، جزئی و به صورت موقتی تغییر می کند.
  • احتمالا قرمزی و التهاب پوست را تجربه می کنید.

با اینکه عوارض لیزر بسیار کم است ولی بازه هم دغدغه هایی وجود دارد. سوالات و دغدغه هایی که اتفاقا بسیار مهم هم هستند ولی نگران نباشید؛ ما در اینجا به این دغدغه های شما جواب داده ایم :

  • آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟
  • اینکه آیا لیزر موهای زائد بیکینی سرطان زاست؟
  • مسئله مهم برای خانم ها: لیزر بیکینی برای تنبلی تخمدان ضرر دارد؟
  • آیا لیزر بیکینی روی پریود تاثیر دارد؟

جواب سوالاتتان را در این چند سطر به طور کوتاه داده ایم؛ ولی به زودی در مقالات جامع و کاملی به شما جواب می دهیم؛ تا شما از کاری که دوست دارید انجام دهید، مطمئن شوید. قول می دهیم با مطالعه این تحقیقات کاملا نگرانی تان را برطرف می کنید.

آیا لیزر موهای بیکینی باعث نازایی می شود؟

یک سری شایعه هایی در این باره وجود دارد؛ ولی لیزر توان نفوذ به عمق پوست، و همچنین اعضای داخلی را نداشته، و نازا شدن بعد از لیزر کاملا بعید است.

لیزر موهای زائد بیکینی در بارداری

تنها نکته ای که باید در مورد آن احتیاطات لازم را داشته باشید؛ این است که اگر باردار هستید، برای جلوگیری از اثرات احتمالی لیزر بر روی جنین، از انجام آن خودداری کنید.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی سرطان زاست؟

این مورد هم مثل شایعه ی نازا بودن لیزر بیکینی اساس علمی ندارد. در حقیقت حتی برای بعضی انواع سرطان، از لیزر درمانی استفاده می شود. به مقاله آیا لیزر سرطان زا است مراجعه کنید.

آیا لیزر بیکینی برای تنبلی تخمدان ضرر دارد؟

خیر اینطور نیست. در واقع ممکن است کسانی که به این بیماری مبتلا هستند، مثل زنان دیگر از لیزر نتیجه نگیرند. چراکه میزان هورمون های افراد در رشد موهای بدنشان اثرگزار است.

برای حل این مشکل، حتما از قبل با پزشک کلینیک در مورد آن صحبت کنید؛ تا متوجه شوید حدودا چند جلسه تا نتیجه ایده آل فاصله دارید. به مقاله لیزر بیکینی و تنبلی تخمدان مراجعه کنید.

لیزر بیکینی در دوران پریود و ارتباط آن با تنبلی تخمدان

آیا لیزر ناحیه بیکینی روی پریود تاثیر دارد؟

خیر. لیزر ناحیه ی بیکینی روی پریود عارضه ای نمی دهد. تنها نکته مهم درباره موضوع، این است که بعضی افراد قبل از شروع پریود یا حین چرخه، نسبت به درد حساسیت بیشتری دارند. به همین علت ممکن است لیزر برایشان دردناک تر از همیشه باشد.

اما اگر شما می خواهید در دوران پریود لیزر بیکینی انجام دهید، برای بهداشت بیشتر از تامپون استفاده کنید.

تفاوت لیزر موهای زائد بیکینی و بزریلی چیست

هر دو نوع لیزر در ناحیه ی تناسلی انجام می شوند؛ اما برای لیزر بیکینی لازم نیست فرد کاملا برهنه باشد و ناحیه ی خارج از خط شرت لیزر می شود.

در حالی که لیزر برزیلی حتی لبه های بیرونی واژن و خط باسن هم شامل شده، و نیاز است فرد برهنه باشد.

شما هنگام مراجعه هر کدام خواستید می توانید انتخاب کنید.

بعد از لیزر ناحیه تناسلی می توانیم رابطه داشته باشیم؟

بعد از انجام لیزر ناحیه تناسلی، این بخش ممکن است مقداری ملتهب شود. به همین علت برای جلوگیری از التهاب بیشتر، حدود 24 تا 48 ساعت به پوستتان زمان دهید.

در نهایت لیزر موهای واژن و از بین بردن مو با لیزر بیکینی، یک روش زیبایی است که به سلامتی روحی و جسمی هم منتهی می شود، روشی که مقرون به صرفه و همین طور با کمترین عوارض نسبت به سایر روشها انجام می شود. این کار شما را تا آخر عمر از شر این موهای بد قیافه راحت می کند اینها در لحظات احساسی و رابطه خدشه وارد می کنند و چه کاری بهتر از این که از ریشه حذف شوند. تمام سوالات و مسائلی را که در این رابطه دارید می توانید با مشاورین ما در میان بگذارید، مشاورین ما صبورانه به شما پاسخ می دهند.

[tags]

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *