مرکز آر اف نیدل فرکشنال در تهران

بالا رفتن سن خود را با نشانه های مختلفی نشان می دهد. یکی از آن ها افتادگی صورت و واضح شدن چین و چروک هاست. آر اف نیدل فرکشنال یکی از بهترین گزینه ها برای جلوگیری از پیری پوست است. با این دستگاه مدت زمان بیشتری پوستی صاف تر و جوان تر می ماند. دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی، با قیمت مناسب و اثربخشی فوق العاده کارایی بسیار زیادی را در رابطه با جوانسازی دارد. دستگاهی که چند هدف را همزمان با هم انجام می دهد و علاوه بر تحریک پوست برای کلاژن سازی کمک می کند تا سرعت بهبودی بیشتری به پوست بدهد.

دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی؛ مزایا، معایب و هزینه ها

اکثر افراد در سنین ۳۰ تا ۵۵ سال، متوجه تغییرات چهره ی خود می شوند. افتادن و شل شدن پوست صورت، چین و چروک (مخصوصا در اطراف چشم ها)، نازک شدن پوست و بقیه مشکلات پوستی در این سنین بیشتر خودنمایی می کند. در صورتی که فرد در همین دوران برای نگهداری و مراقبت درست پوست اقدامی نکند؛ روند تغییرات پوست سرعت بیشتری پیدا می کنند. اما روشهای ساده ای برای مراقبت از پوست در این زمان هست که هم هزینه کمتری به دنبال دارد و هم دوام بیشتری.

تکنولوژی آر اف نیدل فرکشنال چیستآر اف نیدل فرکشنال یکی از همین روشهای ساده و موثر است.

دستگاه آر اف نیدل فرکشنال تا حد زیادی این علائم ناشی از افزایش سن را برطرف می کند. در واقع با استفاده ی همزمان دستگاه آر اف سوزنی از تکنولوژی آر اف و نیدلینگ، در مدت زمان اندکی، پوست را همزمان لیفت، جوانسازی وصاف تر می کنند.

تکنولوژی آر اف فرکشنال سوزنی چیست

آر اف فرکشنال از امواج لیزر استفاده نمی کند؛ بلکه با استفاده از امواج رادیویی (که به بعضی مناطق پوست تابانده می شود)، به کلاژن سازی تحریک می کند. همچنین نیدل این دستگاه، تا عمق کم اما قابل توجهی به داخل پوست نفوذ می کند. به این شکل بدون حس درد و بروز خونریزی، پوست زیباجو به بازسازی و ترمیم تحریک می شود.

تکنولوژی آر اف با استفاده از امواج رادیویی و نفوذ به عمق پوست نفوذ می کند. به این ترتیب سلول های پوستی را برای ساخت الیاف جدید و حجم دهی به بافت پوست تحریک می کند. اما آر اف به تنهایی عوارضی دارد که باعث بازنگری در آن شد. در این تکنولوژی تنها بر یک نقطه از پوست متمرکز می کند و همین نکته عوارضی را برای زیباجو به وجود می آورد. به همین دلیل، تکنولوژی جدید تر آر اف فرکشنال؛ جایگزین آن شد. این تکنیک مساحت های مشخصی از پوست در فاصله های معین را هدف گیری می کند. بنابراین هم اثربخشی فوق العاده بهتر و هم عوارض بسیار کمتری دارد.

تفاوت آر اف به تنهایی با آر اف نیدل فرکشنال

دستگاه فرکشنال سوزنی (RF Needle Fractional) به یک سری با تعدادی سوزن ریز متصل می شود. همزمان با تابش امواج رادیویی، نیدل ها داخل پوست هدایت می شوند و با یک ضربه بسیار کوچک سلول ها را تحریک می کنند. این روش نیازی به بیوشی یا بی حسی ندارد و تهاجمی نیست. در صورتی که شخصی آستانه درد پائین داشته باشد؛ پزشک چند دقیقه قبل از شروع، با کمک بی حسی موضعی، منطقه مورد درمان را بی حس می کند.

با استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال، سلول هایی که تحت تاثیر امواج قرار نگرفته اند؛ به بخش آسیب دیده (که به علت تابش امواج دچار آسیب شده است) کمک می کند تا خود را بازسازی کند.

امواج آر اف با کمک نیدلی که داخل پوست وارد می شود به لایه های زیرین منتقل می شود. به همین علت نام کامل این دستگاه جوانساز، آر اف نیدل فرکشنال یا آر اف فرکشنال سوزنی است.

دستگاه کلینیک بلفی، آر اف نیدل فرکشنال IBS کره ای است و کیفیت و قدرت عالی این دستگاه تاثیر کار را بسیار بیشتر از می کند. شما می توانید از مزایای امواج رادیو فرکانس آر اف و نیدلینگ توسط یک دستگاه معتبر به طور همزمان بهره مند شوید.

مزایا و کاربردهای دستگاه آر اف نیدل فرکشنال

این دستگاه در موارد مختلفی کاربرد دارد و با تحریک پوست، به بازسازی و جوانسازی پوست کمک می کند. در حقیقت این دستگاه چندکاره با یک بار درمان، اهداف مختلفی را پی ریزی می کند.

مزایای این روش شامل این موارد است:

 • لیفتینگ

  پوست با تابش امواج و ایجاد رشته های ضخیم فیبروزی، بافت سفت تر و جوان تری پیدا می کند و به عبارتی لیفتینگ را در صورت خود احساس می کنید. (البته این بافت های فیبروزی و محکم که طی فرآیندی به نام فیبروپلازی به وجود آمده اند دائمی نیستند؛ بلکه بعد از مدتی از بین می روند و به همین علت باید در فواصل معین و برای شارژ سالیانه به کلینیک مراجعه کنید.)

 • رفع غبغب

  اگر غبغبی افتاده دارید، شما به دستگاهی نیاز دارید که با تحریک عمقی پوستتان در این نواحی، ساخت کلاژن و الاستین را بیشتر کند تا پوست از حالت افتادگی خارج شود. دستگاه آر اف نیدل فرکشنال دقیقا برای این کار ساخته شده است.

 • از بین بردن جای جوش و زخم

  فرورفتگی های ناشی از جای جوش و زخم های قبلی، با ار اف فرکشنال تا حد زیادی هموار تر می شوند.

 • جمع شدن منافذ باز پوست

  با تحریک شدن پوست و ساخت رشته های کلاژن و الاستین جدید، منافذ پوست جمع تر می شود.

 • رفع خطوط سفید پوست

  اگر تاکنون به علت خطوط سفید و بد شکلی که روی بدنتان هست اعتماد به نفس کافی برای پوشیدن لباس ورزشی در باشگاه ندارید. دستگاه آر اف نیدل فرکشنال این خطوط را با چند جلسه درمان تخصصی و مراقبت های خودتان در منزل تا حد زیادی از بین می برد.

 • چین و چروک های سطحی را از بین می برد

  همزمان با حجم دهی، ایجاد بافت جدید و سفت شدن پوست توسط آر اف سوزنی، چین و چروک های سطحی تقریبا به طور کامل برطرف می شود و چین و چروک های عمقی تر وضوح خود را از دست می دهند.

در صورتی که با هر کدام از مشکلات مطرح شده رو به رو هستید؛ نیاز به یک روش سریع دارید و یا نیاز دارید که به یک درمان موثر برسید می توانید آر اف فرکشنال سوزنی را جزئی از روشهای مناسب درمان پوستتان در نظر بگیرید. با این روش به سرعت و با کمترین عوارض به نتیجه ای که می خواهید می رسید.

نکته مهم درباره فرکشنال سوزنی

مسئله مهمی که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که در بعضی منابع به اشتباه، آر اف نیدل فرکشنال را یک درمان برای از بین بردن جوش و آکنه معرفی می کنند. ولی در حقیقت اگر با این دستگاه برای جوش فعال و التهابی اقدام کنید، فقط شرایط را بدتر می کنید.

اما با توجه به مواردی که گفته شد، این دستگاه قابلیت تحریک کلاژن سازی و ترمیم بافت پوست را دارد؛ در نتیجه برای از بین بردن جای جوش ها، خصوصا جای جوش فرورفته، مناسب است. برای جوش های التهابی و فعال باید با توجه به شرایط خاص خودتان از محصولات مخصوصی استفاده کنید تا حتی الامکان از بروز جای جوش جلوگیری شود. که در اینصورت باید با پزشک مجموعه مسئله را مطرح کنید و درمان مناسب خودتان را دریافت کنید.

همچنین در صورت نیاز می توانید برای کنترل و درمان جوش هایتان با داروساز مجموعه در ارتباط باشید.

هزینه ی درمان با آر اف فرکشنال سوزنی

این هزینه دقیقا بسته به وسعت ناحیه مورد درمان و تعداد جلسات مورد نیاز، است. در جلسه ابتدایی ….

عوارض احتمالی آر اف نیدل فرکشنال

بعد از آر اف نیدل فرکشنال ممکن است مانند هر دستگاه دیگری درگیر بعضی عوارض شوید. مواردی مثل قرمزی، سوزش، خارش، التهاب، خونریزی موقت، حساسیت و … . این موارد گذرا هستند و نکته ی مهم این است که شما با رعایت نکات قبل و بعد از آر اف فرکشنال سوزنی، کاری کنید تا احتمال بروز عوارض کاهش یافته و یا خیلی زود بهبود پیدا کند.

نکات قبل از جوانسازی با آر اف فرکشنال

 • آر اف نیدل فرکشنال در بارداری

  اگر باردار هستید؛ بیماری خاصی دارید، که خصوصا بخاطر آن زخم های شما دیر خوب شده و یا اینکه مدت زیادی خونریزی می کند، حتما در مورد آن با پزشک حاضر در کلینیک مشورت کنید.

 • آلرژی

  چنانچه تا به حال به ماده ی خاصی واکنش آلرژیک داشته اید؛ اخیرا اقدامات تهاجمی مثل جراحی، یا نیمه تهاجمی مانند پیلینگ انجام داده اید؛ و یا مستعد تبخال و تاول هستید؛ باید با پزشک مجموعه در مورد آن صحبت کنید.

 • مصرف داروها

  در صورتی که داروهایی مثل راکوتان، تتراسیکلین، داروهای هورمونی و یا کرم های موضعی رتینوئید دار (که معمولا برای آکنه تجویز می شود) استفاده می کنید؛ باید با پزشک کلینیک در مورد آن صحبت کنید تا در صورت لزوم نوبت شما برای دستگاه آر اف فرکشنال به تعویق بیفتد. چراکه این داروها پوست شما را حساس و نازک می کند و در نتیجه ممکن است برای شما ریسک عوارض بیشتر از میزان اثربخشی آر اف فرکشنال سوزنی باشد.
  همچنین از یک هفته قبل باید داروهایی که ممکن است ریسک خونریزی را افزایش دهد قطع کنید. داروهایی مثل آسپرین، بروفن و … . اگر بخاطر بیماری خاص مجبور به مصرف این دارو ها هستید، حتما از قبل با پزشک خود مشورت کنید.

 • سولار یا حمام آفتاب

  دو هفته قبل از جلسه ی آر اف فرکشنال نباید پوست ناحیه ی مورد نظر را در معرض تابش زیاد خورشید، مثل حمام آفتاب، قرار دهید.

 • وجود فلز در دهان

  اگر بخشی فلزی در دهان شما هست، ممکن است با تابش امواج آر اف فرکشنال حس ناخوشایندی به شما دست بدهد. در نتیجه این نکته را باید به ما بگویید تا در صورت لزوم با گذاشتن وسیله ای در دهان یا انجام اقدامات خاص، این مشکل را برطرف کنیم.

نکات بعد از جوانسازی با این روش

 • ممکن است لخته های خون کوچکی در نواحی تحت تاثیر سوزن آر اف نیدل فرکشنال به وجود بیاید. اصلا به آن ها دست نزنید تا خودشان بعد از اندک زمانی از بین بروند.
 • تا دو روز بعد از آر اف نیدل فرکشنال، نباید به صورت شما هیچ استرسی وارد شود. منظور از استرس هم فشار های فیزیکی و هم فشار های شیمیایی است. پس سعی کنید تا گذر این زمان حمام با آب داغ نروید، صورت خود را ماساژ ندهید و از استفاده از لایه بردار های فیزیکی یا شیمیایی خودداری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که صورت خود را تمیز نگه دارید تا از بروز عفونت جلوگیری شود.
 • حتما از کرم های مرطوب کننده، ترمیم کننده و ضدآفتاب با spf بالای 30 استفاده کنید.
 • معمولا بعد از 12 ساعت می توانید با خیال راحت آرایش کنید.
 • قرمزی و التهاب پوست ممکن است از یک تا سه روز ادامه پیدا کند. در این زمان می توانید یک بسته ی یخ را به آرامی روی صورت خود قرار دهید تا التهاب فروکش کند‌. هر بار حدود 15 دقیقه و حدود 3 تا 4 بار در روز کفایت می کند.
 • اگر تا بعد از 24 ساعت از جلسه ی آر اف فرکشنال، هر گونه احساس ناخوشایند یا عارضه ی دیگری پیدا کردید، حتما با پزشکتان تماس بگیرید.

کلام آخر

آر اف نیدل فرکشنال از جدید ترین دستگاه هایی است که به خوبی اثربخشی خود را برای جوانسازی پوست و رفع عیوب ظاهری اثبات کرده است. با توجه به تکنولوژی ظریف این دستگاه، باید حتما یک تکنیسین مجرب و یا پزشک این روش را برایتان انجام دهد. پزشک با توجه به شرایط خاص پوست شما تصمیم می گیرد. به علاوه، هر جایی از دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی استفاده نمی کند؛ پس حتما از قبل در این باره مطمئن باشید.