درمان سلولیت با مزوتراپی

درمان سلولیت با روش مزوتراپی

درمان سلولیت با مزوتراپی

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

یکی از روش های درمانی بسیار اثر بخش در حیطه ی زیبایی، مزوتراپی است. درمان سلولیت با مزوتراپی طی 3 یا 4 ماه بسته به گستردگی و شرایط بیمار نتایج درمان دیده می شود؛ از بین بردن سلولیت با مزوتراپی، یک روش ایمن و مناسب برای اکثر افرادی که با این مشکل رو به رو هستند. در این روش با تزریق مقداری از مواد تخصصی مزوتراپی به ناحیه ی آسیب دیده، بدن تحریک به آب کردن چربی و محکم تر کردن بافت خود می شود.

مزوتراپی چه تاثیری بر روی سلولیت می گذارد

قبل از شروع درمان سلولیت با مزوتراپی بهتر است بدانیم چرا چنین عارضه ای در پوست ایجاد می شود و چطور به وجود می آید. سلولیت ظاهر پرتقالی شکلی از پوست است که به علت تجمع بدفرم چربی در زیر پوست اتفاق می افتد؛ در خانم ها شایع تر است و با افزایش سن و شل شدن پوست، احتمال بروز آن بیشتر می شود.

سلولیت چطور به وجود می آید

سلول های چربی در اتاقک های کوچکی در زیر پوست تجمع پیدا می کنند. دیواره ی این اتاقک ها از الیاف کلاژن و الاستین ساخته شده است. زمانی که این چربی ها بیشتر می شود؛ فشار اضافه را از سمت بالا به پوست وارد می کنند. چون کناره ها توسط الیاف کلاژن محدود هستند.

الیاف کلاژن و الاستین در جای خودشان حضور دارند؛ پس همانطور که در شکل می بینید، با فشار رو به بالای چربی مقاومت می کنند؛ در نتیجه پوست در بعضی نواحی، خصوصا ران ها و باسن حالتی شبیه به دره و قله پیدا می کند. ظاهری که شبیه پوست پرتقال است.

سلولیت پوست چطور ایجاد می شودتاثیر مواد مزوتراپی بر روی سلولیت

مواد مزوتراپی باعث می شود سلولها جوانتر و قوی تر شوند و میزان بیشتری کلاژن و الاستین بسازند. زمانی که مواد به موضع مورد نظر تزریق می شوند؛ متابولیسم موضعی بیشتر و سریعتر می شود. چربی های اضافه آب شده و در نتیجه پوست صاف و شفاف می شود

در مقاله سلولیت چیست به طور کامل به این مشکل اشاره کرده ایم و همچنین تمامی راه های درمانی آن را بیان کرده ایم. اگر دچار مشکل سلولیت هستید؛ حتما این مقاله را بخوانید چون مطمئنا به شما کمک زیادی می کند.

درمان سلولیت با مزوتراپی چگونه انجام می شود

با توجه به مکانیسم ایجاد سلولیت، درمان آن باید هر دو عامل بافت چربی و بافت پیوندی دور چربی را هدف قرار دهد.

مزوتراپی روشی است که از هر دو طریق می تواند به درمان سلولیت کمک کند. در طی مزوتراپی، سوزن های ریزی که حاوی مواد مغذی، کلاژن ساز و از بین برنده ی چربی هستند، به پوست تزریق می شوند؛ همانطور که گفته شد این مواد بر روی سلولهای چربی اثر می گذارند و سلولهای جوانتر و قویتر می سازند.

داروهای مزوتراپی چه تاثیری بر روی سلولیت دارندپروسه مزوتراپی سلولیت حدود 30 دقیقه طول می کشد؛ در صورت نیاز از بی حسی حین آن استفاده می شود؛ فرد یک تا سه روز نیاز به استراحت دارد؛ و اثربخشی اش طی چند جلسه درمان، تا یک سال به طول می انجامد.

مزایای درمان سلولیت با مزوتراپی

به نقل از سایت reviveclinic، مزایای درمان سلولیت به مزوتراپی شامل موارد زیر است:

  • متابولیسم سلول های چربی تسریع می شود
  • سلول های فیبروبلاست برای ساختن کلاژن و الاستین تحریک می شوند
  • مزوتراپی عروق خونی جدید می سازد
  • گردش خون در نواحی تحت درمان بهبود میابد
  • تحریک بازسازی پوست- سلول های جدید جایگزین می شود
  • از ساخت رادیکال های آزاد مضر جلوگیری می شود
  • پوست به درستی تغذیه می شود
  • نسبت به سایر درمان ها ایمن تر است

تعداد جلسات مورد نیاز درمان سلولیت با مزوتراپی

معمولا بسته به شدت سلولیت، در مرحله ی اول درمان، سه جلسه مزوتراپی با فواصل 10 تا 14 روز انجام می شود. سلولیت درمان قطعی ندارد ولی با ادامه ی درمان در یک مدت زمان مشخص پوست شما همیشه صاف و شفاف می ماند.

برای سه ماه آینده، هر ماه یک جلسه درمان مزوتراپی تکرار می شود؛ و بعد از آن به عنوان درمان نگهدارنده، بهتر است هر 6 ماه یک بار درمان را تکرار کنید.

 مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی سلولیت

قبل از درمان، با مشاوران ما در مرکز پوست دختر زیبا (بلفی) تماس بگیرید و در مورد دارو های مصرفی خود یا مواردی که به آن حساسیت دارید، پزشکتان را آگاه کنید. با این کار احتمال خونریزی یا بروز عوارض جانبی رفع می شود.

چند روز پس از درمان، نیاز به روش هایی دارید تا خروج چربی های آب شده را از بدنتان تسریع کنید. این کار با لیزر یا اعمال امواج صوتی ای که در کلینیک بلفی وجود دارد قابل انجام است.

بعد از درمان های مزوتراپی، تا 48 ساعت باید از حمام رفتن و انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.

مراقبت های مزوتراپی در درمان سلولیت چطور استتا بهبودی کامل بخش های زخم شده، بهداشت این ناحیه را به خوبی رعایت کنید و از خراش دلمه های خون جلوگیری کنید.

به مقاله مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی مراجعه کنید.

همانطور که می دانید مزوتراپی تنها برای پوست نیست و برا مو هم استفاده می شود در همین سایت راجع به مزوتراپی مو صحبتای زیادی کرده ایم می توانید به مطالب آن مراجعه کنید. همچنین اگر برای درمان ریزش مویتان مزوتراپی کرده اید می توانید به مطلب نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو مراجعه کنید.

سایر درمان های سلولیت

روش های متنوعی برای درمان سلولیت وجود دارند. البته هیچ کدام درمان قطعی نیستند و باید در فواصل معینی تکرار شوند تا اثر دائمی داشته باشند. در کنار آن برای ماندگار شدن نتیجه، باید وزن و تغذیه خود را کنترل کنید.

بهتر است برای نگهداری بهتر از پوستتان راههای مراقبت از پوست در جوانی را یاد بگیرید. هم هزینه کمتری دارد و هم پوستتان همیشه شاداب و شفاف و جوان می ماند.

سایر درمان های شایع سلولیت شامل موارد زیر هستند:

کرایولیپولیز:

در طی چندین جلسه و  با یخ زدن بافت چربی، کاری می کند تا محتوای چربی بدن آزاد شود. دیدن نتیجه قابل توجه حدود سه تا چهار ماه طول می کشد.

اولتراسوند:

به صورت غیر تهاجمی و با ارسال امواج، باعث آب شدن بافت چربی می شود‌‌. معمولا در کنار روش های درمانی دیگر کاربرد دارد و شروع اثربخشی اش حدود ۲ تا ۳ ماه طول می کشد.

 لیزر درمانی:

در طی این پروسه یک فیبر نازک وارد پوست می شود تا با گرمای لیزر، الیاف پیوندی را از بین ببرد. نتیجه این روش حدود ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار است.

جراحی و سابسیژن:

پزشک با دستگاه های متنوعی که همه به زیر پوست نفوذ می کنند؛ الیاف های کلاژن و الاستین بافت پیوندی را می برد تا نواحی فرورفته پوست به سمت بالا بیایند. اثربخشی این روش معمولا ۱ تا ۳ سال است.

در بین این روش ها، درمان سلولیت با مزوتراپی از همه ایمن تر و اثربخش تر است و می تواند با کمترین عارضه، هم چربی و هم بافت فیبروز زیر پوست را کاهش دهد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *