10 ترکیب مهم برای شفافیت پوست در مواد مزوتراپی

موادی که در مزوتراپی هستند چگونه به شفافیت مو کمک می کنند

10 ترکیب مهم برای شفافیت پوست در مواد مزوتراپی

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

بسیاری از مشکلات پوست و موی ما به علت کمبود هایی که در این بافت ها وجود دارند، اتفاق می افتد. در مواد مزوتراپی ترکیبات مخصوصی هست. جینکوبیلوبا و جینسینگ، ویتامین های گروه ب، کافئین و آمینوفیلین و دیگر موادی که در داروی مزو وجود دارد؛ هر کدام به منظور خاصی ترکیب می شود. همه مواد در یک ترکیب مزو وجود ندارد و باید دید هر کدام چه موادی دارند و هدف آن کوکتل چه نوع درمانی بوده است. شفافیت پوست و از بین رفتن لکه های پوستی در مدت زمان کوتاه در صورتی ممکن است که شما کوکتل درستی را انتخاب کنید.

مزوتراپی یک روش جوانساز و درمانی است که با رفع کمبود های پوست، به شکل بسیار مناسبی مشکلات را رفع می کند. در مواقعی فرد، به سرعت به نتیجه دلخواه خود و یک پوست صاف می رسد. اما قبل از آنکه مزوتراپی انجام دهید باید کوکتل مناسب خودتان را بخرید. در اینجا محتویات کوکتل ها را مطالعه کنید و حتما با پزشک قبل از خرید مشورت کنید

ضمنا اگر نوبت مزوتراپی دارید؛ نکته های بسیار مهمی را که در مطلب مزوتراپی گذاشته ایم بخوانید.

محتویات کوکتل های مزوتراپی

می دانید که مزوتراپی کاربرد های متنوعی دارد و بسته به هر کدام، پزشک کوکتل های مخصوص به آن را انتخاب می کند. مزوتراپی برای درمان سلولیت، در ریزش مو، لاغری و در روشن کردن پوست استفاده می شود.

مواد مزوتراپی چیست

به طور کلی در مواد مزوتراپی از داروهای گشاد کننده ی عروق و حتی آنتی بیوتیک ها، هورمون ها، آنزیم، عصاره های گیاهی، ویتامین، مواد معدنی و… استفاده می شود.

پیشنهاد می کنم مطلب مزوتراپی چیست را بخوانید.

موادی که در کوکتل های مزوتراپی استفاده می شود، این مواد هستند:

  • ویتامین ها مثل ویتامین های گروه B
  • پروتئین و اسید آمینه
  • عصاره های گیاهی از گیاهانی مثل جینکوبیلوبا و جینسینگ
  • مواد معدنی مثل روی
  • آنزیم هایی چون هیالورونیداز
  • هیالورونیک اسید
  • کافئین و آمینوفیلین
  • دارو هایی مثل ماینوکسیدیل و فیناستراید
  • هورمون ها

ویتامین ها در ترکیبات مزوتراپی

ویتامین ها خصوصا برای مزوتراپی مو استفاده می شوند تا با تغذیه ی فولیکول مو، رشد آن را تحریک کنند. از جمله ویتامین هایی که در مزوتراپی کاربرد دارند؛ ویتامین های گروه B مثل بیوتین، پیریدوکسین، ویتامین A و ویتامین C هستند.‌ هر کدام از این ترکیبات، به طور جداگانه خواص منحصر به فردی دارند؛ به طور مثال ویتامین های گروه B در افزایش تقسیم سلولی نقش داشته و کمبودشان مستقیما با ریزش موی شدید مرتبط است.

بهترین مواد برای مزوتراپی کدام است

هر دو ویتامین های C و A با مکانیسم های متفاوت به کلاژن سازی پوست کمک می کنند و در نتیجه قوام پوست را افزایش می دهد و از شلی و افتادگی زودرس پوست جلوگیری می کنند.

در نهایت وجود این همه ویتامین در کنار هم، خاصیت آنتی اکسیدانی زیادی به داروی مزوتراپی می دهد و باعث می شود این محلول به شدت خاصیت ضدالتهابی و ضد رادیکال های آزاد داشته باشد.

پروتئین و اسید آمینه

بدن برای ساخت بخش های ساختاری و مهم خود نیاز به پروتئین دارد. تامین این مواد بر عهده ی خون است، تا بدن بتواند با در کنار هم قرار دادن اسید های آمینه، پروتئین های مختلف مورد نیازش را بسازد. آمینواسید هایی مثل آرژنین، آدنوزین، سیترولین و … در کوکتل های مزوتراپی وجود دارند.

عصاره های گیاهی از گیاهانی مثل جینکوبیلوبا و جینسینگ

عصاره های گیاهی از زمان های قدیم برای خواص فوق العاده ای که داشتند استفاده می شدند. امروزه هم هنوز اسم این عصاره ها را روی محصولات متنوعی می بینیم.‌ اسامی ای مثل رزماری، جنیسینگ، نخل اره، جینکوبیلوبا و … .

رزماری و جینکوبیلوبا هر دو برای تقویت جریان خون در پوست و مو موثر هستند؛ عصاره ی رزماری در کنار این مورد خاصیت آنتی باکتریالی و ضدالتهابی هم دارد.

کاربرد مزوتراپی در درمان ریزش و مشکلات مو با عصاره جینکوبیا

گیاه نخل اره به استفاده در ریزش موها (ریزش هایی که به علت افزایش هورمون مردانه در بدن اتفاق می افتد) مشهور شده است. این گیاه در محلول های مزوتراپی و در تونیک هایی که برای تقویت مو هستند؛ وجود دارد.

جینسینگ هم که در کشور های زیادی به اسم اکسیر جوانی شناخته می شود و در مزوتراپی برای تقویت ریشه ی مو و افزایش سفتی و قوام پوست کاربرد دارد.

ترکیبات معدنی مواد مزوتراپی

مواد معدنی از جمله موادی هستند، که نه تنها برای پوست و مو، بلکه برای تمامی ارگان های بدن نقش اساسی دارند. در محلول های مزوتراپی از این ریز مغذی ها، مثل مس، روی، سلنیوم، فسفر، منیزیم و … استفاده می شود.

ماتک و موادی که در مزو به کار می روند، هر کدام خصوصیت و اثربخشی خاص خودشان را دارند، برخی از این ترکیبات به دلیل آبرسانی بیشتر و رساندن طراوت و بعضی جهت تقویت پوست و مو به کار می آیند. مزوتراپی آنزیمها و کنشگرهایی دارد که می تواند در درمان سلولیت و در مواجه با اجماع چربی موثر باشد. در حقیقت در این روش زیبایی مبتنی بر شناخت زیست سلولی ملکولی، پوست و مو تحلیل؛ و بهترین مواد برای تقویت شرایط آنها فراهم می شود و مستقیما به محل مورد نیاز تزریق می شود.

آنزیم هایی چون هیالورونیداز

آنزیم هایی مثل هیالورونیداز و دئوکسی کولات، بیشتر برای رفع سلولیت و لاغری موضعی کاربرد دارند. به طور مثال هیالورونیداز، اسید هیالورونیک بافت را تجزیه کرده و با این کار نه تنها در رفع سلولیت موثر است؛ بلکه نفوذ بقیه مواد مزوتراپی را بیشتر می‌کند. دئوکسی کولات هم با افزایش انحلال ذرات چربی در آب، خارج شدن آن ها از بدن را راحت تر می کند.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید از موادی است که به علت خاصیت باور نکردنی اش در جذب مقدار زیادی آب، می تواند به شدت در افزایش حجم بعضی نواحی صورت و گردن موثر باشد. با تزریق هیالورونیک اسید در مزوتراپی، بافت پوست باز و کشیده تر شده، و در نتیجه چروک های سطحی محو می شوند.

کافئین و آمینوفیلین در مواد مزوتراپی

کافئین و آمینوفیلین نقش موثری در افزایش جریان خون و رساندن مواد مغذی به سلول ها دارند. همچنین این مواد با بالا بردن متابولیسم سلول های چربی، در رفع چاقی موضعی و سلولیت موثرند.

ماینوکسیدیل در ترکیبات مزوتراپی

دارو هایی مثل ماینوکسیدیل و فیناستراید

بعضی داروها هستند که به علت اثر اثبات شده ای که به طور مثال در ریزش مو دارند، برای چنین اختلالاتی تجویز می شوند؛ اما جذب موضعی این داروها اندک است. با مزوتراپی می توان نفوذ این دارو ها به پوست را بالا برده و درمان را با اثربخشی بیشتری انجام داد. این دارو ها داروهایی مثل فیناستراید، ماینوکسیدیل و سیپروترون استات هستند.

هورمون ها

هورمون هایی مثل کلسی تونین، به علت بهبود خون رسانی و تغذیه ای که برای پوست و مو انجام می دهند، در دارو های مزوتراپی استفاده دارند.

در کنار موارد ذکر شده موادی مثل بی حس کننده ها، برای کاهش درد و التهاب ناشی از مزوتراپی؛ و همچنین مواد مغذی ای مثل سیلیکون، ممکن است با محلول های مزوتراپی ترکیب شوند.

ترکیب مناسب شما بستگی به شرایطتان دارد. به همین علت مشاوره ی پزشکی قبل از اقدام به مزوتراپی بسیار ضروری است. در کلینیک بلفی، از معتبر ترین برند های مزوتراپی مثل فیوژن اسپانیا و ریویتاکر فرانسه استفاده می شود تا به بهترین نتیجه و در کوتاهترین زمان برسید. شما می توانید برای مشاوره در مورد انتخاب بهترین داروی مزوتراپی مناسب شرایطتان، با مشاوران ما تماس بگیرید.‌

 

:منابع

https://www.healthline.com/health/mesotherapy#cost

https://en.wikipedia.org/wiki/Pyridoxine

https://en.wikipedia.org/wiki/Aminophylline

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *