نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو + عکس ها

این نکته ها را قبل و بعد از مزوتراپی راعایت کنید

نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو + عکس ها

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

ریزش مو، نازکی مو، شوره ی سر و چربی یا خشکی پوست سر، از مواردی هستند که می توانند با مزوتراپی مو بهتر شوند. این در حالی است که توجه به نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو، باعث می شود شما از مزوتراپی سر خود نتیجه بگیرید.‌ در واقع اگر شما به نحوه ی آماده سازی و نحوه ی مراقبت بعد از هر اقدام کلینیکی توجه نکنید، ریسک عوارض را بالاتر می برید. البته از طرف دیگر اگر به خوبی حواستان به نکات قبل و بعد مزوتراپی باشد، مواد مزوتراپی می توانند به خوبی اثر کنند. در این مقاله در مورد مزوتراپی مو، فوایدش و نکات قبل و بعد از آن صحبت می کنیم. پس اگر می خواهید از آمپول تقویتی موی سر خود نتیجه ی بیشتری بگیرید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مزوتراپی چیست؟

یکی از روش های درمانی با سابقه ی زیاد مزوتراپی است. در واقع پزشکان متوجه شده بودند که با دارورسانی مستقیم به هدف مورد نظر، می توانند اثربخشی درمان را بیشتر کنند.

در واقع مزوتراپی از ترکیب دو واژه ی مزو و تراپی تشکیل شده است. منظور از مزو، بخش میانی پوست است که این مواد به آن تزریق می شود. تراپی هم که به معنای درمان می باشد.

در مزوتراپی پزشک یا تکنیسین آموزش دیده می تواند مواد مغذی ای را به پوست تزریق کند. این مواد به صورت کوکتل های آماده یا کوکتل دست ساز وجود دارند. مواد کلی تشکیل دهنده ی کوکتل ها شامل ویتامین ها، مواد معدنی مثل کلسیم، ید، منیزیم، مس، آهن، سلنیوم و زینک، آمینو اسید ها و … می باشند. در نتیجه در صورتی که اختلالات موی شما ناشی از عدم دریافت مواد مغذی باشد، مزوتراپی بسیار نتیجه بخش است.

البته در مورد ریزش مو های ارثی یا ژنتیکی و هورمونی، کوکتل مزوی مو ممکن است ترکیبات متفاوتی داشته باشد. به علاوه نمی توانیم از مزوتراپی سر انتظار درمان ریزش موی آندروژنیک داشته باشیم. در واقع این درمان کمک کننده ی سایر درمان های دارویی این نوع ریزش مو است.

فواید مزوتراپی مو

به طور کلی خاصیت مزوتراپی مو شامل موارد زیر است:

 • کاهش ریزش مو و تحریک رشد موها
 • متعادل کردن چربی پوست کف سر و کاهش شوره
 • افزایش جریان خون به فولیکول مو
 • افزایش ضخامت و تراکم مو ها
عگس قبل و بعد از مزوتراپی مو
عکس قبل و بعد از مزوتراپی مو

به طور کلی مزوتراپی باعث می شود که مواد مغذی و مورد نیاز مو به آن برسد. در نتیجه موها رشد بیشتری پیدا می کنند و محکم تر و ضخیم تر می شوند. به علاوه محلول مزوتراپی توسط سوزن های ریزی به داخل بخش میانی پوست کف سر تزریق می شود. همین آسیب جزئی که توسط سوزن های ریز به وجود آمده است باعث تحریک تقسیم سلولی و خون رسانی به سر می شود. در نتیجه بعد از حدود چهار جلسه مزوی مو، موها سالم تر به نظر می آیند و زیبایی طبیعی خود را نشان می دهند.

 

عکس قبل و بعد از مزوتراپی مو

تاثیر مزوتراپی بر مو

برای بهتر شدن تاثیر مزوتراپی چه کنیم؟

عکس های قبل و بعد از مزوتراپی مو

نکات قبل از مزوتراپی مو

در مقایسه با لیزر مو، قبل از مزوتراپی مو اقدامات چندان خاصی نیاز نیست. اما توجه به همین نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو باعث می شود شما نتیجه ی بهتری از مزو بگیرید.

 • استفاده از محصولات مو را محدود کنید

حداقل یک روز قبل از مزوی مو، از استفاده از تونیک ها و مواد تقویتی، حالت دهنده ها یا کلا هر ماده ی اضافه ی دیگری خودداری کنید. اگر ناچارا برای کنترل ریزش موی آندروژنیک از ماینوکسیدیل استفاده می کنید، در مورد قطع آن با پزشک کلینیک صحبت کنید.

 • در مورد داروهایتان از پزشک کلینیک مشورت بخواهید

مزوتراپی یک فرآیند نیمه تهاجمی است. در نتیجه به علت زخم های کوچک ناشی از سوزن، احتمال عدم انعقاد خون وجود دارد. پس اگر داروهای رقیق کننده ی خون مثل آسپرین و یا داروهای ضد التهابی مثل بروفن استفاده می کنید، باید زیر نظر پزشک و از چند روز قبل قطع کنید.

 • موهایتان تمیز باشد

قرار نیست پوست سر شما قبل از مزوی مو ضد عفونی شده باشد. البته نباید با موهای چرب و کثیف هم به کلینیک مراجعه کنید. پس یا شب قبل و یا صبح روزی که میخواهید مراجعه کنید حمام بروید.

نکات بعد از مزوتراپی مو

در طی درمان مزوتراپی، کوکتل هایی به داخل پوست شما وارد شده است. نباید شرایطی ایجاد شود که این مواد مزوی مو از پوست سر خارج شوند.

  • سر خود را نپوشانید

بعد از مزوی مو نباید به سر شما فشار وارد شود. پس کلاه ها یا روسری های تنگ و بسته نپوشید. بهتر است هوای آزاد به سرتان بخورد.

  • حمام نروید

بخار و گرمایی که در حمام وجود دارد می تواند باعث خروج کوکتل مزوتراپی شود. پس تا حدود 3 روز حمام نروید. کلا در هفته ی اول بیشتر از 15 دقیقه در حمام نمانید و تنها از آب ولرم و خنک استفاده کنید‌.

  • در معرض آفتاب نباشید

این نکته هم در مورد مزوی مو و هم مزوی پوست صادق است. شما باید تا حدود 3 روز از تماس مستقیم ناحیه ی تحت درمان با آفتاب خودداری کنید.

  • استخر نروید

همانطور که حمام محدودیت دارد، استخر هم شرایط خاص خود را دارد. استفاده از سونا، جکوزی، استخر و حمام بخار در هفته ی اول پس از مزوتراپی ممنوع است.

آیا مزوتراپی بعد از شنا مجاز است؟

  • در مورد داروهای مورد نیازتان بعد از مزوی مو، با پزشک کلینیک مشورت کنید

قرص های ضد التهابی مثل آسپرین و بروفن تا حداقل 24 ساعت نباید مصرف شوند. البته مصرف استامینوفن منعی ندارد. ممکن است پزشک برای تسریع بهبود زخم های شما، به شما مکمل های ضد التهاب بدهد. آن ها را طبق دستور مصرف کنید.

  • الکل نخورید

تا بهبود کامل از مصرف الکل خودداری کنید. الکل به علت خاصیت گشاد کنندگی عروق، اثربخشی مزوتراپی را کاهش می دهد.

  • سر خود را ماساژ دهید

ماساژ سر بعد از مزوتراپی می تواند به نتیجه ی بهتر کمک کند. البته باید صبر کنید تا زخم ها بسته شوند و خطر بروز عفونت وجود نداشته باشد.

  • مراقبت بیشتری از موهایتان کنید

نباید فکر کنید که پس از مزوتراپی مو دیگر نیازی به مراقبت از موها نیست. بلکه برعکس شما باید برای نتیجه ی ایده آل صبر به خرج دهید و به نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو توجه کنید.

پس از مزوتراپی از کار هایی که باعث کشیده شدن یا آسیب به موهایتان شود خودداری کنید‌.

بستن موها بعد از مزوتراپی مو

کارهایی مثل سفت بستن موها، رنگ، فر یا لخت دائم، سشوار مو و … از دسته فعالیت های ضعیف کننده ی مو هستند.

  • ورزش را به تعویق بندازید.

تعریق باعث خروج مواد مزوتراپی از سر می شود. پس برای نتیجه ی بیشتر باید حداقل دو روز از انجام هر نوع ورزشی خودداری کنید.

کلام آخر:

روش کاربردی ای که برای تقویت مو ها، کاهش ریزش، بهبود خونرسانی به کف سر، کنترل چربی سر و در واقع مکمل سایر درمان های مو وجود دارد مزوتراپی است. اما باید توجه داشته باشیم که رعایت نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو باعث می شود محلول مزوتراپی اثربخشی داشته باشد. همینطور اگر شما می خواهید موهای قوی و زیبایی داشته باشید، باید همیشه از موهای خود مراقبت کنید.

نحوه ی مراقبت از مو

:منابع

https://www.handeulusal.com/hair-mesotherapy

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *