تزریق فیلر و ژل – انواع، قیمت، بایدها و نبایدها

ژل و فیلر، رفع چین و چروک پوستی

تزریق فیلر و ژل – انواع، قیمت، بایدها و نبایدها

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

تزریق فیلر و ژل

به شما تبریک می گویم؛ چون افراد خوش سلیقه و زیبا پسندی که دوست دارند، در عرض چند دقیقه صورت پر و بدون چروک داشته باشند، تزریق فیلر را انتخاب می کنند. ولی قطعا شما زیبایی را دوست دارید و نکته مهم این است که برای زیبایی، تزریق باید درست، متقارن و اصولی باشد. صورتتان را زیبا و طبیعی جلوه دهد. می توانید قبل از اینکه تزریق را انجام دهید انتظارتان را به پزشک بگوئید و چهره ای را که دوست دارید، برایش ترسیم کنید، تا دکتر بتواند متوجه سلیقه شما باشد.

البته یادتان باشد تمام مدل های تزریق به هر مدل صورتی زیبایی نمی دهد و ممکن است مدلی که در صورت یک نفر زیبا جلوه می کند؛ در صورت شخص دیگر زیبا به نظر نیاید. به همین دلیل باید در جلسه مشاوره این موضوع را با پزشک مطرح کنید و هرگز فیلر را بجز مراکز مجاز انجام ندهید.

مرکز زیبایی بلفی- تزریق فیلر و ژل

مرکز زیبایی دختر زیبا (بلفی) در محیطی کاملا آرام و حرفه ای، آماده پذیرایی از عزیزان و زیبا جویان جهت تزریق فیلر و ژل می باشد، این روش توسط پزشک و با استفاده از آخرین متدهای روز دنیا انجام می شود. انتخاب بهترین مارکهای فیلر و محصولات بهداشتی موجود در ایران موجب شده است تا با افتخار بالاترین آمار رضایت را در میان زیباجویان عزیز داشته باشیم.

تماس با مشاور تزریق ژل و فیلر

برای آمادگی بیشتر این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این متن، تمام مواردی را که قبل و پس از مراجعه نیاز دارید آورده ایم. نکات مهم برای آمادگی قبل تزریق و همینطور نگهداری یا مراقبت از آن، تا بهترین نتیجه را بگیرید. همچنین قیمت تزریق فیلر در مرکز زیبایی دختر زیبا در جدول انتهایی آورده شده است. در صورتی که سوالی برایتان باقی ماند؛ حتما از طریق تلفن های مرکز با ما تماس بگیرید. مشاورین ما همیشه آماده پاسخگویی به شما هستند.

ژل چگونه تزریق می شود

قبل از شروع تزریق، پزشک سوابق بیماری یا حساسیت های زیباجو را بررسی می کند. درباره گذشته پزشکی و داروهایی که تاکنون مصرف نموده است پرس و جو می کند. پس از آن، محل تزریق دقیقا معاینه می شود. مقدار فیلر یا ژل لازم برای تزریق؛ محل هایی که بافت نرم صورت از بین رفته و یا تحلیل رفته است؛ میزان افتادگی آن و همین طور مقدار فاصله پذیری محل، وارسی می شود.

ژل و فیلر چگونه تزریق می شود

پس از آن مدلی که زیباجو مد نظر دارد، با در نظر گرفتن ترکیب بندی صورت، مورد بازبینی قرار می گیرد. فیلر و ژل مد نظر آماده می گردد و پس از تزریق لیدوکائین برای بی حسی موضع و کاهش میزان درد، تزریق می شود.

مارک فیلر با توجه به شرایط بیمار و بررسی های انجام شده در جلسه مشاوره انتخاب می شود.

مدل های مختلف و معروف دنیا در تزریق ژل و فیلر کدامند

فرم انتخابی برای تزریق ژل و فیلر بستگی بسیار زیادی به حالت چهره شما و همین طور سلیقه فردی تان دارد. به طور کلی اگر اولین بار است که برای این روش زیبایی اقدام می کنید؛ بهتر است که از فرم های کاملا طبیعی استفاده کنید. فرمهای مختلف تزریق فیلر مثل کلاسیک، لب صدفی، لب روسی، حالت قلبی، هالیوودی از جمله فرم هایی است که برای لب ها به کار گرفته می شود. فرم لب روسی از پرطرفدارطرین مدل های انتخابی است. مناسب برای افرادی که تا کنون ژل تزریق نکرده اند. کسانی که تزریق ژل داشته اند و این فرم را می پسندند باید مدت زمانی را از تزریق قبلی گذرانده باشند تا حجم زیادی از ژل قبلی از بین رفته باشد.

از بین رفتن شفافیت و صافی پوست با افزایش سن باعث سرخوردگی عاطفی زیادی می شود. در اثر افزایش سن، افتادگی پوست پیش می آید،گرانش زمین پوست را به سمت پائین می کشد، کلاژن پوست تحلیل می رود، مقدار اسید هیالورونیک کاهش می یابد و همین باعث کم شدن رطوبت پوست می شود، تزریق فیلر با موادی مثل اسید هیالورونیک می تواند طراوت را به پوست برگرداند. ژل ها و مارکهای فیلر مورد تائید FDA از موادی ساخته شده که می تواند جایگزین این فقط بافتی شود و شفافیت را به پوست برساند.

از طرفی زیباپسندی در جوانان دلیل دیگری برای افزایش درخواست تزریق ژل و فیلر شده است، زیبایی تاثیر زیادی در اعتماد به نفس افراد دارد و همین کمک می کند تا فرد در روابط احتماعی با قدرت بیشتری صحبت کند و تاثیر بیشتری در ذهن دیگران داشته باشد، یکی از مهمترین سرمایه های فردی همین زیبایی است؛ بنابراین اهمیت دادن به آن برای پیشرفت در زندگی، مهم و حیاتی است

مارک و انواع فیلر مورد تائید fda در ایران و در جهان

فیلر ها و ژل ها در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجودند ولی تنها برخی از آنها مورد تائید FDA هستند. با توجه به حساسیت بالای روش های زیبایی، نکته بسیار مهم این است که از ژل یا فیلری که مورد تائید FDA نیست استفاده نکنید، زیرا ممکن است با حساسیت های پوستی مواجه شده و خسارت زیادی را تجربه کنید.

انواع مارکها و نمونه های فیلر

به طور کلی دو نوع فیلر در دنیا موجود است، یکی جذب شونده ها و دیگری موادی که در طول زمان جذب نمی شوند. در بین دسته ای که جذب نمی شوند؛ تنها یک محصول، مورد تائید سازمان غذا و داروی جهانی است. برخی از فیلر ها شامل لیدوکائین هستند تا درد ناشی از تزریق کاهش یابد.

محصولات جذب شونده مورد تائید FDA:

  • اسید هیالورونیک
  • هیدروکسی آپاتیت کلسیم
  • پلی متیل متاکریلات
اسید هیالورونیک

این ماده یک ترکیب الی پلی ساکارید است که در بافت طبیعی بدن به شکل عادی موجود می باشد و با افزایش سن از مقدار آن کم می شود. این ترکیب به دلیل خاصیت جذب مقدار زیاد آب، می تواند باعث طراوت و شادی پوست شود. به همین دلیل یکی از گزینه های بسیار مناسب برای تمامی پوستها در تزریق ژل و فیلر است.

اثر اسید هیالورونیک بین 6 تا 12 ماه است.

هیدروکسی آپاتیت کلسیم

این ماده نیز به شکل طبیعی در استخوانها و دندانها موجود است. یک فرم معدنی طبیعی از کلسیم که می تواند به عنوان فیلر مورد بهره برداری قرار بگیرد. هیدروکسی آپاتیت با ترکیبات ژل مانند مخلوط میشود و سپس از آن برای پر کردن چین و چروک دست و صورت و چروک های عمیق تر با اثر بیشتر استفاده می کنند.

تاثیر این ماده تا 18 ماه است.
فیلر هیدروکسی آپاتیت کلسیم

پلی ال لاتیک اسید (PLLA)

یک ماده ساخته دست انسان و زیست تخریب پذیر است. از آن در پیچ های استخوانی و بخیه های قابل جذب استفاده می کنند و یک فیلر با مدت مانداری طولانی تر است .

تاثیر این ماده تا 2 سال باقی می ماند. اثرات بیشتر آن در طول یک مدت زمان چند هفته ای، پس از تزریق دیده می شود.

محصولات غیر قابل جذب مورد تائید:

پلی متیل متاکریلات: این ماده یک ترکیب ساخته شده دست بشر است. ترکیب PMMA غیر قابل تجزیه و زیست سازگار (سازگار با بدن) می باشد. مخلوط PMMA با نوعی کلاژن (پروتئینی که در بافت ها و پوست بدن به میزان زیاد موجود است) ترکیب و به عنوان فیلر استفاده می شود. از این ماده برای ساخت لنزهای چشمی هم بهره برداری میشود.

اقدامات قبل از تزریق فیلر چیست

قبل از تزریق ژل یا فیلر لازم است یک سری موارد را به طور کامل رعایت کنید تا در روز تزریق دچار مشکل نشوید.

یک هفته قبل از تزریق:

از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، موترین، ایبوپروفن و ژلوفن خودداری کنید.  مصرف مکمل هایی از جمله، ویتامین ای E، جینکوبیلوبا، روغن پامچال، سیر، جینسینگ و خار مریم خودداری کنید.

دو روز قبل از تزریق:

مصرف داروها و کرم های موضعی مانند ترتینوئین (رتین-A)، رتینول، رتینوئیدها، اسید گلیکولیک و محصولات جوانساز دیگر دو روز قبل از تزریق ممنوع است. از اپیلاسیون، کرم موبر، موچین و سفید کردن موضع در این زمان خودداری کنید.

گیاه آرنیکا استفاده کنید. این گیاه می تواند به کم شدن التهاب و کبودی کمک کند، مرطوب سازی پوست و کاهش درد نیز از دیگر خاصیت های این گیاه دارویی است، البته این یک پیشنهاد است و می تواند انجام نشود.

قبل از تزریق فیلر، وکس نکنید

24 ساعت قبل از تزریق:

در این زمان از الکل استفاده نکنید.

توصیه های عمومی:

اگر مستعد تبخال هستید و یا در محل تزریق، تبخال وجود دارد، حتما به درمانگر اطلاع دهید. تبخال می تواند با تزریق، تحریک شود و به بیشتر شدن آن منجر شود.

اگر باردار هستید، در دوران شیردهی هستید، به داروی خاصی حساسیت دارید، یا ماده ای هست که باعث آلرژی شما می شود و یا دچار اختلالات عصبی هستید بهتر است از این کار صرفه نظر کنید.

باید ها و نباید های بعد از تزریق ژل و فیلر

 • حداقل 24 ساعت در تمرینات هوازی شدید شرکت نکنید. تمرینات کاردیو با افزایش فشار خون خطر کبودی و تورم در ناحیه را افزایش دهد
 • الکل مصرف نکنید. الکل رقیق کننده خون است. این خاصیت می تواند خطر کبودی و تورم را افزایش دهد. همین طور احتمالا پس از تزریق تا چند ساعت احساس سرگیجه و خواب آلودگی دارید که الکل آن را افزایش می دهد.
 • ماساژ، فیشیال، میکرودرم ابریژن انجام ندهید. گرچه این یک نکته نادر است؛ ولی اعمال فشار مداوم و کافی ممکن است باعث جا به جایی مواد تزریقی شود.
 • عینکی که به نواحی تزریق فشار بیاورد، استفاده نکنید.
 • چهارساعت اول دراز نکشید. سعی کنید همان شب اول بر روی قسمتی که محل تزریق ژل و فیلر است، دراز نکشید. اینها به کمتر شدن کبودی و مستقر شدن کامل فیلر و ژل کمک می کند.

برای دریافت اطلاعات بهتر؛ آنهم رایگان!!! می توانید با شماره زیر تماس بگیرید و در یک جلسه مشاوره تمام زوایای آن را بسنجید.

شماره تلفن مرکز مشاوره زیبایی

:منابع

https://www.wvdermcenter.com/blog/comparing-different-types-of-facial-fillers

https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/dermal-filler-dos-and-donts-wrinkles-lips-and-more

https://www.fda.gov/medical-devices/aesthetic-cosmetic-devices/fda-approved-dermal-fillers

Injectable Fillers Guide

https://www..weilerplasticsurgery.com/blog/dos-and-dont-before-after-your-filler-treatment/

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *