مهمترین مزایای بوتاکس که همه را به خود جذب کرده است

آیا می دانید بوتاکس مزایای درمانی هم دارد؟

مهمترین مزایای بوتاکس که همه را به خود جذب کرده است

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

اسم بوتاکس نامی است که شاید بیشتر افراد آن را حداقل یک بار شنیده باشند. در واقع مزایای بوتاکس انقدر زیاد است که تزریق بوتاکس را تبدیل به یک روش کم عارضه و کم هزینه برای طیف زیادی از اختلالات کرده است. بوتاکس های مسپورت، دیسپورت، ژئومین، دیستون یا نورونوکس تنها برای چین و چروک خط خنده، خط اخم، پیشانی، دور لب،  دور چشم و کناره های بینی به کار نمی روند. در این مقاله در مورد فواید بوتاکس صورت و سایر مزایای بوتاکس صحبت می کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما باشید.

بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟

خود بوتاکس اسم تجاری یک شرکت است که برای اولین بار از سم یک باکتری توانست بوتاکس را وارد بازار کند. این باکتری سمی به نام سم بوتولینوم تولید می کند که با فلج عضلات می تواند مرگبار باشد. در واقع اگر یک فرد سالم غذای آلوده به این سم را بخورید دچار قطع تنفس و مرگ می شود. اما همین سم در غلظت های پائین تر و در جای درست، می تواند زیبایی طبیعی شما را بیشتر مشخص کند. همچنین با فلج ماهیچه های مختلف بدن، برای کنترل بسیاری از بیماری ها استفاده شود.

برای تزریق بوتاکس، ابتدا محل مورد نظر ضد عفونی می شود. سپس پزشک سوزن را به ماهیچه های مشخصی تزریق می کند تا پوست روی آنها صاف بماند. بعد از تزریق بوتاکس شما بدون هیچ عارضه ای و تنها با رعایت نکات پس از تزریق بوتاکس، می توانید به کار های عادی خود بپردازید.

در کلینیک های معتبر، سم بوتاکس توسط یک پزشک متخصص و پس از مشاوره ی کامل به شما تزریق می شود. سوزن بوتاکس بسیار کوچک است؛ به حدی که تنها بعضی افراد ممکن است نیاز به بی حسی داشته باشند. در نتیجه تزریق بوتاکس در صورت انجام تحت نظر پزشک متخصص و رعایت نکات قبل و بعد از تزریق بوتاکس، روشی ایمن است و جای نگرانی ندارد.

مزایای بوتاکس چیست؟

در کنار کاربرد های مختلفی که بوتاکس دارد، باید به فواید بوتاکس صورت هم اشاره کرد:

  • شما به زیبایی طبیعی خود برمیگردید

بوتاکس قرار نیست چیزی به شما اضافه کند. بلکه بعضی ماهیچه های های که با انقباض خود ظاهر شما را پیرتر، عصبانی یا ناراحت نشان می دهند فلج می کند. در نتیجه می توانید صورت خود را به چند سال قبل برگردانید.

  • بوتاکس غیر از زیبایی کاربرد های دیگری هم دارد:

  1. تزریق بوتاکس میگرن از معروف ترین مزایای بوتاکس است. در واقع پزشک متخصص اعصاب، اعصابی که می توانند باعث درد میگرن شوند بلاک می کند. در نتیجه بیمار به دفعات کمتر و با شدت کمتر دچار حملات میگرن می شود.
  2. بعضی افراد به حالت خاصی به نام هایپرهیدروزیس یا تعریق زیاد دچار هستند. این افراد در حالت عادی دست ها یا زیر بغلشان بیشتر از حد معمول عرق می کند. در نتیجه ممکن است در مهمانی ها اعتماد به نفسشان کاهش پیدا کند. این افراد می توانند با تزریق بوتاکس زیر بغل یا بوتاکس دست، تا حد زیادی تعریق خود را کاهش دهند.
  3. از مزایای دیگر بوتاکس می توانیم به تزریق آن برای مسائلی مثل پرکاری مثانه، بعضی بیماری های چشمی و اختلالات مفصل اشاره کنیم.
  4. افرادی که حین خنده لثه هایشان نمایان می شود می توانند از مزایای بوتاکس زیبایی برای متوازن کردن چهره شان استفاده کنند.

در واقع بوتاکس در همه ی این موارد با فلج ماهیچه و اعصاب به خصوصی باعث می شود این اختلالات برطرف شوند.

  • بوتاکس سریع و غیر تهاجمی است

از فواید بوتاکس این است که بدون دوران نقاهت و در کمترین زمان اثربخشی دارد. در واقع از زمانی که شما بوتاکس صورت انجام می دهید، تا زمانی که به ایده آل ترین حالت خود می رسید حدود یک هفته یا کمتر زمان می برد. در طول این مدت هم می توانید با مراقبت های لازم و بدون نگرانی به فعالیت های عادی خود بپردازید.

  • هزینه معقول

فواید بوتاکس روی صورت شما و حسی که بعد از آن تجربه می کنید، نسبت به هزینه اش واقعا به صرفه است. در واقع عمل ها و اقدامات کلینیکی متنوعی برای جوانسازی وجود دارند. اما یا هزینه ی زیادی دارند و یا تعداد جلسات متعددی برای رضایت از نتیجه ایده آل نیاز است. اما بوتاکس زیبایی جزو دسته اقداماتی است که با هزینه ای معقول شما را به نتیجه ای که می خواهید می رساند.

  • اثرات بلند مدت

نکته ی جالب در مورد بوتاکس این است که برخلاف تعدادی از اقدامات کلینیکی، شما می توانید همیشه آن را انجام دهید. در واقع هر وقت اثرات بوتاکس شما در حال محو شدن بود، می توانید دوباره آن را شارژ کنید. همچنین ماندگاری بوتاکس حدودا 3 تا 6 ماه و به طور میانگین چهار ماه است. این میزان بسته به اشخاص مختلف متفاوت است. بعضی افراد بدنشان زودتر سم را دفع می کند و بعضی دیرتر. اما فقط کافیست متوجه شوید حدودا بدن شما چه مدت می تواند اثرات بوتاکس را نگه دارد. از آن به بعد می توانید هر چند ماه یک بار بودجه ی مخصوصی را برای هزینه ی بوتاکس خود کنار بگذارید.

  • ناحیه های متعددی را می توانید انتخاب کنید

زمانی که شما به کلینیک مراجعه می کنید، فقط کافیست دغدغه ی اصلی خود را به پزشک بگویید. به طور مثال اگر چروک های پنجه کلاغی دور چشمتان اعتماد به نفس شما را کاهش داده است یا دوست ندارید اخمو به نظر بیایید به پزشک می گویید. در واقع هر ناحیه ای که حین بروز احساسات چروک می شود، می توانید برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید.

تزریق بوتاکس به چه نواحی ای انجام می شود؟

تزریق بوتاکس به این نواحی باعث می شود پوست شما صاف تر شود و جوان تر به نظر برسید. در واقع از مزایای بوتاکس این است که چروک های سطحی تقریبا از بین می روند و چروک های عمیق وضوح بسیار کمتری پیدا می کنند:

 • چین و چروک گردن؛ این خطوط به علت نازکی پوست گردن خیلی زود پدیدر می شوند.
 • چروک پیشانی؛ با بالا آوردن ابرو ها ایجاد می شوند و فلج ماهیچه جلوی این کار را می گیرد.
 • خط اخم؛ بوتاکس خط اخم، چهره ی اخمو و عصبانی شما را عوض می کند طوری که با نگاه به آینه حس بهتری می گیرید.
 • چروک های کوچک کنار بینی و چانه؛ به خطوط کنار بینی خطوط خرگوشی هم گفته می شود و با بالا کشیدن بینی ایجاد می شوند. چروک های چانه هم ممکن است برای بعضی افراد، خصوصا نواحی دارای فروفتگی در این قسمت ها، غیر قابل تحمل باشد.
 • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم؛ به علت نازکی زیاد پوست این ناحیه، معمولا سریع دچار چروک می شود.
 • خط های اطراف لب؛ خصوصا در کسانی که مدت ها سیگار می کشیده اند بسیار واضح است.

نکات مهم تزریق بوتاکس

با توجه به اینکه حین تزریق بوتاکس زخم کوچکی روی بدن ایجاد می شود، بهتر است از قبل نکات زیر را رعایت کنید.

 • اگر داروهای رقیق کننده ی خون مثل آسپرین استفاده می کنید، زیر نظر پزشک و از دو هفته قبل قطع کنید.
 • داروهای ضد التهاب مثل بروفن نباید از دو هفته قبل مصرف کرده باشید. البته مصرف استامینوفن مانعی ندارد.
 • از یک هفته قبل مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی را قطع کنید.
 • قبل از انجام بوتاکس به خوبی در مورد کلینیکی که انتخاب می کنید تحقیق کنید. در واقع اگر بوتاکس زیر نظر پزشک متخصص نگهداری و تزریق شود، تقریبا عارضه ای ندارد. در غیر این صورت نه تنها از مزایای بوتاکس بهره مند نمی شوید، بلکه ممکن است به عوارض بوتاکس دچار شوید.

برای اینکه اثرات بوتاکس تا مدت بیشتری بماند و کبودی احتمالی زود از بین برود نکات زیر را رعایت کنید.

 • از یخ استفاده کنید تا کبودی بخوابد.
 • همان روز حمام نکنید و سونا، استخر و جکوزی را تا 10 روز عقب بیندازید.
 • ورزش های سنگین نکنید و اگر اصرار به آن دارید، باید حداقل یک هفته دیرتر ورزش کنید. البته ورزش های سبک از روز دوم تا سوم مانعی ندارد.
 • اگر می خواهید پوستتان تا زمان بیشتری جوان بماند، باید عادت های خود را تغییر دهید. شما باید الکل، سیگار و قلیان را ترک کنید و از محصولات پوستی مراقبتی استفاده کنید.
 • ناحیه ی تزریق بوتاکس را ماساژ ندهید.

برای توضیحات بیشتر در مورد مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس، اینجا کلیک کنید.

کلام آخر:

حقیقا بوتاکس از اقدامات کلینیکی اثربخش و پر طرفدار است. برند های مختلفی در بازار وجود دارند. مسپورت، دیسپورت، ژئومین، دیستون و نورونوکس از این برند ها هستند. با انتخاب هر کدام از این برند ها، شما می توانید از مزایای بوتاکس بهره مند شوید. فواید بوتاکس تنها برای مصارف زیبایی ضد چروک خنده، اخم، دور چشم، دور لب، پیشانی، گردن، کناره های بینی و چانه نیست. بلکه مصارف پزشکی دیگری مثل بوتاکس میگرن، بوتاکس عرق زیر بغل و دست و بوتاکس بعضی بیماری های عضلانی هم وجود دارد. شما با انتخاب کلینیک درست و رعایت نکات قبل و بعد از بوتاکس، می توانید از تمامی فواید بوتاکس استفاده کنید.

:منابع

https://poppcosmeticsurgery.com/blog/7-undeniable-benefits-of-botox/

https://drrochlin.com/amazing-benefits-of-botox-injections/

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *