این 8 دستگاه لیزر موهای زائد در ایران جزء بهترین ها هستند

تصویر شاخص

این 8 دستگاه لیزر موهای زائد در ایران جزء بهترین ها هستند

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

انواع و اقسام دستگاه لیزر موهای زائد در بازار و کلینیک های زیبایی موجود است. ممکن است برایتان سوال شود که کدام دستگاه لیزر مناسب شماست؛ به دستگاه کدام کلینیک می توانید اطمینان کنید؛ یا اینکه حتی کدام دستگاه لیزر مو مقرون به صرفه تر است. در این مطلب خصوصیات دستگاه های لیزر در بازار ایران را می خوانید، اینکه چه دستگاهی را انتخاب کنید تا دچار سوختگی نشوید و یا اگر قرار است دستگاه لیزر موهای زائد بخرید کارایی هر دستگاه چیست و چگونه آن را انتخاب کنید.

نکته ای که همین جا به شما می گویم این است که در انتخاب محلی که برای لیزر موهای زائد اقدام می کنید به خوبی تحقیق کنید. متاسفانه آرایشگاه ها یا حتی کلینیک هایی هستند که از دستگاه های چینی یا دست دوم استفاده می کنند. همین عامل باعث قیمت پایین هر جلسه لیزر می شود که البته به طبع آن نتیجه ایده آل دیرتر حاصل میشود و سوختگی بیشتری ایجاد میشود و متاسفانه عوارض زیادی برای زیباجو، خصوصا در پوست های تیره به وجود می آید. قبل از انتخاب دستگاه بهتر است با مکانیسم لیزر و اساس آن کمی آشنا شوید.

مکانیسم لیزر موهای زائد در دستگاههای مختلف

در طی فرآیند لیزر موهای زائد، اشعه های لیزر با قدرت زیاد به مو تابانده می شوند و در پوست نفوذ می کنند. ملانین مو یا رنگدانه آن این اشعه را جذب می کند و در نتیجه مو از ریشه از بین می رود. البته به علت چرخه طبیعی رشد مو، همه ی موها در بار اول از بین نمی روند. بلکه تعدادی از آن ها که در فاز خاصی هستند تقریبا از بین رفته و بقیه دوباره رشد می کنند. به همین علت است که شما به چندین جلسه لیزر برای از بین رفتن دائمی مو های زائد خود نیاز دارید.

تکنولوژی های دستگاههای لیزر موهای زائدبهتر است حتما مطلب  لیزر موهای زائد چیست اطلاعات کاملی به شما می دهد را هم مطالعه کنید.

شرکت ها دستگاه های مختلفی برای لیزر مو های زائد ساخته اند؛ اما نکته ی مهم این است که شما فرق دستگاه با فناوری یا سیستم را متوجه شوید. این تصور که دستگاه های لیزر از یک دیگر برتری دارند و بهترین دستگاه لیزری وجود دارد اشتباه است. چون هر دستگاه با استفاده از تکنولوژی های لیزر و همین طور سیستم های خنک کننده ممکن است در خصوصیت خاصی از بقیه بهتر باشد.

سیستم های لیزر موهای زائد:

در اصل سیستمی که در دستگاه های لیزر وجود دارد، باعث می شود لیزر های متفاوت با کاربرد های مختلف برای انواع پوست و مو به وجود بیایند.

این سیستم ها شامل سیستم روبی، الکساندریت، دایود، ان دی یاگ و آی پی ال هستند.

هر کدام از این سیستم ها مناسب پوست خاصی طراحی شده اند؛ به طور مثال اگر پوست سبزه و رو به شکلاتی داشته باشید، لیزر ان دی یاگ به شما بهتر جواب می دهد و اگر پوست شما روشن تر باشد، احتمالا با بیشتر دستگاه ها به نتیجه ایده آل خود می رسید.

در زیر توضیحات مختصری در مورد هر کدام از سیستم های لیزر موهای زائد داده ایم. شما می توانید برای دسترسی به اطلاعات کامل تر در مورد انواع لیزر موهای زائد، اینجا کلیک کنید.

لیزر روبی:

از قدیمی ترین سیستم های لیزر؛ فاصله ی زیاد بین شات ها و زمانبر بودن آن؛ مناسب نواحی کوچکی از بدن که موهایی نازک دارد؛ جواب دهی بهتر روی پوست های روشن

لیزر الکساندریت:

سرعت بالا؛ مناسب بخش های وسیع بدن؛ به علت سرعت بالا در افراد حساس ممکن است باعث درد شود؛ دارای سیستم خنک کننده؛ مناسب پوست های روشن تا زیتونی و موهای نازک

تفاوت بین سیستم های لیزر اکساندرایت و دایود در دستگاه های لیزرلیزر دایود:

دارای طول موج بلند تر و ملایم تر با پوست؛ قدرت نفوذ بالا در پوست؛ مناسب پوست های روشن؛ برای پوست های تیره و موهای ضخیم هم ایمنی خوبی دارد.

لیزر ان دی یاگ:

حین کار با این لیزر از لوسیون کربن استفاده می شود در حالی که در بقیه ی لیزر ها، لیزر مستقیم با پوست در تماس است؛ قابلیت هدف قرار دادن موهایی که در اعماق مختلف پوست قرار دارند؛ مناسب انواع پوست حتی پوست های برنزه و شکلاتی؛ بدون درد

آی پی ال:

به اندازه ی سایر سیستم ها قوی نیست و به همین دلیل در مراکز غیر تخصصی بیشتر استفاده می شود؛ سرعت بالا؛ مناسب طیف وسیعی از پوست ها

از بین سیستم هایی که گفته شد؛ سیستم ان دی یاگ، الکساندریت و دایود از مدرن ترین و اثر بخش ترین سیستم هایی هستند که تا به امروز استفاده می شوند.

گردونه رشد مو در همه موهای زائد به یک شکل و در یک فاصله زمانی اتفاق نمی افتد؛ درمال پاپیلا در بن مو شروع به ساخت تای مو می کند و در اصل فولیکول مو را رشد می دهد، در این زمان تار مو شکل می گیرد. لیزر تلاش می کند تا فولیکول را از بین ببرد؛ و با مکانیسم جذبی که رنگدانه های کورتکس مو (Hair cortex) نسبت به نور لیزر نشان می دهند. فولیکول از بین می رود. ولی نقش دستگاه لیزر موهای زائد در تعیین میزان این جذب است و اگر غلاف تیره باشد؛ رنگدانه های لحاف یا همان پوست هم لیزر را جذب می کنند و به سوختگی منجر می شوند.

بنابراین بسیار مهم است که دستگاه لیزر انتخابی مناسب مقدار رنگدانه موجود در پوست باشد.

8 تا از دستگاه لیزر موهای زائد در ایران

از زمانی که مردم متوجه وجود روشی برای از بین بردن دائمی موهای زائد خود شدند مدت ها می گذرد. از همان زمان هم لیزر مو بسیار رونق گرفت و اکنون جزو اولویت های زندگی خانم ها و حتی آقایان است. اما ممکن است از خود بپرسید که کدام دستگاه لیزر موهای زائد برای شما مناسب تر است؟ با کدام دستگاه لیزر احتمال بروز سوختگی و عوارض لیزر موهای زائد به حداقل می رسد؟ اصلا در ایران دستگاه لیزر مناسب پیدا می شود؟

در پاسخ به این پرسش ها باید گفت که با وجود تحریم ها، ایران همپای سایر کشور ها سعی کرده است تا بهترین و اثر بخش ترین دستگاه های لیزر را وارد کند. در ادامه ی مقاله در مورد چند تا از بهترین دستگاه های لیزری که در ایران و در کلینیک های مختلف موجود هستند صحبت می کنیم.

1- پرایم لیزر اسپانیا

یکی از بهترین دستگاههای لیزر موجود در بازار پرایم لیز است که با خصوصیات عالی برای انواع پوست مناسب است. این دستگاه علاوه بر این که تکنولوژی های مختلف لیزر را دارد توانایی از بین بردن موهای کرکی را نیز دارد و این نکته ای است که دستگاه را نسبت به بقیه متفاوت کرده است.

دستگاه لیزر پرایم لیز

خصوصیات دیگر آن از جمله

 • این دستگاه هر سه فناوری مدرن الکساندریت، دایود و ان دی یاگ را دارد. تکنیسین آموزش دیده با توجه به نوع پوست شما، بهترین طول موج را برای شما تنظیم می کند. نوع پوست، ناحیه ای که قصد لیزر دارید، و ضخامت و تراکم مو های آن منطقه برای تنظیم طول موج مهم است. این کار باعث می شود، هم درد بسیار کمتری حس کنید و هم در تعداد جلسات کمتری لیزرتان را به پایان برسانید. بعلاوه بعد از اتمام جلسات مورد نیازتان تا مدت های طولانی، از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت می ببرید.
 • دارای دو سیستم کولینگ بسیار قوی و حرفه ای که از خصوصیات مهم دستگاه است. زیرا خطر سوختگی و عوارض را به حداقل می رساند.
 • مورد تائید سازمان FDA آمریکا
 • مناسب برای طیف وسیع مو از ضخیم تا کرکی
 • به دلیل قدرت بالاتر دستگاه و تکنولوژی آن، تعداد جلسات کمتری برای از بین بردن موهای زائد نیاز است.
 • استفاده از آن به دلیل تعداد جلسات کمتر به صرفه تر است و نتیجه سریعتر و طولانی تری دارد.

2- دستگاه لیزر موهای زائد الیت پلاس:

الیت پلاس یکی دیگر از دستگاههای لیزر موجود در بازار است که تجربه طولانی با آن نشان داده می توانید به آن اعتماد کنید، خصوصیت این دستگاه عبارتند از

 • هر دو طول موج ان دی یاگ و الکساندریت را دارد.
 • برای تایپ های پوستی مختلف، حتی پوست های برنزه مناسب است.
 • هر دو نوع موی ضخیم و نازک را از بین می برد. ولی قابلیت از بین بردن موهای کرکی را ندارد
 • سیستم کولینگ یا سرد کننده قوی دارد تا درد را به حداقل برساند.
 • دارای تائیدیه آمریکا

3- دستگاه مدیو استار:

 • دارای طول موج دایود است و برای پوست های روشن تا تیره رو به گندمی کارایی دارد.
 • سرعت بالایی دارد و تعداد جلسات کمتری برای نتیجه ایده آل نیاز است.
 • مناسب هر دو نوع موی ضخیم و کرکی و همچنین دارای سیستم کولینگ تماسی
 • دارای تائیدیه آمریکا

دستگاه لیزر مدیااستار و آپوچی4- دستگاه لیزر موی دایود وکتوس:

 • نه تنها مناسب از بین بردن موهای زائد است؛ بلکه می تواند برای رفع تیرگی پوست هم کمک کننده باشد.
 • دارای اسکنر تشخیص تایپ پوستی است. البته این کار معمولا توسط پزشک و قبل از شروع لیزر انجام می شود.
 • سریع و دارای سیستم کولینگ تماسی
 • دارای تائیدیه آمریکا

5- دستگاه لیزر موی زائد آپوجی پلاس:

 • از طول موج الکساندریت استفاده می کند اما سیستم ان دی یاگ هم می تواند به آن اضافه شود
 • دارای سیستم کولینگ دستگاه الیت پلاس است و با این کار میزان درد را به شدت کاهش می دهد.
 • هم می تواند موهای زائد نازک در پوست های روشن را رفع کند و هم برای لک های سطحی پوست استفاده شود.

6- دستگاه لیزر کندلا جنتل پرو:

 • نتیجه سریع
 • برای پوست های روشن تر با طول موج الکساندریت و برای پوست های سبزه با طول موج ان دی یاگ
 • قابل استفاده برای سطح وسیع بدن
 • حتی مناسب موهای نازک
 • سیستم کولینگ تخصصی برای کاهش درد

7- لیزر الکساندرایت نابلکس:

 • طیف وسیعی از موهای نازک و روشن تا ضخیم و تیره را در بر میگیرد.
 • طول موج و میزان انرژی لازم برای رفع موهای زائد قابل تنظیم است.
 • دارای سیستم کولینگ و کنترل کننده درد
 • سرعت بالا
 • در هر دو پوست روشن و تیره کارایی دارد.

8- دستگاه لیزر الکساندرایت کوترا یا الکس سرد:

 • مورد تائید آمریکا
 • درد بسیار کم و کاهش ریسک سوختگی به علت سیستم خنک کننده و استفاده از انرژی کم در لیزر
 • کاهش تعداد جلسات درمان
 • مناسب موهای کرکی
 • مناسب طیف وسیعی از پوست

دستگاه لیزر خانگی

در حقیقت نمی توان به دستگاه های لیزر خانگی لیزر گفت. چراکه این ها از پالس نوری تقویت شده استفاده می کنند و به شدت لیزر اثربخش نیستند.

دستگاه های لیزری که در کلینیک ها وجود دارند ممکن است میلیارد ها هزینه داشته باشند. مسلما دستگاه لیزر خانگی با قیمت یک الی دو میلیون تومان نمی تواند به شدت دستگاه لیزر موهای زائد کلینیک اثربخش و ایمن باشد.

لیزر خانگی یا لیزر در کلینیک؟مشکل دیگری که در مورد دستگاه لیزر خانگی وجود دارد، این است که فاقد سیستم خنک کننده هستند. در نتیجه سوختگی پوست بعد از این دستگاه طبیعی است.

به علاوه حقیقت این است که میزان اثربخشی لیزر موهای زائد با دستگاه خانگی، در حد همان روش های سنتی اما با ماندگاری دو برابر بیشتر است.

توصیه می کنم  قبل از هزینه و استفاده از این ابزار آلات فکر کنید چرا این دستگاه ها با قیمت پائین فراگیر نشده اند و نتوانستند جای درستی را در صنعت پوست و مو به دست بیاورند. یادمان باشد سلامت جسم و روح خود را فدای قیمت پائین و عدم اطلاع نکنیم.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

اگر تا به حال تجربه ی لیزر موهای زائد را داشته اید؛ باید همین جا خیالتان را از بابت رعایت سخت گیرانه ی نکات بهداشتی و ایمنی راحت کنیم. در کلینیک بلفی برای به صفر رساندن ریسک انتقال بعضی بیماری های پوستی، تمامی وسایل مورد نیاز و شخصی که در طول دوره ی لیزر خود به آنها نیاز دارید، به شما داده می شود. همچنین در حین پروسه ی انجام لیزر، عینک های مخصوصی برایتان گذاشته می شود تا از آسیب نور لیزر به چشم شما جلوگیری شود. همین طور دستگاهی که در این مرکز استفاده شده با توجه به تمام نکاتی که در بالا نسبت به دستگاهها آورده شد، دستگاه پرایم لیز است. ما این دستگاه را انتخاب کردیم چون می دانستیم هزینه، درد، کارایی، سرعت و زمان برای کاربران زیبایی بسیار مهم است.

قبل از شروع لیزر، شما مشاوره می شوید تا تمامی دغدغه های پوستی شما بررسی شود. در مرحله ی بعد اگر نیاز باشد می توانید روی مناطق حساسی مثل بیکینی از کرم بی حس کننده استفاده کنید‌. بعد از چند دقیقه زیباجو روی تخت دراز می کشد و پروب دستگاه به آرامی روی پوست او حرکت می کند. دستگاه پرایم لیز مجهز به سیستم خنک کننده ی قوی هم هست و می تواند حتی برای موهای کرکی صورت شما استفاده شود.

همین الان برای رزرو وقت لیزر و یا مشاوره با مشاورین دانش آموخته ی ما اینجا کلیک کنید.

یک پیشنهاد ویژه:

تعداد دستگاه هایی که در دنیا برای لیزر موهای زائد هستند روز به روز بیشتر می شود. مواردی که گفتیم تنها 8 مورد از بهترین دستگاه هایی است که خوشبختانه در ایران هستند. دستگاه لیزر در صورتی جوابگوی شماست که متناسب شرایط شما انتخاب شده باشد. مشاوره ی قبل از لیزر موهای زائد هم از این جهت اهمیت دارد. پس سعی کنید به کلینیکی مراجعه کنید که اولا معتبر و زیر نظر پزشک باشد؛ ثانیا هر سه طول موج دستگاه لیزر مو را داشته باشند و تکنیسین بتواند به صورت دقیق تری برای شما لیزر کند.

اگر فرم تماس با ما را پر کنید و شماره موبایلتان را به درستی وارد کنید. به زودی برایتان یک کد تخفیف ارسال می شود؛ علاوه بر آن در قرعه کشی جشنواره ای که جایزه برای یک نفر لیزر رایگان انجام می شود شرکت داده می شوید.

بلفی کلینیک را کلیک کن

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *