مزوتراپی مو؛ بهترین روش برگشت به موهای قبل از کرونا

مزیت مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی مو؛ بهترین روش برگشت به موهای قبل از کرونا

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

کم نیستند کسانی که مقدار زیادی از موهای خود را بعد از همه گیری کرونا از دست دادند و روش های زیادی را برای برگشتن به حالت قبلی امتحان کردند. مزوتراپی مو از روش هایی است که می تواند تا درصد زیادی ( حدود ۹۰ درصد)، به بازگشت موهای شما و یا جلوگیری از ریزش بیشتر کمک کند. در این مطلب در مورد مزوتراپی مو، مزایای مزوتراپی برای مو، و عوارض این روش تقویت موی سر صحبت می کنیم. اگر هر گونه سوالی برایتان پیش آمد، می توانید از مشاوران ما در کلینیک بلفی کمک بگیرید. برای مشاوره ی رایگان می توانید به دکتر ساینا جعفری ، مشاور و داروساز مجموعه پیام بدهید. برای ارتباط با ایشان این لینک را کلیک کنید.

مزوتراپی مو چیست؟ روش، اثرات و کوکتل های درمانی

احتمالا نام آمپول تقویتی مو را شنیده اید. این آمپول همان آمپول بیوتین بپانتن است که خیلی ها برای رشد موهایشان استفاده می کنند. اکنون فرض کنید که این آمپول با محتویات بیشتر و غنی تر مستقیما به موهای شما و خصوصا در نواحی خالی سرتان تزریق شود. مسلما اثربخشی این روش بیشتر است و به شما از چندین جهت برای داشتن موهایی کلفت تر و پر تر کمک می کند.

آیا مزو مو می تواند از ریزش مو جلوگیری کند؟

در پروسه ی مزوتراپی مو، از مواد غنی ای که احتمالا با نام کوکتل مزوی مو با آنها آشنایی دارید؛ استفاده می شود. این کوکتل ها که حاوی مواد مغذی و درمانی هستند، با سوزن کوچکی به لایه ی میانی پوست سر تزریق می شوند. لایه میانی، همان لایه ی درم است که پر از عروق خونی، الیاف کلاژن و الاستین و فولیکول مو است که با افزایش سن، شادابی خود را از دست می دهد.

کوکتل های مزوتراپی مو می توانند شامل مواد متنوعی باشند، که همگی برای داشتن موهایی سالم تر ضروری هستند. به طور مثال ویتامین ها، مواد معدنی، اسید های آمینه، بعضی هورمون ها، برخی داروها و عصاره های گیاهی، در این کوکتل ها وجود دارند.

مورد بعدی، فیوژن اسپانیا است. فیوژن یکی از بهترین برند های مزوتراپی، چه برای مو و چه برای پوست است؛ این ماده موثره به ریزش مو های ارثی با الگوی مردانه یا زنانه، کاهش شوره، ضخیم کردن ساقه ی مو و تقویت پوست کف سر به خوبی کمک می کند.

کوکتل مزوتراپی مو فیوژن حاوی مواد زیر است:

  • مواد معدنی مثل کلسیم، روی، آهن و مس و منیزیم
  • عصاره های گیاهی مثل سنتلا و جینکوبیلوبا
  • ویتامین هایی مانند بیوتین
  • هیالورونیک اسید، کارنوزین، دی متیل سیلاندیول سالیسیلات، دکسپانتنول، پیروویک اسید و …

کوکتل مزوتراپی مو رویتاکر هم از بهترین و البته گرانترین برند های موجود در ایران و ساخت کشور فرانسه است. این کوکتل مزوی مو به درمان شوره و چربی سر کمک؛ و به خاطر مقدار زیاد ویتامین های گروه B و اسید های آمینه(آرژنین-سیستئین-گلوتامین-گلیسین-اورنیتین)، از ریزش موی سر جلوگیری می کند. از سایر مواد موجود در این کوکتل هم می توانیم به ماده معدنی زینک و هیالورونیک اسید اشاره کنیم. بعد از اتمام دوره ی درمان، شما موهایی پرتر و ضخیم تر یا به طور کلی سالم تر خواهید داشت.

انواع کوکتل مزوتراپی مو

یکی دیگر از کوکتل های مزوتراپی مو که در کلینیک بلفی استفاده می شود؛ کوکتل سوئیسی درماهیل است. از مواد موثره ی این کوکتل باید به پپتید، ویتامین، آمینو اسید، مواد معدنی، کوآنزیم ها و … اشاره کنیم. سوزن مزوتراپی، دستگاه مزوگان یا هر ابزار دیگری که به وسیله ی آن در کلینیک این کوکتل ها را به پوست سر شما وارد می کنند، باعث می شوند با تحریک جریان خون در سر و شروع پاسخ های ترمیمی پوست، مو های شما جان تازه ای بگیرند.

مقصود من آشفته شدن ذهن شما با این کلمات و عبارات ثقیل نیست. چون در واقع پزشک متخصص حاضر در کلینیک، درجه یک ترین کوکتل مزوی مو را طبق شرایط شما بر می گزیند.

نکته این است که مواد مزوتراپی، به فولیکول های موی شما کمک می کنند تا با استفاده از این مواد مغذی، سریع تر و بیشتر رشد کند. در نتیجه مو ها پر تر به نظر می رسد و ریزش مو به شدت کاهش پیدا می کند.

مزایای مزوتراپی مو چیست؟

معمولا این نتایج بعد از مزوتراپی مو با درصد موفقیت زیادی برای همه ی زیباجو ها اتفاق می افتد. جالب اینجاست که فرقی ندارد علت ریزش موی شما هورمون باشد، استرس باشد یا سوء تغذیه و کرونا و… . جالب تر اینکه ممکن است اصلا شما مشکل ریزش مو نداشته باشید اما بخواهید مقداری موهای خود را ضخیم و پر تر کنید، طوری که سالم و شاداب تر به تظر برسند؛ در هر صورت مزوتراپی مو سود خود را به شما خواهد رساند.

اما به قول دکتر داروساز کلینیک، نکته ی مهم این است که نسبت به نتایج انتظارات واقع گرایانه داشته باشید؛ و بدانید کسانی که به علت مشکلات زمینه ای، مثل بیماری یا اختلالات هورمون، دچار ریزش مو شده اند؛ مسلما به اندازه ی فردی که این مشکلات را ندارد اثربخشی مزوتراپی مو را حس نمی کنند. به همین خاطر بهتر است نگاهی به عکس های قبل و بعد مزوتراپی مو بیندازید، تا ببینید آیا به نتیجه ی مطلوب شما نزدیک است یا خیر. اگر هم با توجه به شرایط خود نیاز به مشاوره داشتید؛ فقط کافیست با مشاوران ما در کلینیک بلفی تماس بگیرید.

مزایای مزوی مو شامل موارد زیر است:

  • مزوتراپی مو بدون بیهوشی انجام می شود؛ در نتیجه با کمترین آسیب بافتی شما اثربخشی مزوی مو را تجربه می کنید، و خیلی زود می توانید به کار های عادی خود بپردازید.
  • بستگی به آستانه ی دردتان ممکن است مقداری درد داشته باشید؛ البته در صورت لزوم قبل از تزریق مزوی مو از مواد بی حس کننده استفاده می شود تا اصلا متوجه درد نشوید.
  • موهایی که آسیب دیده اند ترمیم می شوند و حتی از آسیب و سفیدی زودرس موهای بعدی جلوگیری می شود.
  • مزوتراپی مو حتی به موهایی که تازه کاشته شده اند کمک می کند تا رشد کنند و نتیجه ای که از کاشت مو می گیرید چندین برابر بهتر باشد.
  • هر نوع ریزش مویی که داشته باشید چندان مهم‌نیست؛ موهایتان نسبت به قبل نیروی بیشتری برای رشد خواهد داشت.
  • خشکی یا چربی پوست سر و میزان شوره با بهبود جریان خون سر تا حد زیادی کمتر می شود.
  • مناطق کم پشت سر، پر پشت تر می شود و موهای نازک ضخامت بیشتری پیدا می کنند.
  • بعد از مزوتراپی مو با بهبود جریان خون پوست سر، از ریزش مو جلوگیری می شود و موهایتان درخشان و صاف تر به نظر می رسند.
  • میزان ریسک مزوتراپی مو بسیار کم و قابل کنترل است و با وجود این همه نقاط مثبت، هزینه ی آن نسیت به سایر پروسیجر های زیبایی بسیار معقول تر است.
  • با ریزآسیب های مفیدی که حین مزوتراپی برای مو و فرورفتن سوزن به پوست اتفاق می افتد، پروسه های ترمیمی پوست فعال می شوند تا به کیفیت پوست و موی سر شما کمک کنند.

عوارض مزوتراپی مو

مانند هر روش کلینیکی دیگر، مزوتراپی برای مو هم ممکن است عوارضی ایجاد کند. البته اگر پزشک متخصص و بعد از ارزیابی کامل شرایط شما این کار را انجام دهد، ریسک بروز عوارض تقریبا به صفر می رسد. نکته ی مهم تر این است که شما چقدر نکات بعد از مزوتراپی مو را رعایت می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات قبل و بعد از مزوتراپی مو اینجا را کلیک کنید.

عوارض احتمالی بعد از مزوی مو شامل مواردی مثل ادم پوست، خونریزی، عفونت، درد، و .. است که خیلی زود برطرف می شوند.

مزوتراپی مو عوارض دارد؟

چیزی که باید از قبل به آن توجه کنید این است که اگر شما هر کدام از موارد زیر را داشتید بهتر است برای مزوتراپی مو اقدام‌ نکنید؛ چراکه ممکن است عوارض این کار برای شرایط شما بیشتر باشد و یا اینکه از مزوتراپی مو نتیجه دلخواهتان نگیرید:

 • از بیماری های خاصی مثل سفلیس، دیابت، ایدز، هموفیلی، سرطان و … دارید که پزشک در مشاوره ی قبل از مزوی مو به طور کامل از شما می پرسد و راهنماییتان می کند.
 • اگر ریزش موی شما به علت پروسیجر های درمانی خاصی مثل شیمی درمانی باشد.
 • زنان باردار
 • مردان بالای 40 سال و زنان بالای 60 سالی که مبتلا به ریزش موی آندروژنیک هستند.

تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی مو چقدر است؟

بستگی به شرایط شما و نظر پزشک این تعداد متفاوت است. اما معمولا 4 تا 6 جلسه با فاصله ی هر دو هفته انجام می شود و سپس با فواصل طولانی تر می توانید برای تثبیت نتایج به کلینیک مراجعه کنید.

کلام آخر:

شاید به جرئت بتوانیم بگوییم که مزوتراپی انقلابی در روش های درمانی پوست و مو ایجاد کرده است. به کمک مزوتراپی برای مو مواد مورد نیاز رشد و تقویت مو مستقیما به هدف اصلی، یعنی فولیکول های مو، رسانده می شوند. با آسیب های کوچکی هم که حین تزریق به وجود می آید، پوست تحریک به بازسازی و ترمیم بیشتر خود می شود. در نتیجه بعد از تعداد جلسات درمانی مشخص مزوتراپی مو، شما موهایی قویتر، پر تر و ضخیم تر خواهید داشت.

:منابع

https://turkishhealthline.com/mesotherapy-for-hair-growth/

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jocd.12983

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9042074/#:~:text=Available%20data%20shows%20it%20can,case%2Dby%2Dcase%20basis.

https://www.clinicbe.com/expert-advice-for-covid-related-hair-loss/

https://caregennordic.se/product/hl/

https://irsa.clinic/en/treatments/237#:~:text=In%20people%20with%20damaged%20hair,the%20muscles%20that%20support%20hair.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *