قبل از تزریق فیلر زیر چشم دانستن این مطالب به شدت مهم است

برای تزریق فیلر دور چشم چه کنیم؟

قبل از تزریق فیلر زیر چشم دانستن این مطالب به شدت مهم است

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

همه ما می دانیم تزریق فیلر زیر چشم یک راه حل سریع برای درمان کبودی، چروک و تیرگی دور چشم است. یک راه حل عالی؛ سریع و زودبازده برای بیشتر کردن جذابیت. گودی زیر چشم؛ کبودی یا تیرگی اطراف چشم ها باعث می شود صورت خسته و پریشان به نظر برسد و این روش به خوبی با آن مقابله می کند. ولی نکاتی هست که باید قبل از تزریق فیلر بدانید تا آگاهانه به مراکز زیبایی مراجعه کنید و نتیجه عالی بگیرید.

چشمان خود را ببندید و لحظه ای تصور کنید؛ فیلر یک روش تزریقی است و مسلما سوزن زدن حس چندان جالبی نیست. ولی هزاران نفر در دنیا سالانه از پر کننده های زیر چشم استفاده می کنند و مرتب برای شارژ مجدد آن اقدام می کنند؟ این اتفاق یک سری دلایل مهم دارد.

در این تاپیک به شما از دلایل تزریق فیلر زیر چشم، انواع، ماندگاری و عوارض آن می گوئیم. و مهم تر از آن، مزایا و شرایطی را که باید برای تزریق داشته باشید؛ بیان می کنیم.حتما تا انتهای تاپیک را بخوانید و اگر سوالی برایتان باقی ماند با مشاور مرکز بلفی تماس بگیرید.

اگر اولین بار است که فیلر زیر چشم استفاده می کنید

برای انتخاب از بین این فیلر های زیر چشم، پزشک فاکتور های متنوعی را در نظر می گیرد. یکی از آنها این است:

اگر اولین بارتان است که برای تزریق فیلر دور چشم اقدام می کنید، بهتر است از فیلر های هیالورونیک اسید استفاده کنید. هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد؛ پس ریسک عوارض با آن به حداقل می رسد. از طرفی اگر از نحوه ی توزیع فیلر زیر چشمتان خوشتان نیامد؛ می توانید به راحتی آن را توسط آنزیم هیالورونیداز تجزیه کنید و این بار بهتر از قبل برای حجم دهی متوازن به زیر چشم خود اقدام کنید.

نکات مهم برای اولین تزریق فیلر زیر چشمتمامی این فیلر ها به علت ساختار خاصی که دارند؛ می توانند در کنار حجم دهی به پوست زیر چشم شما، تولید کلاژن و الاستین در سلول های پوست را تقویت کنند؛ و این یعنی چشمانی شاداب و جوانتر از همیشه!

جالب است بدانید که بیشتر از نوع فیلر زیر چشم، مهارت و تبحر پزشک و تجربه ی او، برای اخذ نتیجه ی عالی موثر هستند.

به همین دلیل است که احتمال سوال زیر را زیاد شنیده اید:

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم میشناسید یا نه؟?

تزریق فیلر زیر چشم روش موثری است

ناحیه ی زیر چشم ناحیه ی بسیار حساسی است که به علت نازکی پوست آن، خیلی زودتر از سایر نواحی دچار چروک و پیری زودرس می شود. از طرف دیگر، چشم ها جایی هستند که زودتر از سایر بخش های بدن، حس و حال روحی و جسمی شما را نشان می دهند.

ممکن است به اندازه ی کافی خوابیده باشید، اما باز هم چشم هایتان گود و خمار به نظر برسد. یا اینکه از شدت کبودی زیر چشم، از شما بپرسند که آیا مریض احوال هستید؟ یا خودتان جلوی آینه بروید و صورتی بدون چروک ببینید؛ در حالی که زیر و کناره های چشمتان چروک های ریزی پیدا شده است.

پس اینجا جاییست که تزریق فیلر زیر چشم به شما نتیجه ای فوق العاده ای می دهد. وقتی از مطب پزشک یا از کلینیک بیرون می آیید، خودتان و اطرافیانتان متوجه شادابی چهره تان می شوید.

تاثیر تزریق فیلر زیر چشمجالب است بدانید که اکثر افرادی که برای تزریق فیلر زیر چشم اقدام می کنند، کسانی هستند که مدت ها سعی کرده اند به وسیله ی کرم های دور چشم مشکل خود را برطرف کنند؛ اما به نتیجه ی دلخواه خود نرسیدند.

کرم دور چشم بیشتر جنبه ی پیشگیری دارد. این کرم ها یا حتی سرم های مخصوص دور چشم به شما کمک می کنند، اما شاید به اندازه ای که انتظارش را دارید نباشد. شما چه از فیلر برای رفع گودی و چروک زیر چشم خود استفاده کنید چه نکنید، باید از کرم های دور چشم، برای آبرسانی و همچنین مراقبت از پوست ظریف این ناحیه استفاده کنید.

از طرفی، باید بدانید که با تزریق فیلر زیر چشم، تیرگی ذاتی پوست زیر چشم شما برطرف نخواهد شد. چراکه فیلر با حجم دهی به پوست نازک زیر چشم، جایی که به صورت طبیعی باید توسط بالشتک های چربی پر شود، تیرگی ناشی از گودی را برطرف می کند. اما اگر پوست زیر چشم شما ژنتیکی تیره باشد، باید به دنبال راه های دیگری برای رفع آن باشید.

ترریق فیلر زیر چشم چگونه انجام می شود؟

در ابتدا باید توسط پزشک مشاوره شوید تا پوست زیر چشم شما، ضخامت آن، شدت گودی و چروک و … بررسی شود. بعد از آن پزشک با بررسی ویژگی های شخصی شما، بهترین نوع فیلر زیر چشم مناسبتان را به شما پیشنهاد می دهد.

در هنگام تزریق؛ پوست اطراف چشمتان ضد عفونی و بی حس می شود. برای ایجاد بی حسی و کاهش درد، هم می توان از کرم های بی حس کننده استفاده کرد، و هم با استفاده از کیسه ی یخی کاری کرد که این ناحیه سر شده و احتمال کبودی بسیار کم شود.

در مرحله ی بعدی پزشک سرنگی را با فیلر زیر چشم پر می کند و با استفاده از سوزن یا کانولا، شروع به تزریق فیلر به گودی زیر چشم هایتان خواهد کرد.

تفاوت سوزن با کانولا این است که کانولا، فقط از یک ناحیه وارد شده و زیر پوست حرکت می کند، اما سوزن ممکن است نیاز به تزریق به نواحی متعدد فرورفتگی زیر چشم داشته باشد.

در نهایت سوزن از پوست خارج شده و پزشک این ناحیه را به آرامی ماساژ می دهد تا به پخش شدن فیلر زیر چشم کمک کند.

برای تزریق فیلر دور چشم چه کنیم؟کل پروسه ی تزریق فیلر زیر چشم معمولا حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد و بعد از آن بدون طی دوره ی نقاهت یا استراحت، می توانید به کار های روزمره ی خود ادامه دهید.

البته برای اینکه کار شما به بهترین نحو ممکن انجام شود و ریسک بروز عوارض به حداقل برسد؛ باید نکات مهمی را قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم رعایت کنید.

دانستن و رعایت نکات قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم در نتیجه کار تاثیر زیادی دارد.

انواع فیلر زیر چشم، برای رفع گودی، تیرگی و چروک

برند فیلر زیر چشم کم نیست؛ اما معمولا بر اساس اصلی ترین ماده ی تشکلی دهنده ی خود تقسیم بندی می شود. مواد اصلی فیلر زیر چشم که در ایران موجود هستند شامل موارد زیر است:

  • کلسیم هیدروکسی آپاتیت؛ مانند فیلر ریدیس
  • هیالورونیک اسید؛ مانند فیلر ژویدرم و رستیلن
  • پلی لاکتیک اسید؛ مانند فیلر اسکالپترا

درباره ماندگاری فیلر بدانید

ماندگاری چیزی نیست که برای همه به یک شکل باشد. چراکه میزان متابولیسم بدن افراد و مسلما مراقبت هایی که بعد از تزریق فیلر زیر چشم انجام می دهند از فرد به فرد متفاوت است.

اما در کل باید گفت که فیلر های هیالورونیک اسید حدود 9 ماه تا 1 سال، فیلر زیر چشم هیدروکسی لاپاتیت کلسیم از 12 تا 18 ماه، و فیلر های اسید پلی لاکتیک تا حدود دو سال ماندگاری دارند.

اگر برای اولین بار است که تزریق فیلر چشم می کنید و یا در کل از این روش زیبایی استفاده می کنید؛ حتما راجع به ماندگاری فیلر؛ مدل های تزریق آن در صورت؛ حساسیت هایی که خودتان نسبت به مواد آرایشی دارید؛ مارکها و برندهایی که در بازار هست سوال کنید. شاید بهتر باشد برای اولین بار تزریق، از مدلهای با ماندگاری کمتر استفاده کنید.

تزریق فیلر زیر چشم خطرناک است؟

به نسبت سایر روش های زیبایی، تزریق فیلر و بوتاکس اگر توسط متخصص با تجربه و برای افراد بالای 18 سال و بدون بیماری خاص انجام شوند، ریسک بسیار پایینی دارند.

اما مشاوره ی قبل از تزریق فیلر زیر چشم بسیار مهم است، تا پزشک متوجه شود که شما کاندید مناسبی برای تزریق فیلر زیر چشم هستید یا نه.

عوارض تزریق فیلر گودی چشم که با احتمال بسیار پایینی ممکن است اتفاق بیفتند شامل موارد زیر است:

  • سردرد و کبودی بعد از تزریق فیلر زیر چشم
  • واکنش های حساسیتی به ماده فیلر
  • درد در ناحیه ی تزریق
  • ورم بعد از تزريق فيلر زير چشم
  • ایجاد توده توسط فیلر
  • عفونت و واکنش های عروقی
  • در موارد نادر کوری. اگر در مکان های نامعتبر اقدام به تزریق فیلر کنید، ممکن است فیلر به رگ خونی وارد شود و چنین عارضه ای ایجاد کند. بنابراین انتخاب دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم بسیار حساس و مهم است.

هزینه تزریق فیلر زیر چشم در کلینیک بلفی

تزریق فیلر چشم در مراکز مختلف و البته برای اشخاص مختلف با توجه به نوع داروی مصرفی، مقدار دوز مصرفی، سطحی که قرار است مورد درمان زیبایی قرار بگیرد متفاوت است ولی به طور کلی این هزینه در مرکز زیبایی دختر زیبا (بلفی) بسته به نوع فیلم بین 800 هزار تومان تا 6 میلیون برای هرسیسی متغیر است.

کلام آخر

تزریق فیلر برای شادابی چهره، یک روش کم خطر و موثر است. شما با تزریق فیلر زیر چشم، می توانید چشمان خود را از حالت خمودی و خماری درآورید و تیرگی و چروک های کوچکی که حتی از سال های جوانی زیر چشم خود می بینید، محو کنید. تنها نکته ی مهم این است که به علت حساسیت ناحیه ی زیر چشم، در مکان های معتبر برای تزریق فیلر زیر چشم اقدام کنید.

منابع:

https://www.webmd.com/beauty/what-to-know-about-under-eye-fillers#:~:text=Your%20skin%20might%20look%20discolored,look%20plumper%20and%20less%20shadowed.

https://www.healthline.com/health/undereye-tear-trough-filler#complications

https://www.glamour.com/story/under-eye-filler-cost-before-after

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *