مرکز لیزر موهای زائد

مرکز لیزر موهای زائد در تهران

لیزریکی از روشهای از بین بردن موهای اضافی، لیزر موهای زائد است. این روش به دلیل مزایای زیادی که دارد، این روزها طرفداران بیشماری پیدا کرده است. عملاً شخصی که از این خدمات استفاده می کند؛ پس از چند جلسه برای همیشه از شر این موها خلاص می شود و دیگر نیازی به صرف انرژی و هزینه زمانی و مالی ندارد.

در حقیقت لیزر موی زائد در بلند مدت، بسیار به صرفه است؛ زیرا بعد از طی دوره دیگر نیازی به صرف هزینه برای خرید موبر، تیغ، کرم های مخصوص بعد از شیو و غیره ندارید و مهمتر از آن دیگر زمانی هم برای شیو و … صرف نمی کنید.

ولی دانستن این نکته بسیار مهم است که چه دستگاهی مناسب چه نوع پوستی است. چه نوع لیزر و با چه طول موج و در چه مدت زمان باید به هر نوع پوست تابانیده شود. دانستن این نکات باعث می شود هم نتیجه مطلوب بگیریم و هم از عوارض لیزر در امان بمانیم؛ در نتیجه مرکزی که در آن لیزر صورت می گیرد، توانایی اپراتور انجام دهنده لیزر و حد توان دستگاه بسیار مهم است.

قبل از اینکه اقدام به لیزر کنید؛ در مورد همه نکات مهمی که لازم است بدانید با کارشناسان حرفه ای و دوره دیده صحبت کنید؛ تا از نوع پوستتان و همین طور لیزر مناسب تان مطمئن شوید.

برای مشاوره می توانید با شماره 09229138171 با مشاوران مرکز بلفی تماس بگیرید. مشاوران همه با مدارک بین المللی لیزر در خدمتتان هستند تا به همه سوالاتتان جواب بدهند.

مرکز لیزر موهای زائد در تهران

در این مقاله به ذکر نکات مهم و اساسی در خصوص اقدامات قبل و بعد لیزر، چگونگی انجام آن در کلینیک، شرایط استفاده، قیمت، تعداد و فاصله بین جلسات لیزر پرداخته شده است؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

اقدامات قبل از لیزر موی زائد

برای نتیجه بهتر لیزر مو زائد؛ در اینجا کارهایی که باید انجام دهید و یا کارهایی که باید از آن خودداری کنید آورده ایم. لطفا قبل از شروع اولین جلسه تان این موارد را با دقت بخوانید و رعایت کنید.

 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • از اپیلاسیون، استفاده از موچین، بند، و یا وکس خودداری کنید
 • سفید کننده ها را استفاده نکنید
 • شیو کنید.
 • دارو ها و شرایط خاص را کنترل کنید
 • از خالکوبی کردن و یا تزریق ژل و بوتاکس قبل از لیزر خودداری کنید.
 • استفاده کردن از محصولات لایه بردار را متوقف کنید.
 • کرم و یا مواد آرایشی را قبل از لیزر پاک کنید.
 • آب فراوان بنوشید

برای توضیح بیشتر موارد گفته شده، تیترهای زیر را بخوانید. رعایت مسائلی که قبل و بعد از لیزر هست بسیار مهم و ضروری است این موارد کمک می کند بهترین نتیجه را در کمترین زمان بگیرید.

در معرض نور خورشید قرار نگیرید

پوست قسمتی که قصد لیزر آن را دارید، باید از حداقل2 هفته قبل در معرض نور خورشید قرار نگرفته و همچنین از برنزه کردن آن خودداری کنید. اگر پوست ناحیه مورد نظر قابل پوشش در مقابل خورشید نیست، حتما باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

از اپیلاسیون، موچین، بند، و یا وکس استفاده نکنید

حداقل4تا6 هفته قبل از لیزر نباید اپیلاسیون کرده یا موهای آن قسمت را با موچین از ریشه درآورید. در حقیقت لیزر با هدف قرار دادن ریشه سبب عدم رویش مو می شود؛ اما اپیلاسیون و موچین سبب کنده شدن ریشه مو و بی اثر شدن لیزر می شوند. شیو کردن مو ها با تیغ مانعی ندارد؛ زیرا به ریشه مو آسیبی نرسانده و حتی انجام آن قبل از لیزر لازم است.

قبل لیزر، اپیلاسیون نکنید

از سفید کننده ها را به کار نبرید

اساس کار لیزر، هدف قرار دادن ریشه مو توسط رنگدانه های رنگی آن است. وقتی شما از سفیدکننده ها استفاده می کنید، کاری می کنید که رنگدانه های رنگی ریشه مو تغییر کرده وشناسایی آنها توسط لیزر سخت تر شود. پس حداقل6 هفته قبل از لیزر نیاز است که استفاده از سفید کننده ها متوقف شود تا رنگ ریشه مو به حالت طبیعی خود برگردد.

شیو کنید

علاوه بر شیو کردن در فواصل زمانی جلسات لیزر که در بالا به آن اشاره شد، انجام این کار از 24ساعت تا48 ساعت قبل از لیزر الزامی است. چراکه هدف لیزر ریشه مو بوده و شیو کردن آن خللی در عمل لیزر ایجاد نمی کند؛ علاوه براین، موقع لیزر با ایجاد حرارت، امکان سوخته شدن مو های بلند و بوی بد آنها بالا می رود؛ اما با شیو کردن از سوخته شدن مو جلوگیری می کنید.

داروها و شرایط خاص را کنترل کنید

در خصوص داروهای مصرفی و یا وضعیت بخصوص خود مثل بارداری، شیمی درمانی ویا.. با متخصص لیزر مشورت کنید. مطلع کردن متخصص خود از داروهای موضعی و یا خوراکی ای است که استفاده می کنید بسیار مهم است. در واقع بعضی از داروها با لیزر تداخل دارند و سبب اثر گذاری کمتر آن هستند، و یک سری از داروها سبب حساس تر شدن پوست شما می شوند. این احتمال سوختن پوست و یا تاول زدن را در اثر لیزر بالا می برد.

استفاده کردن از محصولات لایه بردار را متوقف کنید

استفاده از محصولات لایه بردار حداقل یک هفته قبل از لیزر باید متوقف شود.

کرم و یا مواد آرایشی را قبل از لیزر پاک کنید

مواد آرایشی می توانند روی نتیجه لیزر موثر باشند. باید قبل از هر جلسه آن ها را پاک کنید. این مواد شامل لوسیون ها ،دئودرانت ها، مرطوب کننده ها، روغن ها، و کلا هر ماده ای که به صورت موضعی مصرف می شود، هستند.

آب فراوان بنوشید

در طول دوره لیزر باید مراقب میزان آب و رطوبت پوست و بدن خود باشید. کم آبی موجب کاهش اثرات لیزر موهای زائد می شود.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

قبل از لیزر، در مواردی از بی حس کننده های موضعی استفاده میشود. این کار، میزان درد در این ناحیه ی حساس را به حداقل می رساند. بی حسی اکثرا در زمان لیزر بیکینی انجام می شود. خود لیزر در صورتی که توسط تکنسین های مجرب صورت بگیرد دردناک نخواهد بود؛ اما به دلیل گرمای ناشی از لیزر، امکان درد و سوزش ناحیه مورد نظر هست که کاملا طبیعیست.

در کلینیک زیبایی دختر زیبا (بلفی) از دستگاه خنک کننده مناسب استفاده می شود. در این شرایط درد و سوزش ناشی از گرما به حداقل ممکن می رسد. پس از چند دقیقه از استفاده ی کرم بی حس کننده، زیبا جو روی تخت دراز میکشد، پروب روی پوست او حرکت میکند و نور لیزر به سطح بدن تابانده میشود.

دستگاه های لیزر مورد استفاده در کلینیک مدرن و بروز می باشند، که سبب کاهش حداکثری عوارض جانبی و افزایش اثرگذاری لیزر می شوند. یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد پرایم لیز است .این دستگاه نه تنها با طول موج های متنوعش انواع پوست را شامل می شود، در زمان کوتاهتری موها را از بین می برد، تمامی انواع لیزر از الکسانداریت و دایود را شامل می شود. مورد تایید FDA و با خنک کننده های قوی کمک بسیار عالی در کم کردن درد و عوارض لیزر می کند؛ از بین بردن موهای اضافی با این دستگاه بدون درد خواهد بود و یک خصوصیت بسیار مهم و عالی؛ موهای کرکی را از بین میبرد.اینها بدین معنا است که با خیال راحت میتوانید از آن استفاده کنید.

 

 

شرایط استفاده از لیزر موهای زائد

تجربه نشان داده که لیزر بیشتر برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند جواب میدهد؛ زیرا اساس کار لیزر تمرکز نور روی رنگدانه های تیره است؛ با این وجود با پیشرفت دستگاه ها و ماهر تر شدن متخصصین، لیزر میتواند با موفقیت بر روی انواع پوست ها جواب دهد. البته در بعضی شرایط باید لیزر موهای زائد به تعویق بیفتد؛ به طور مثال:

 • اگر شما قصد انجام لیزر با لیزر الکساندرلایت را دارید، به این نکته توجه کنید که ناحیه تحت درمان نباید تا 4 هفته قبل از لیزر در معرض نورخورشید قرار گیرد. اگر دستگاه انتخابی شما لیزرNd:YAG باشد، این زمان به 7 روز کاهش می یابد.
 • درصورتی که اخیرا به سولاریوم رفته یا در معرض آفتاب برنزه کرده اید، نباید لیزر انجام داده و باید جلسات لیزر خود را به صلاح دید متخصص مربوطه به عقب بیندازید.
 • در دوران بارداری، اقدام به آن، و یا شیردهی، باید تا اتمام این دوران صبر کنید زیرا هنوز تحقیقات، اطمینان کامل از بی خطر بودن لیزر برای جنین یا نوزاد ندارند.

بعد از لیزر موهای زائد (برای رفع عوارض چه کنیم)

اگر می خواهید در زمان کمتر، با عوارض کمتر و سریعتر نتیجه بگیرید لازم است تا برخی موارد را بعد از لیزر مو زائد رعایت کنید. این موارد شامل نکاتی هستند که در اینجا آورده ایم

استفاده از ژل ترمیم کننده

 • ضد آفتاب مناسب بخرید
 • خودداری از فعالیت هایی که دمای بدن را بالا ببرد
 • از خاراندن پوست خودداری کنید
 • مواد آرایشی و دئودورانت برای چند روز ممنوع است
 • چند روز عطر و ادکلن استفاده نکنید
 • مراقب باشید پوستتان صدمه نبیند

بعد از لیزر موهای زائد شیو کنیم؟

در ادامه به توضیح بیشتر موارد گفته شده پرداختیم. لطفا آنها را با دقت مطالعه کنید و در صورتی که برایتان ابهامی درباره لیزر مو زائد، وجود دارد با ما تماس بگیرید.

استفاده از ژل ترمیم کننده مهم است

ژل ترمیم کننده یا لوسیون مخصوص، برای کمک به خنک شدن و تسکین پوست و برطرف شدن التهاب استفاده کنید
معمولا مصرف ژل الوئه ورا شب و روز توصیه می شود؛ هر چند اگر التهاب پوست زیاد بود مصرف بیشتر آن مانعی ندارد.

برای بعد از لیزر موهای زائد ضد آفتاب مناسب بخرید

از ضد آفتاب مینرال با حداقل SPF 30+به صورت روزانه، و در طول درمان استفاده کنید. محافظت پوست بدن از اشعه های مضر خورشید، بر عهده ملانین های(رنگدانه ها) پوست است که در اثر لیزر کمی از آنها از بین می روند؛ درنتیجه خطرات برخورد اشعه های مضر با پوست بیشتر می شود. در کنار این، از قرار گیری مستقیم در معرض نور خورشید بپرهیزید.
با قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا هر اشعه ای که دارای نور فرابنفش باشد، خطر لک شدن و یا تغییر رنگ پوست نیز وجود دارد؛ پس حداقل تا4 هفته بعد از لیزر از آفتاب گرفتن و رفتن به سولاریوم خودداری کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که بیشترین اثر مخرب نور فرابنفش در48 ساعت بعد از لیزر مشاهده می شود؛ پس در این زمان بیشتر احتیاط کنید.

خودداری از فعالیت هایی که دمای بدن را بالا ببرد

براساس حساسیت پوست خود از 24تا48 ساعت پس از لیزر از فعالیت هایی که دمای بدن را افزایش می دهند خودداری کنید.
همانطور که ذکر شد اساس کار لیزر تولید گرماست. بعد از لیزر دمای بدن بیش از حد معمول است که می تواند موجب آسیب شود. در واقع در طول لیزر برای جلوگیری از افزایش دمای زیاد، از روش های خنک سازی خاصی استفاده می شود.

بعد از لیزر موهای زائد چه کاری ممنوع است؟
مهمتر اینکه پس از لیزر باید مواظب باشید که پوست گرم تر نشود. در نتیجه باید از وارد شدن به مکان هایی مثل سونا و جکوزی، ورزش، پوشیدن لباس های تنگ، چکمه ها، صندل های گرم کن و… خودداری کنید.
بدن برای جلوگیری از عوارض بعد از درمان به زمان نیاز دارد تا خنک شود. شما میتوانید برای کمک به کاهش دمای پوست خود، از کمپرس سرد استفاده کنید؛ البته استفاده از یخ به شرطی که مستقیما با پوست تماس نداشته باشد نیز موثر خواهد بود.

از خاراندن پوست خودداری کنید

قرمزی و تورم خفیف در فولیکول های مو ممکن است رخ دهد؛ که طبیعی بوده و با گذشت زمان کاهش یابد. می توانید از پارچه های خنک برای کاهش این التهاب استفاده کنید.

مواد آرایشی، عطر و ادکلن استفاده نکنید

در صورت تحریک پوست از مواد آرایشی و دئودورانت بلافاصله استفاده نکنید.
هنگام لیزر ممکن است پوست شما آسیب های جزئی ای ببیند که با چشم دیده نمی شود؛ اما اپراتور و یا پزشک آنها را تشخیص داده و اگر این آسیب را تائید کردند؛ از استفاده کردن از مواد آرایشی-بهداشتی که سبب تحریک پوست شما می شوند بپرهیزید.

استفاده کردن از عطر، افترشیو و کرم های بعد از اصلاح را تا 4الی5 روز بعد از لیزر به تعویق بیندازید.
در واقع تماس پوست با عطر و سایر موادی که حاوی الکل هستند، میتواند باعث سوزش و درد بعد از لیزر شده و یا حتی آن را تشدید کند. همچنین امکان تحریک پوست هم وجود دارد که ریسک مصرف آنها را بیشتر می کند.

جلوگیری از صدمه به پوست

از پوست خود بیشتر محافظت کرده و از وارد شدن صدمات احتمالی به آن جلوگیری کنید.
هنگام لیزر موهای زائد، ریشه و فولیکول مو تحت تاثیر قرار می گیرند؛ پس خیلی مهم است که تا چند روز بعد از درمان آسیبی به پوست و یا فولیکول های مو وارد نشود. به این منظور حداقل تا دو هفته بعد از لیزر، باید از سایر درمان های پوستی مثل هایفوتراپی، اندولیفت و …. خودداری کنید؛ همچنین برای جلوگیری از آسیب و تاول پوست، باید وکس، موم، بند، و کلا هر روشی که سبب کنده شدن مو با زور می شود، حداقل تا4-5 روز عقب اندازید؛ البته شیو کردن مانعی ندارد.

لیزر موهای زائد چند جلسه طول می کشد؟

موهای بدن انسان در زمان های مختلف، در سیکل های مختلفی هستند؛ اما تنها در مرحله رشد، لیزر می تواند موثر واقع شود. به همین دلیل تعداد جلسات متعددی نیاز است تا موهای بدن در مرحله رشد از بین روند.

لیزر چند جلسه طول می کشد؟

فاکتور های مختلفی در تعیین تعداد جلسات مورد نیاز، و مدت زمانی که هر فرد برای لیزر نیاز دارد وجود دارد؛ از جمله منطقه ی مورد نظر، نوع پوست، نوع مو، شرایط خاص هر فرد و.. .

اکثر افراد بعد از 4تا8، و برخی با 12 تا 13 جلسه درمان به نتیجه مورد نظر می رسند. فاصله زمانی بین جلسات نیز بستگی به ناحیه تحت درمان و شرایط شما دارد؛ به صورت مثال به علت رشد سریع موی صورت، فاصله زمانی جلسات لیزر آن 4تا5 هفته یکبار در نظر گرفته میشود؛ برای ناحیه زیربغل 6تا8 هفته؛ و برای برخی از نواحی نیز 8تا10 هفته فاصله را شاهدیم.