لیزر موهای زائد چیست، مهمترین نکات درباره لیزر مو زائد

آیا لیزر مو زائد ارزش دارد؟

لیزر موهای زائد چیست، مهمترین نکات درباره لیزر مو زائد

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

لیزر موهای زائد چیست

بسیاری از شما می دانید لیزر موهای زائد چیست و چگونه انجام میشود. درحالیکه شاید اکثراً ندانیم تاثیرات آن بر روی پوست چیست و چگونه می شود بهترین نتیجه را گرفت. برای بهترین نتیجه بهتر است از ابتدا مکانیسم لیزر را به خوبی بدانیم. از اینکه کدام دستگاه بهترین کاربرد برای پوست شما دارد اطلاع پیدا کنیم و درباره تمامی نکات لازم در لیزر بدانیم.

Table of Contents

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد؛ مانند شیو کردن، اپیلاسیون، وکس، کرم های موبر و…. اما هیچ یک از آنها قادر به حذف موهای زائد به صورت دائم نیستند و پس از مدتی دوباره شاهد رویش آنها هستیم. بسیاری اوقات وقت و هزینه ای که صرف خلاص شدن از شر موهای زائد می شود، با رویش مجدد آنها خسته کننده و طاقت فرسا بنظر می آید.

مکانسیم لیزر موهای زائد چیست

لیزر موهای زائد روشی است که اگر به صورت درست و زمان بندی مناسب به کار گرفته شود، میتواند موی اضافه را در زمان کم و با هزینه کم، کاملا از بین ببرد. در این تکنولوژی از یک دسته نور با طول موج مشخص استفاده می شود که با هدف قرار دادن فولیکول های مو و سوزاندن ریشه آن، مانع از رویش دوباره مو می شوند. اگر می خواهید درباره ی اینکه “چرا موهای زائد زیاد می شوند” این مقاله را بخوانید.

لیزر موهای زائد چیست

مکانیسمی که لیزر به وسیله ی آن کار می کند، باعث می شود که یک روش بسیار مناسب برای از بین بردن موهای زائد باشد. رنگدانه های بدن اشعه های نور را به سمت خود جذب می کنند؛ فولیکول های مو هم حاوی رنگدانه هستند و زمانی که نوری با شدت و تمرکز لیزر به آنها تابیده می شود، آن را جذب کرده و می سوزند. در گذر زمان و با لیزر های مجدد، فولیکول های مو بسیار ضعیف می شوند به حدی که مو به صورت دائمی از بین می رود. بخاطر از بین رفتن مو از ریشه، موی زیر پوستی و یا عفونت های فولیکول مو با این روش اتفاق نمی افتد.

مزایای لیزر موهای زائد چیست

از بین بردن موهای اضافه در صورتی که به کمک لیزر مزیتهای بسیار زیادی دارد. در اینجا به طور مختصر درباره این مزیت ها صحبت کرده ایم. در یک مقاله کاملا مجزا در این باره به زودی توضیحات مفصلی می دهیم که چرا مکانیسم لیزر موهای اضافی به شکلی است که می تواند حتی کاربردی بجز زیبایی هم می تواند داشته باشد.

 • رشد مو کاهش میابد
 • تاثیر لیزر برای کل بدن است
 • تاثیر لیزر طولانی است
 • کم هزینه است
 • لیزر موهای زائد پوستی صاف و نرم به شما میدهد
 • در فاصله بین جلسات، لازم نیست صبر کنید
 • از رشد موهای زیرپوستی جلوگیری می شود
 • اثرگذاری و ایمنی لیزر زیاد است

کاهش رشد مو

بیشتر مطالعات کاهش 80 درصدی رشد مو ناشی از لیزر کردن را گزارش می دهند. در واقع لیزر موهای زائد می تواند به شدت رشد موی شما را کاهش دهد. بهترین تاثیر گذاری لیزر برای افرادی است که پوست روشن و موهای تیره دارند؛ اما با پیشرفت هایی که در این تکنولوژی صورت گرفته، تقریبا همه نوع پوست و مویی قابلیت درمان دارند.

تاثیر لیزر برای کل بدن

کاربردی بودن لیزر موهای زائد برای اکثر نقاط بدن کمک مهمی است برای اینکه خیالتان از موهایی که احتمالا فراموش می کنید و یا در قسمتی از پوست هستند که دید کمتری دارند راحت باشد. لیزر میتواند تقریبا در تمام مناطق بدن اثر گذار باشد؛ مانند زیربغل،صورت،شانه و گردن، لیزر بیکینی،کمر و ….

لیزر مو زائد برای کل بدن تاثیر دارد

طولانی بودن تاثیر لیزر

زیاد بودن دوره عدم رویش مو بعد از لیزر یک مزیت اصلی و مهم است. مدت زمانی که بعد از لیزر طول می کشد تا دوباره رویش مو را شاهد باشیم، از شخصی به شخص دیگر متغیر است. این زمان به فاکتورهای مختلفی مثل ناحیه تحت درمان، نوع پوست و مو، و از بین رفتن فولیکول ها یا آسیب دیدن آنها و .. بستگی دارد. با این حال لیزر روشی عالی برای حذف نیمه دائمی و یا حتی دائمی موهای زائد است. در بعضی افراد سال ها و در بعضی افراد ماه ها زمان می برد که دوباره مو رویش یابد.

کم هزینه است

نسبت به روش های کوتاه مدت حذف موهای زائد مثل شیو کردن، و یا اپیلاسیون، که ملزم اختصاص دادن زمان هفتگی و یا در بهترین حالت ماهانه هستند؛ لیزر موهای زائد طولانی تر و حتی دائمی است، پس یک دوره هزینه می شود. در اصل این روش بسیار مقرون به صرفه تری می باشد.

لیزر موهای زائد پوستی صاف و نرم به شما میدهد

از آنجا که در لیزر فولیکول و ریشه موها هدف قرار می گیرند و مو ها از ریشه از بین می روند، شما پس از آن پوستی صاف خواهید داشت؛ پس دیگر لازم نیست با موهای کوچک و زبر پس از شیو، بند و یا .. دست و پنجه نرم کنید!

بعد از شیو و اصلاح موهای زائد احتمال تشکیل جوشهای زیرپوستی هست0

در فاصله بین جلسات، لازم نیست صبر کنید

عدم نیاز به صبر تا رویش مناسب موهای زائد بین جلسات درمانی مسلئله ای است که برای خیلی ها مهم است. شاید فکر کنید در این فاصله بدنتان شلخته و نامرتب است ولی نه! نیاز نیست صبر کنید. برای جلوگیری از سوختن موی بلند و بوی بد آن، قبل از لیزر موهای زائد خود را شیو کنید. بنابراین در فواصل بین جلسات، نیازی نیست نگران کامل سبز شدن موهای زائد باشید. برخلاف تیغ و یا اپیلاسیون و … که نیاز است رشد مو به حد خاصی برسد؛ در لیزر اگر مو کوتاه باشد مشکلی ایجاد نمی کند. می توانید در فواصل جلسات در صورت لزوم از تیغ استفاده کنید.

جلوگیری از رشد موهای زیرپوستی

روش های از بین بردن موهای زائد مثل شیو و یا اپیلاسیون، سبب رشد موهای زیرپوستی می شود که از بین بردن آنها دردناک بوده و ظاهر خوبی نیز ندارند. در روش حذف موهای زائد با لیزر، دیگر شاهد رشد زیرپوستی مو نخواهیم بود.

اثرگذاری و ایمنی لیزر

لیزر از اثرگذار ترین روش های حذف موهای زائد است که میتواند برای مدت طولانی (شبه دائمی)، و یا حتی مواردی برای همیشه(دائمی)، شما را از شر موهای زائد خلاص کند. به علت تکرار کمتر لیزر نسبت به اپیلاسیون و …؛ می تواند از آسیب دیدن بیش از حد پوست شما جلوگیری کند.

ایمنی لیزر چقدر است

در واقع لیزر موی زاید کمک می کند تا زیباجو چه به لحاظ زیبایی، چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ سادگی کار و صرفه جویی در زمان شما را اغنا می کند.

موی اضافی و تصاویر نازیبایی که ایجاد می کند همیشه به نحوی آزار دهنده است و به قول یکی از اینفلوئنسرها ای کاش پول توی جیب ما به سرعت موهای روی صورتمان رشد کند? . یکی از معضلات همیشگی این است؛ چطور این موی اضافی را از بین ببریم که به پوستمان آسیب نرسد. اگر وکس، تیغ یا کرم موبر استفاده کنیم چه مقدار راضی می شویم؟ چه مدت زمان از دست موی زائد در امانیم. بیماران سندروم پلی کیستیک با رویش زیاد مو زائد، آقایان با بدن پر مو، ورزشکاران و شناگرها که مو باعث کم شدن سرعتشان می شود؛ همه می توانند یک روش عالی و دائمی استفاده کنند و با لیزر موی زائد برای همیشه از دست این مسئله راحت شوند. لیزر موهای زائد با از بین بردن فولیکول های مو بهترین روش و به صرفه ترین روش برای خلاصی از این موهاست.

بیشتر بدانید:

لیزر موهای زائد در سندروم پلی کیستیک

بهترین نوع لیزر برای پوست های مختلف چیست

در حال حاضر چهار دستگاه لیزر براساس نوع پوست و مو مورد استفاده هستند. دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندرایت، دیود، ان دی یاگ(Nd:YAG) و روبی. مطلب بهترین دستگاههای لیزر موجود در ایران را مطالعه کنید.

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاههای لیزر پیشرفته تری که قابلیت استفاده همزمان از دو یا چند تکنولوژی را دارند به بازار راه یافته اند؛ همانند دستگاههای پرایم لیزر و سوپرانو ایس پلاتینیوم(Soprano Ice Platinum)، که با سه طول موج الکساندرایت، ان دی یاگ(Nd:YAG) و دیود کار میکند و مزایا هر دو لیزر را دارد. انواع تکنولوژی های لیزر موهای زائد را از این مقاله بخوانید.

لیزر روبی

قدیمی ترین دستگاه لیزر، لیزر روبی می باشد که مناسب پوست های روشن یا سفید و ظریف است. این دستگاه  برای کسانی که پوست تیره تر و یا برنزه دارند قابل استفاده نیست.

دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از سریع ترین روش ها برای حذف موهای زائد در ناحیه ای وسیع بشمار میرود. این دستگاه برای لیزر مناطق وسیع مانند کل بدن مناسب است و از رایج ترین دستگاه های حذف موهای زائد بشمار می رود. برای پوست های روشن و موهای نازک به خوبی جواب میدهد؛ اما اگر موهای خاکستری دارید که رنگدانه کمی دارند، احتمالا لیزر الکساندرایت انتخاب مناسبی برای شما نباشد. افرادی که پوست روشن با موهای تیره دارند بهترین کاندید برای لیزر الکساندرایت هستند.

انواع لیزر کدام است

لیزر دایود

دیود یکی از لیزرهای مناسب برای افراد دارای پوست تیره و یا سبزه است؛ به جلسات درمانی کمتری نیاز دارد و اثرگذاری ان از الکساندرایت بیشتر است. لیزر دیود روی موهای ضخیم به خوبی عمل میکند؛ پس انتخاب مناسبی برای اقایانی که بفکر حذف موهای زائد خود اند می باشد.

ان دی یاگ

دستگاه لیزر ان دی یاگ (Nd:YAG) قابلیت حذف موهای زائد در طولانی مدت را برای انواع رنگ پوست دارد. این دستگاه میتواند انتخاب مناسبی برای افراد دارای پوست تیره و یا برنزه باشد. لیزر ان دی یاگ موجب عارضه جانبی ماندگاری بر روی انواع پوست نشده و قابلیت حذف موهای بلوند را دارد؛ اگرچه ممکن است کمتر از اثر گذاری آن روی موهای تیره باشد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست

 دستگاه لیزر پرایم لیزر برای انواع پوست و مو کاربرد دارد. این دستگاه مزایا هر دو لیزر الکساندرایت و دیود را باهم دارد.

نکات مهم در کنار انتخاب دستگاه مناسب

در کنار کیفیتی که دستگاه لیزر موی زائد نیاز دارد، باید نوع لیزر درست و مناسب پوست زیباجو انتخاب شود؛ دایود، الکساندرایت، ان دی یاگ (ND:YAG) یا روبی با طول موج مناسب نسبت به نوع پوست.

مشکلات پوستی مثل سوختگی، زخم، التهاب، تغییر رنگ پوست، سابقه سولار، میزان حساسیت پوست توسط دکتر بررسی شود. داروهایی که مصرف می کنید و شرایط سلامتی تان قبل از شروع پروسه، کنترل کند و در نهایت همه چیز را استاندارد و کاملا ایمن انجام دهد. اگر نگرانی هایی مثل اینکه لیزر باعث کنسر، ملانوما، نازایی یا هر مسئله ی دیگری می شود، دارید؛ مطرح کنید. دکتر نگرانی های شما را از عوارض لیزر رفع می کند.

همین طور باید از اپراتور بخواهید تا سیاست هایی را درباره کاهش درد مخصوصا در نواحی مانند پشت لب، بیکینی، زیر بغل اتخاذ کند. گرچه این روش درد بسیار کمتری نسبت به سایر روش ها مثل وکس دارد. و همین طور عوارض بسیار کمتری از روش هایی مثل شیو کردن. خبر خوب اینکه برخی دستگاهها موهای کرکی را هم از بین می برد. بعضی دستگاهها از بین فولیکول های مو (folliculus pili) تنها آنهایی را که ضخیم هستند؛ از بین می برند.

عوارض لیزر موهای زائد

معمولا عوارض لیزر موهای زائد موقتی هستند و ناحیه مورد درمان ممکن است همانند پوست پس از اپیلاسیون، و یا وکس، تغیراتی  کند.  از تغییرات و عوارض موهای زائد میتوان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • قرمزی و حساسیت پوست
 • سوزش و تحریک
 • پوسته پوسته شدن : گاهی اوقات پوسته پوسته شدن میتواند باعث زخم و یا دلمه شود که با انجام مراقبت های مناسب، مثل استفاده از کرم مرطوب کننده، از پایداری این عارضه جلوگیری میشود.
 • تغییرات در رنگ پوست: ایجاد تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان، مانند تیره تر و یا روشن تر شدن پوست در بعضی افراد مشاهده می شود. این تغییرات به مرور زمان محو شده و پوست به حالت عادی برمیگردد.
  عوارض لیزر مو زائد چیست
 • احتمال ایجاد عفونت در پوست:  به علت آسیب دیدن فولیکول مو، ممکن است عفونت مشاهده شود. فرد باید در صورت مشاهده عفونت آن را به متخصص گزارش کند.
 • آسیب دیدن چشم: به علت استفاده کردن از لیزر های قدرتمند، احتمال اسیب دیدن چشم وجود دارد. برای جلوگیری از این آسیب باید از تجهیزات مناسب مثل عینک استفاده شود.
 • از عوارض نادر لیزر میتوان به سوختگی پوست، تاول زدن، و زخم و جای زخم اشاره کرد. این موارد در صورت انجام شدن لیزر توسط فرد واجد شرایط تقریبا اتفاق نمی افتد.

با رعایت این نکته ها عوارض لیزر را به شدت کم می کنید

نکاتی که در ادامه راجع به لیزر موهای زائد گفته می شوند بسیار مهم اند. این نکات باعث می شوند که شما با کمترین عوارض نتیجه ی بیشتری از لیزر مو بگیرید:

برنزه نکنید

اگر پوست شما ذاتا تیره باشد مشکلی نیست؛ اما اگر با روش هایی مثل سولاریوم یا آفتاب گرفتن و کرم های برنزه کننده آن را تیره کرده باشید؛ باید تا جلسه ی بعدی لیزر اندکی بیشتر صبر کنید. به علاوه پوست ناحیه ای که قصد لیزرش را دارید نباید تتو شده باشد.

وکس و کرم موبر ممنوع

اگر میخواهید لیزر مو روتین شما باشد، باید سایر روش های حذف موهای زائد را ترک کنید. وکس، الکترولیز، موم و کرم موبر فقط باعث حساسیت بیشتر پوست و یا عدم اثربخشی لیزر موی زائد هستند. پس فقط می توانید قبل از لیزر یا در فواصل بین جلسات، از تیغ استفاده کنید.

داروهای مصرفی تان را کنترل کنید

زمانی که به کلینیک مراجعه می کنید؛ داروها و سابقه ی پزشکی خود را هم به همراه داشته باشید. پزشک بعد از بررسی این موارد به شما در مورد لیزر موهای زائدتان مشاوره ی کامل می دهد. خصوصا بعضی داروها مثل آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد آکنه و رقیق کننده ی خون از داروهایی هستند که باید با فاصله از لیزر مو مصرف شوند.

ضدآفتاب بزنید

زمانی که لیزر را برای رفع موهای زائد خود انتخاب می کنید باید مصرف ضدآفتاب هم جدی بگیرید. خصوصا از یک ماه قبل از لیزر، به خوبی ناحیه ی مورد نظر باید در برابر آفتاب محافظت شده باشد. بعد از لیزر هم باید برای جلوگیری از سوختگی، به پوستتان ضدآفتاب بزنید.

لایه بردار نزنید

روتین پوستی شما نزدیک به جلسه ی لیزر باید تغییر کند. بعضی محصولات پوستی، خصوصا محصولات جوانساز و لایه بردار، می توانند پوست را حساس کنند. پوستی که حساس است در برابر لیزر موهای زائد بیشتر آسیب پذیر می شود؛ پس فاصله ی یک هفته ای بین مصرف محصولات پوست و قبل و بعد از لیزر در نظر بگیرید.

حمام و ورزش های پرتحرک ممنوع

پس از لیزر پوست شما گرم می شود. این گرما حدودا تا 48 ساعت در پوست باقی می ماند؛ پس باید در این فاصله از فعالیت هایی که پوست را گرمتر می کنند خودداری کنید. به طور مثال باید باشگاه، حمام و ورزش های پر تحرک را به تعویق بیندازید.

استفاده از بی حس کننده ها

اگر قبلا تجربه ی لیزر داشته اید حتما آستانه ی درد خود را فهمیده اید. پس اگر حس می کنید لازم است برای بعضی نواحی کرم بی حس کننده بزنید، از حدود 40 دقیقه قبل این کار را انجام دهید.

دوران بارداری و شیردهی

شواهد کافی در مورد ایمنی لیزر برای خانم های باردار و شیرده و یا افراد زیر ۱۸ سال وجود ندارد. پس این افراد بهتر است زیر نظر پزشکشان لیزر کنند؛ یا اینکه از سایر روش های حذف موهای زائد استفاده کنند. افرادی هم که به علت مشکلات هورمونی رشد موهای زائدشان زیاد است؛ بهتر است ابتدا آن مشکل را حل و سپس لیزر کنند. چراکه با این کار بیشترین بازدهی را از لیزر خود می گیرند.

مصرف آرایشی بهداشتی ها

لیزر موهای زائد زمانی به شما بهترین نتیجه را می دهد که با فواصل منظم و با پوست کاملا تمیز به کلینیک مراجعه کنید‌. قبل از لیزر مو نباید هیچ کرمی روی پوست شما باشد؛ بعد از لیزر هم تا 48 ساعت از استفاده از هر محصولی غیر داروهای تجویزی پزشک خودداری کنید.

حتما زیرانداز و سری دستگاه را با خودتان همراه داشته باشید. همچنین برای محافظت از چشم هایتان حتما به اپراتور گوشزد کنید که به شما عینک مخصوص دهد.

لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

آقایان

در حقیقت آقایانی که از زیادی موهای ناحیه شکم،کمر و … شاکی هستند، لیزر درمانی میتواند گزینه مناسبی برای کاهش رشد موهای زائد، جلوگیری از عفونت بعد از تیغ، و حتی صرفه جویی در وقتشان باشد. این امر بخصوص در ورزشکاران بدن سازی، شنا، دوچرخه سواری و … اهمیت پیدا میکند.

لیزر موی اضافی آقایان

به طور کلی در ورزشکاران زیادی موهای زائد میتواند سبب سوزش بدن شده و بوی نامطبوعی را ایجاد کند. آقایانی که از کچلی ناهماهنگ سر خود رنج برده و قصد کاشت مو ندارند؛ میتوانند با لیزر موهای ناهماهنگ را حذف کنند.

خانم ها

به طور کلی لیزر یکی از روش های بسیار کارامد حذف موهای زائد برای اکثر خانم ها بشمار میرود. این روش در مقایسه با سایر روش ها در وقت و هزینه صرفه جویی کرده و ماندگاری بیشتری نیز دارد.

لیزر کردن موی زائد خانم ها برای از بین بردن اثرات سندروم پلی کیستیک

خانم هایی که تنبلی تخمدان و یا سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS) دارند، از رشد موهای زائد ضخیم و زیاد ناحیه صورت رنج میبرند. برای این اشخاص سایر روش های حذف موهای زائد مثل بند،وکس و.. به علت ماندگاری کم و ضخیم کردن موها، ممکن است انتخاب مناسبی نباشد. اما لیزر میتواند به کاهش این موها ونازک تر شدنشان کمک کند. به مقاله اثر سندروم پلی کیستیک بر روی موی زائد مراجعه کنید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

تا کنون هیچ مدرکی دال بر سرطان زا بودن لیزر موهای زائد یافت نشده است. امواج لیزر از دسته پرتوهای غیریونیزان اند، که با پرتوهای یونیزه کننده مثل پرتوهای هسته ای و اشعه ایکس، که به عنوان عامل سرطان شناخته میشوند متفاوت هستند.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

اساس تکنولوژی لیزر ایجاد گرما و سوزاندن ریشه و فولیکول مو است. بنابراین احساس درد و سوزش حین درمان امری طبیعیست. با پیشرفته شدن دستگاه ها، درد لیزر کاهش یافته، و همراه بودن سیستم سرد کننده با دستگاه، در اکثر موارد درد را کاهش میدهد. میزان درد ناشی از لیزر معمولا کمتر از اپیلاسیون است. براساس نوع پوست و اثر لیزر روی پوست شما، ممکن است اپراتور قبل ابتدا از کرم بی حس کننده استفاده کند. سه عامل  نوشیدن آب کافی ،داشتن خواب مناسب، و همچنین مرحله لوتئال چرخه قاعدگی، میتواند از درد و سوزش حین درمان بکاهد. به مقاله کم کردن درد لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد در بارداری

در کل لیزر موهای زائد بی خطر است؛ اما مطالعه بلند مدتی تا کنون روی کودکان تازه متولد شده صورت نگرفته که اثر لیزر را روی انها بررسی کند. بنابراین بهتر است در طول دوره ی بارداری از لیزر کردن خودداری کنید.

آیا در بارداری می توانیم برای از بین بردن موهای اضافی لیزر کرد

به طور کلی لیزر روی سطح پوست اثر گذاشته و به لایه های عمیق نفوذ نمیکند تا مشکل ایجاد شود. برای مطالعه کامل در این باره به مقاله لیزر در بارداری مراجعه کنید.

آیا لیزر موهای زائد واقعا دائمی است؟

حقیقتا لیزر روشی  کارآمد برای کاهش دائمی رشد موهای زائد است. در واقع این روش باعث به خواب رفتن فولیکول های مو در طولانی مدت میشود؛ اما نمی تواند موهای زائد را کامل از بین ببرد. ماندگاری اثر لیزر معمولا شش تا دوازده ماه بوده که بسیار طولانی تر از اثر اپیلاسیون و یا وکس است. پس از دوره های لیزر، شما شاهد کاهش رشد موهای زائد و نازک تر شدن انها خواهید بود؛ این اثر برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، بارزتراست.

آیا لیزر موهای زائد ارزش انجام دادن دارد؟

همانطور که ذکر شد، لیزر نسبت به سایر روش های حذف موی زائد، ماندگاری و بازدهی بیشتری دارد. در واقع حذف موهای زائد توسط روش هایی مثل شیو، کرم مو بر، وکس، اپیلاسیون و … وقت بیشتری گرفته و ماندگاری کمتری دارد. اما ماندگاری اثر لیزر به 6 تا12 ماه میرسد؛ پس از آن هم شاهد کاهش رشد مو و نازک تر شدن موهای زائد خواهید بود. لیزر جز روش های سریع و ایمن حذف موهای زائد بشمار میرود، که با توجه به طول اثر، از نظر هزینه نیز میتوان گفت به صرفه تر است.

:منابع

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11870792/

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/laser-hair-removal/safety

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322042#rare-side-effects

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/laser-hair-removal/safety

https://www.cancer.org.au/iheard/can-laser-hair-removal-cause-cancer

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/laser-hair-removal-side-effects#laser-hair-removal-inpregnancy

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/is-laser-hair-removal-permanent

https://www.webmd.com/beauty/laser-hair-removal#:~:text=If%20you’re%20not%20happy,the%20follicles%20absorb%20the%20light.

https://.laserallclinic.com/laser-hair-removal-men/#:~:text=The%20most%20obvious%20benefit%20of,see%20ingrown%20hairs%20after%20shaving.

https://.www.mensjournal.com/style/what-you-need-to-know-about-laser-hair-removal-for-men/

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *