پاکسازی پوست صورت چیست؛ چرا پزشکان پیشنهاد می کنند

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست صورت چیست؛ چرا پزشکان پیشنهاد می کنند

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

کسانی که ممکن است مخالف انجام کار هایی مثل پاکسازی پوست صورت یا فیشیال باشند، آنها می خواهند بدانند پاکسازی پوست چیست؟ و اکثرا می گویند:

“مادربزرگ های ما چیزی جز سفیداب و وازلین استفاده نمی کردند، اما پوستشان همیشه صاف و سفید بود. پس چه نیازی به پاکسازی هست؟؟” برای آنها یک سوال مهم هست: پاکسازی پوست چیست؟

در جواب این افراد باید گفت که، قدیم ها نه مثل امروز این همه آلودگی های صنعتی و دود وجود داشت و نه استرس هایی که این روزها گریبان گیر مردم شده است؛ به همین خاطر مردم طول عمر طبیعی بیشتری داشتند و با وجود رسیدگی کم به پوست، مشکلات پوستی ای که امروزه دغدغه ی همه ی ما هست، برای آنها نبود.

شاید کم نباشند دخترانی که در دهه ی ۲۰ زندگی خود هستند و ناخودآگاه با دقت به آینه، متوجه چروک های ریز صورت و دور چشمشان می شوند. اکثر این چروک ها یا به علت کار کردن زیاد با صفحات کامپیوتر و موبایل ایجاد شده است. یا اینکه انقدر زمان برای رسیدگی به پوست خود تخصیص نداده اند. آنها به یکباره متوجه شرایط پوستشان می شوند و می خواهند یک باره و یک هفته ای تغییر آشکاری به پوست خود بدهند. اما پوست زنده است و مثل سایر ارگان های بدن مراقبت تخصصی نیاز دارد.

روش های مناسب برای پاکسازی پوست چیست

با توجه به این شرایط به شما می گوییم که چرا پاکسازی پوست صورت، یک سرمایه گذاری عالی برای حفظ سلامت پوستتان در طولانی مدت است.

روند پاکسازی پوست چیست و چگونه انجام می شود؟

به طور خلاصه بخواهم بگویم، فیشیال صورت روشی برای برداشتن بار های اضافه و آلودگی ها از روی پوست، و رساندن مواد درمانی و تغذیه کننده به پوست است.

پاکسازی پوست، روندی چند مرحله ای است که همیشه و همه جا یکسان انجام نمی شود. بیوتیشن یا تکنیسین و یا حتی پزشکی که برای شما به طور تخصصی کار فیشیال صورت می کند، بر حسب نوع فیشیال، می تواند مراحل مختلفی را به پاکسازی پوست کلینیکی اضافه، یا از آن کم کند.

اما در کل برای پاکسازی پوست، مراحل زیر باید انجام شوند:

 • پاکسازی سطحی و سپس عمیق پوست از آلودگی ها؛

  این کار با استفاده از شوینده، شیرپاک کن و دستگاه هایی مثل درما اف یا اتوی صورت انجام می شود.

 • لایه برداری پوست؛

  برای انجام مراحل بعدی، ابتدا لازم است مقداری از سد دفاعی پوست کنار رود. در این صورت مواد مغذی یا مواد دارای اکتیو های خاص، به راحتی به پوست نفوذ می کنند. با انجام لایه برداری صحیح، پوست بدون آسیب، یک درجه روشن و جوان تر هم می شود.

 • لایه برداری در مراحل پاکسازی پوست چگونه انجتم می شودتغذیه و آبرسانی پوست؛

  زمانی که پوست آماده است و مقداری التهاب جزئی در آن ایجاد کردیم؛ بهترین زمان برای رساندن مواد مغذی است. موادی مثل کوکتل های روشن کننده یا جوانساز و ضد جوش در این مرحله به پوست می رسند. اگر حتی کوکتلی هم استفاده نشود، آبرسانی تنها به پوست، به کنترل چربی پوست های چرب، شفاف شدن پوست های خشک و التیام پوست های حساس کمک می کند. آبرسانی به کمک دستگاه انجام می شود. ماسک های مختلفی در این مرحله استفاده می شوند که همگی بر اساس نیاز پوست هر شخص و مخصوص اوست.

از آنجایی که روش های مختلفی در پاکسازی پوست وجود دارد، ممکن است هر کسی این روش های کلی را با مواد یا دستگاه های خاص انجام دهد. به طور مثال برای لایه برداری از روش های فیزیکی یا شیمیایی استفاده کند، و یا اینکه تغذیه رسانی به پوست را فقط با ماسک و یا با ماسک های مغذی همراه با دستگاه انجام دهد. درباره این که روش های مختلف پاکسازی پوست چیست به زودی مطلب کاملی را در این سایت منتشر می کنیم.

اگر به پاکسازی پوست علاقه دارید حتما نیاز است تا روش های مراقبت از پوست در جوانی را هم بدانید. همین طور اگر به یک پوست صاف علاقه مندید توصیه می کنم مطلب روتین پوستی کره ای ها را از همین سایت بخوانید.

مزایای پاکسازی پوست و فیشیال چیست؟

اکثر افرادی که پاکسازی پوست کلینیکی را امتحان می کنند، با چند عبارت تکراری احساس خود نسبت به پوستشان را بیان می کنند:

 • حس میکنم پوستم سبک شده است
 • آبدار شدن پوستم را احساس میکنم
 • پوستم روشن تر شده است

و اگر مرتب و ماهانه برای فیشیال اقدام کنند می گویند:

 • لک هh کمرنگ شدند
 • چروک های سطحی پوست من کمتر به چشم می آید
 • جوش های صورتم خیلی کنترل شده اند

نتیجه پاکسازی پوست

این صحبت های مراجعه کننده ها در مورد احساسشان است. اما غیر از تاثیراتی که پاکسازی پوست می گذارد؛ باید گفت که برای تثبیت اثرات پاکسازی یا کمک به ماندگاری پوستی سالم،جوان و شفاف تر، باید برای بقیه ی روز های سال هم برنامه داشته باشید. این برنامه، روتین پوستی نام دارد و ممکن است بر حسب دغدغه ی پوستی شما انواع مختلف درمانی یا مراقبتی داشته باشد.

تجویز محصولات مناسب در روتین پوستی کار هر کسی نیست و بهتر است از داروسازی که هم نسبت به پوست و هم نسبت به محصولات بازار تسلط دارد، کمک بگیرید.

برای ارتباط با داروساز مجموعه، اینجا کلیک کنید.‌

پاکسازی پوست صورت؛ در خانه، آرایشگاه یا کلینیک؟

خبر خوبی که دارم این است که شما می توانید در خانه هم کار پاکسازی پوست را انجام دهید.

البته برای رعایت مسائل ایمنی و گران بودن مواد و دستگاه های فیشیال، هر کسی نمی تواند یک پاکسازی پوست کلینیکی برای خود انجام دهد؛ اما اگر بودجه تان محدود است یا به کلینیک یا آرایشگاه معتبری دسترسی ندارید؛ می توانید با طی کردن مراحل زیر، به صورت هفتگی برای پوست های چرب و هر دو هفته یک بار برای پوست های خشک، پاکسازی پوست در خانه انجام دهید.

 1. آرایش و آلودگی های صورت خود را با میسلار یا آرایش پاک کن، پاک کنید.
 2. از شوینده غیر صابونی برای برداشتن باقی مانده مواد قبلی استفاده کنید.
 3. تونر بزنید.
 4. صورت خود را اسکراب کنید. این کار را می توان با اسکراب های آماده یا خانگی انجام داد. البته هر پوستی کاندید مناسبی برای اسکراب نیست و پوست های ملتهب باید بعد از از بین رفتن التهاب پوست اقدام به این کار کنند.
 5. با دست یا با ابزار هایی مثل گواشا پوست خود را ماساژ دهید.
 6. از ماسک ها یا سرم های مغذی و آبرسان روی پوست خود استفاده کنید
 7. با استفاده از مرطوب کننده یا کرم شب این مواد را روی صورت خود فیکس کنید.

 

مرطوب کننده های پوست برای پاکسازی

در آرایشگاه هم چنین مراحلی انجام می شوند. اما تفاوتی که پاکسازی پوست در کلینیک، با پاکسازی پوست در آرایشگاه و خانه دارد؛ نوع مواد مصرفی، دستگاه های تخصصی، مهارت و دانش فنی تکنیسین و مهم‌تر از همه حضور پزشک برای نظارت بر انجام کار های نیمه تهاجمی است.

قیمت بالاتر پاکسازی پوست و فیشیال کلینیکی نسبت به آرایشگاهی به دلیل تخصص و دستگاههایی است که یک کلینیک زیبایی دارد.

پاکسازی پوست در کلینیک چقدر طول می کشد؟

همانطور که گفتیم، مراحل کار بسته به نوع درمانی که شما می خواهید و یا فرد متخصص طبق مشکلتان تجویز می کند، متفاوت است. همینطور ممکن است جایی که می روید فقط با دستگاه کار پاکسازی پوست انجام دهند، و یا اینکه در کنار دستگاه از مواد هم استفاده کنند.

معمولا فیشیال های با دستگاه هیدروفیشیال یا 7 کاره که در کلینیک بلفی انجام می شود، حدود 30 دقیقه طول می کشد و پس از این مدت متوجه تغییر قابل توجهی در پوست خود و میزان شفافیت آن می شوید.

دستگاه هیدروفیشیال چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر بیوتیشن یا بیوتی تراپیست شما که کار پاکسازی صورت برایتان انجام می دهد، از مواد هم استفاده کند و حتی با مقداری ماساژ تخصصی و لیفت، به شما دریایی از آرامش هدیه دهد؛ پاکسازی پوست صورت می تواند تا ۲ و نیم ساعت هم طول بکشد.

نتیجه گیری: پاکسازی پوست چیز جدیدی نیست؛ این روش از سال ها قبل در کشور هایی مثل کره جنوبی و فرانسه انجام می شود. شاید بتوان گفت علت پوست خاص و صاف خواننده های پاپ کره ای، رسیدگی تخصصی و مداوم به پوست با فیشیال و پاکسازی صورت باشد. در اثر بخشی پاکسازی پوست در طولانی مدت و خصوصا برای عقب انداختن پیری پوست شکی نیست؛ اما اگر می خواهید این نتایج ماندگار تر باشند و سریع تر به نتیجه ی دلخواه خود برسید، باید حتما برای باقی روز های ماه هم برنامه مراقبت پوستی مناسب نیاز های پوستتان در آن سن بچینید.

:منابع

https://www.askinclinic.co.uk/2019/10/24/different-types-of-facial-treatments-choosing-the-best-one-for-you/

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *