مزوتراپی لاغری؛ روش انجام، مزایا، معایب

لیزر موهای ناحیه واژن

مزوتراپی لاغری؛ روش انجام، مزایا، معایب

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

هر کسی، چه چاق و چه لاغر، ممکن است چربی های سمجی که به این راحتی آب نمی شوند تجربه کرده باشد. جالب است بدانید که مزوتراپی لاغری، روشی است که برخلاف لیپوساکشن نیازی به جراحی ندارد. در مزوتراپی چربی یا لاغری، بدون بیهوشی و دوره ی نقاهت، می توانید چربی های موضعی خود را آب کنید. همچنین مزوی لاغری از این توانایی برخوردار است که پوست ناحیه ای که تزریق شده است را سفت تر و جوان تر کند. این روش قابلیت همراه شدن با روش های دیگر لاغری مثل آر اف، لیزر لیپولیز و کویتیشن هم دارد. حتی سلولیت یا ران های پوست پرتقالی که به علت چربی زیادی که به بافت پیوندی پوست فشار می آورد ایجاد می شود؛ توسط مزوتراپی قابل درمان است. اگر شما هم از چربی های سمج موضعی خود رنج می برید و می خواهید چربی مناطقی مثل شکم، ران ها، بازو، غبغب، پهلو و … را آب کنید تا انتها این مقاله را بخوانید.

مزوتراپی لاغری چیست و چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی تکنیکی است که قدمتی چند ساله دارد. در این روش مواد مغذی، ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها، مواد معدنی، داروها و عصاره های گیاهی مستقیما به پوست ناحیه ی مورد نظر تزریق می شوند. کوکتل های مزوتراپی را می توانیم به هر دو روش با سوزن یا بدون سوزن به پوست برسانیم. البته مسلما مزوتراپی با سوزن اثرگذاری بیشتری دارد.

مزوتراپی لاغری هم دقیقا به این روش انجام می شود. برای مزوی لاغری، پزشک کوکتل های مخصوصی را که حاوی مواد آب کننده ی چربی است به زیر پوست تزریق می کند.

معمولا محلول مزوتراپی چربی سوز حاوی موادی مثل فسفاتیدیل کولین، آمینوفیلین، ال کارنتین و اسید دئوکسی کولات است. این مواد بعد از تزریق به زیر پوست وارد سلول های چربی می شوند. سپس سلول های چربی ابتدا متورم و سپس سفت و به تکه های ریزتری تغییر شکل می دهند. این چربی ها طی 3 تا 4 هفته از طریق کبد و کلیه دفع و از بدن خارج می شوند.

هنگام مراجعه به کلینیک، پزشک ابتدا شما را مشاوره می کند. ممکن است تست حساسیت هم برایتان انجام شود تا مطمئن شوید نسبت به کوکتل مزوتراپی حساسیت ندارید. سپس پزشک ناحیه ی مورد نظر را ضدعفونی و بی حس می کند.

برای تزریق محلول مزوتراپی از سوزن های بسیار ریزی استفاده می شود که درد چندانی ندارند. پزشک با زاویه ی 15 درجه سوزن را به داخل پوست و در نواحی مشخص وارد می کند. معمولا مزوتراپی حدود 30 دقیقه طول می کشد و پس از آن می توانید به کار های عادی خود بپردازید.

آیا مزوتراپی لاغری موثر است؟

اول از همه شما باید انتظارات خود را نسبت به مزوتراپی شکم، بازو، ران و … اصلاح کنید. مزوتراپی برای افراد چاق مناسب نیست. بلکه افرادی که BMI یا شاخص توده ی بدنی زیر 30 دارند، می توانند از مزوتراپی برای کاهش چربی موضعی خود استفاده کنند. معمولا بعد از اتمام جلسات مزوتراپی شکم و پهلو، افراد شاهد کاهش 1 تا 3 سایز شلوار خود هستند.

همچنین لازم است بدانید که مزوی لاغری، نمی تواند به صورت دائمی چربی های موضعی را آب کند. اگر شما می خواهید از مزوتراپی شکم، مزوی ران ها، بازو، غبغب، پهلو و … نتیجه ی بهتری بگیرید، باید حتما مزوتراپی را با ورزش و رژیم غذایی همراه کنید.

چربی چندان وزنی ندارد که بعد از مزوی لاغری شاهد کاهش وزن خود باشید. اما اگر مزوتراپی را با سایر روش های لاغری مثل کویتیشن، دستگاه آر اف و لیزر لیپولیز همراه کنید، به صورت قابل توجه تری متوجه کاهش سایز و وزن خود می شوید.

مزوی لاغری برای چه بخش هایی انجام می شود؟

هر بخشی از بدن که به صورت موضعی تجمع چربی داشته باشد که با ورزش یا رژیم از بین نرود می تواند مزوتراپی شود. به طور مثال چربی های شکم، پهلو ها، پشت بازو، خارج ران، پشت و کنار زیر بغل، غبغب، سینه ی آقایان و سلولیت ران و باسن خانم ها از مواردی هستن که به راحتی با ورزش و رژیم از بین نمی روند. اگر شما کاندید مناسبی برای مزوی لاغری باشید هر کدام از بخش هایی بخواهید می توانید مزوتراپی کنید.

فقط کافیست که به نکات قبل و بعد از مزوتراپی لاغری توجه و به کلینیک معتبر مراجعه کنید تا ریسک بروز عوارض را کاهش دهید.

مزایای مزوتراپی لاغری چیست؟

 • روشی مناسب و مقرون به صرفه است:

  مزوتراپی به نسبت سایر روش های لاغری، خصوصا جراحی لیپوساکشن، هزینه ی معقول تری دارد.

 • دوره ی نقاهت ندارد:

  لیپوساکشن نیاز به چندین روز استراحت دارد تا ورم و التهاب بخوابد و زخم ها جوش بخورند. اما در مزوتراپی، قرمزی و تورم موقتی و محدودی ایجاد می شود که بعد از حدود 5 روز از بین می رود. در طی این مدت لازم نیست که در بیمارستان یا خانه استراحت کنید. بلکه می توانید به کارهای روزمره ی خود بپردازید. مزوی لاغری می تواند حتی هر هفته انجام شود و با این حال در برنامه های شما اختلالی ایجاد نکند. البته اگر ورزش ها یا فعالیت های سنگین انجام می دهید، بهتر است تا وقتی تورم و درد خوابید صبر کنید و سپس به کار های عادی خود ادامه دهید.

 • نیازی به بیهوشی ندارد:

  اگر شما می ترسید که در طی مزوی بدن خود بیهوش شوید، نگران نباشید. در مزوتراپی از سوزن های ریزی استفاده می شود تا درد را حتی الامکان کاهش دهد. همچنین پزشک پوست ناحیه ی مورد نظر را بی حس می کند. در نتیجه نیازی به بیهوشی نیست.

 • برای درمان سلولیت موثر است:

  سلولیت حالتی است که در آن بافت هم بندی که چربی ها را نگه می دارد ضعیف می شود. در نتیجه چربی های زیاد با فشاری که به پوست وارد می کنند ظاهری برآمده به آن می دهند. سلولیت درمان موضعی ندارد. اما مزوتراپی با تقویت بافت پوست و آب کردن چربی می تواند تا حد زیادی به بهبود ظاهر سلولیت کمک کند.

 • افراد زیادی می توانند از آن استفاده کنند:

  اگر جزو گروه ممنوعیت های مزوتراپی نباشید و بین 18 تا 70 سال سن داشته باشید، می توانید از مزوی لاغری استفاده کنید.

 • به صورت ترکیبی با سایر روش های لاغری انجام می شود:

  اگر شما روش دیگری، مثل لیپوساکشن، لیزر لیپولیز، کویتیشن، آر اف و ..، را برای لاغری انتخاب کرده باشید برای مزوتراپی محدودیتی ندارید. در واقع حتی کسانی که جراحی لیپوساکشن می کنند ممکن است متوجه چربی های مناطق کوچکی شوند که از بین نرفته اند. در این افراد می توانیم از مزوتراپی لاغری بعد از لیپوساکشن استفاده کنیم تا بدن یک دست خوش فرم شود.

چه کسانی می توانند مزوی لاغری انجام دهند؟

مزوتراپی و حتی مزوی لاغری برای بیشتر افراد روشی موثر و ایمن است. اما اگر شرایط زیر را داشته باشید نباید مزوتراپی لاغری انجام دهید و بهتر است حتما قبل از اقدام با پزشک مشورت کنید.

 • اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی به سر می برید.
 • اگر به بیماری هایی مثل بیماری دیابت، ایدز، لوپوس و هر نوعی از سرطان یا عفونت های پوستی دچار هستید.
 • اگر سابقه ی سکته ی مغزی یا بیماری های قلبی دارید.
 • اگر ارگان های اصلی دفع کننده ی بدن، کبد و کلیه، دچار مشکل هستند.

عوارض مزوتراپی لاغری چیست؟

مزوتراپی به صورت کلی یک روش ایمن است. بروز قرمزی، خارش، التهاب، درد، گرگرفتگی، تورم و تغییر رنگ پوست بعد از مزوی لاغری طبیعی است و معمولا بعد از 5 روز بهتر می شود. در صورت نیاز می توانید از قرص استامینوفن برای کاهش درد استفاده کنید. اگر در مکان های غیر معتبر و غیر بهداشتی مثل آرایشگاه ها اقدام به مزوی لاغری کنید احتمال بروز عوارض خطرناک تری وجود دارد. این عوارض شامل عفونت، خونریزی و حتی واکنش آلرژیک به مواد مزوتراپی و نکروز پوست هستند.

کلام آخر:

یکی از روش های موثر اما مکمل برای لاغری، مزوتراپی لاغری یا مزوی چربی است. اگر شما چربی های موضعی و سمجی دارید که با راحتی با ورزش، رژیم غذایی یا حتی لیپوساکشن از بین نرفته اند، می توانید مزوتراپی را امتحان کنید. به طور مثال نواحی ای مثل شکم، بازو ها، پهلو ها، ران ها، غبغب، سینه ی آقایان و پشت و کنار زیر بغل از جاهایی هستند که خیلی خوب با مزوتراپی لاغری کاهش سایز پیدا می کنند. شما می توانید برای بهترین نتیجه، مزوی لاغری را با روش های دیگری مثل کویتیشن، آر اف، لیزر لیپولیز و حتی لیپوساکشن همراه کنید.

 

:منابع

https://inskingroup.co.uk/service/fat-dissolving-mesotherapy-injections-altrincham/

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *