5 تا از بهترین برند ها و انواع بوتاکس در ایران

مارکهای بوتاکس

 5 تا از بهترین برند ها و انواع بوتاکس در ایران

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

برند ها و مارکهای مختلفی از بوتاکس در بازار هست. انتخاب مارک درست از بین انواع بوتاکس و برندها در نتیجه نهایی کار شما بسیار مهم است. اما نکته ای که وجود دارد، این است که از بین انواع بوتاکس، کدام تقلبی نیست و در ایران با وجود تحریم ها پیدا می شود.‌

اگر بهترین نتیجه بوتاکس را می خواهید باید نکات لازم را حتما بدانید. در مطلب ” بوتاکس چیست ” همه نکات لازم را آورده ایم.

تفاوت برندها و انواع بوتاکس در شرکتهای مختلف

دقیقا مانند دستمال کلینکس، که حتی تا الان بسیاری از ما این کلمه را برابر با دستمال کاغذی می دانیم؛ بوتاکس هم به نوعی به اشتباه شناخته شده است. یک برند بوتاکس، به این دلیل که اولین مارکی بود که به بازار وارد شد؛ در ذهن افراد و همه کاربران به عنوان بوتاکس شناخته شد. این مارک بوتاکس، BOTOX نام دارد و یکی از محصولات شرکت بسیار معتبر آلرگان است.

از بین انواع بوتاکس که در بازار دیده می شود؛ هیچ گونه تفاوتی بین ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آن، یعنی سم عصبی بوتولینوم وجود ندارد. البته ممکن است مقدار این سم در هر واحد از هر برند بوتاکس متفاوت باشد.

اما علت اصلی تفاوت در مارک های بوتاکس، این است که آن ها اکثرا در شرکت های مختلفی تولید شده اند. پس از لحاظ فرمولاسیون، میزان قیمت، ماندگاری و عوارض جانبی با هم متفاوت هستند.

در زیر توضیحات مجمل و نافعی در مورد انواع بوتاکس موجود در ایران داده ایم. اگر بعد از خواندن این بخش هنوز دو دل هستید که کدام مورد را انتخاب کنید؛ می توانید همین حالا با مشاوران ما در کلینیک زیبایی بلفی(مرکز زیبایی دختر زیبا) تماس بگیرید.

1- بوتاکس یا (Vistabel) BOTOX:

  • دارای تائیدیه ی سازمان غذا و دارو ی آمریکاست.
  • برای درمان خط اخم استفاده می شود و حتی تائیدیه های لازم برای استفاده در خطوط پیشانی و بخش های کوچکی مثل خطوط پنجه کلاغی چشم را دارد.
  • حدود 3 تا 5 روز طول می کشد تا اثر کند؛ اما نتایج تا 3 الی 4 ماه ماندگار است.
  • تنها نکته ی منفی ای که می توان برای بعضی افراد به آن اشاره کرد؛ این است که ممکن است نسبت به پروتئین های نگهدارنده ای که در BOTOX وجود دارد، به مرور پاسخ حساسیتی ایجاد شود. در نتیجه ماندگاری BOTOX در بعضی افراد کمتر شود.

2- دیسپورت یا (Azzalure) Dysport:

  • تفاوت قابل ملاحظه اش با برند بوتاکس، این است که به علت قابلیت پخش پذیری بالا تری که دارد، نمی شود از آن برای نواحی کوچکی مثل خطوط پنجه کلاغی استفاده کرد. اما برای نواحی بزرگ تر مثل پیشانی تائیدیه های لازم را دارد.
  • شروع اثرش بسیار زودتر از سایر برند های بوتاکس است و تنها 24 ساعت زمان می خواهد تا به شما صورتی صاف تحویل دهد. پس اگر یک روز قبل از مهمانی مهمی به یاد از بین بردن چروک های عمیق خود افتاده اید، انتخاب مناسبی است.
  • میزان ماندگاری بوتاکس دیسپورت حدود 3 تا 4 ماه می باشد.
  • بوتاکس دیسپورت نباید برای بخش های کوچک و ظریف صورت مثل دور چشم استفاده شود. این نوع بوتاکس برای افرادی که به لاکتوز یا پروتئین شیر گاو حساسیت دارند، مناسب نیست.

انواع بوتاکس و آمپول دیسپورت

3- Xeomin یا زئومین (Bocouture):

  • برندی آلمانی است و برای کسانی که نسبت به برند بوتاکس یا بوتاکس دیسپورت جوابدهی کافی ندارند، گزینه ی مناسبی است.
  • شروع اثر این نوع بوتاکس 5 روز تا یک هفته طول می کشد و نتایج آن از 3 تا 4 ماه متغیر است.
  • نسبت به دو مارک بوتاکس قبلی قیمت مناسب تری دارد و شاید تنها نکته ی منفی آن، زمان نسبتا طولانی برای دیدن نتایج باشد.

4- مصپورت یا Masport:

  • این برند بوتاکس در ایران ساخته شده و به علت کیفیت بالای آن توانسته حتی در سایر کشور های آسیایی به خوبی شناخته شود.
  • بوتاکس مصپورت دارای تائیدیه ی وزارت بهداشت است و برای خطوط با شدت متوسط تا عمیق پیشانی و بین ابرو، کارایی دارد.
  • شروع نتیجه بوتاکس مصپورت 3 تا 10 روز طول می کشد اما ماندگاری آن از 4 تا 6 ماه متغیر است.

5- نورونوکس یا Nouronox:

  • محصولی از کره است و قیمت مناسب تری دارد.
  • ماندگاری این بوتاکس از 3 تا 4 ماه بعد از تزریق ادامه دارد.
  • شما از 3 تا 7 روز بهد از تزریق متوجه تغییرات خود می شوید.

نتایج انواع بوتاکس متفاوت است؟

بیشتر از اینکه مارک بوتاکس عامل تعیین کننده برای نتیجه ی شما و ماندگاری بوتاکس باشد؛ ویژگی های شخصی شما و ناحیه ای که قصد تزریق بوتاکس به آن را دارید، تعیین کننده است.

به طور مثال افراد مسن بافت ماهیچه ای کمتری دارند. اما هر چه سن برای شروع بوتاکس کمتر باشد، به علت وجود بافت ماهیچه ای بیشتر، اثر بخشی بیشتری از بوتاکس می بینید.

برخی عادت های افراد مختلف؛ مثل سیگاری بودن یا نبودن، نوع رژیم غذایی، محافظت در برابر آفتاب و … هم باعث تفاوت نتیجه گیری در افراد می شود.

بّرندهای بوتاکس در ایران کدامند

بهترین برند بوتاکس چیست؟

تفاوت چندانی بین انواع بوتاکس وجود ندارد و بر اساس شرایط خاص شما، مانند حساسیت ها به پروتئین های خاص، و یا ناحیه ای که قصد تزریق به آن را دارید، ممکن است پزشک برند بوتاکس خاصی را طبق تجربه خود به شما پیشنهاد دهد.

تزریق بوتاکس برای افراد 18 سال به بالا و با چروک هایی با شدت متوسط تا عمیق مناسب است. اما بهتر است در صورتی از این روش زیبایی و جوانسازی استفاده ببرید، که جزو دسته ی زیر نباشید:

 • افراد باردار
 • سابقه ی حساسیت به سم بوتولینوم
 • حساسیت به شیر
 • دارای اختلالات پوستی خاص
 • پوست ضخیم در محل تزریق (این مورد توسط پزشک تعیین می شود)
 • سن بالای 65
 • و مصرف دارو های خاص

به همین علت است که مشاوره ی قبل از بوتاکس اهمیت زیادی دارد تا پزشک متخصص شرایط شما را ارزیابی کند.

نتیجه و رضایت شما برای ما اولویت است. پس سعی کنید حتما دارو هایی که مصرف می کنید، و سابقه ی پزشکی خود را در زمان مشاوره به همراه داشته باشید؛ تا پزشک بتواند بهترین برند بوتاکس مناسب شرایطتان را برایتان انتخاب کند.

در انتها:

به شما تبریک می گوییم که بوتاکس را به عنوان یک روش کم تهاجمی و هم خطر برای صافی خطوط عمیق صورت خود انتخاب کرده اید.‌ همانطور که دیدید یکی از  انواع بوتاکس موجود در ایران باید با توجه به شرایط شما انتخاب شوند؛ تا به بهترین نتیجه برسید. برند بوتاکس، بوتاکس دیسپورت، بوتاکس مصپورت، نورونوکس و زئومین از بهترین مارک های بوتاکس موجود در جهان هستند. اما نکته ی مهم این است که قبل از شروع بوتاکس، مشاوره ی تخصصی شوید؛ و حتما برای تزریق بوتاکس به مراکز معتبر و دارای مجوزی مثل کلینیک بلفی مراجعه کنید.

:منابع

https://aedit.com/aedition/comparing-neurotoxin-botulinum-type-a-injections-botox-dysport-jeuveau-xeomin

https://www.theharleystreet.com/journal/understanding-types-of-botulinum-toxin-botox-for-precise-administration/

https://www.healthline.com/health/dysport-botox#candidates

https://www.mfds.go.kr/eng/brd/m_30/down.do?brd_id=eng0007&seq=70653&data_tp=A&file_seq=4

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *