فیلر خط اخم

مارکهای بوتاکس

فیلر خط اخم

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

افراد معمولا علاقه دارند که دوستانه و مثبت به نظر برسند. یکی از روش هایی که به این هدف کمک می کند، فیلر خط اخم است. خط اخم به مرور و در اثر اخم های زیادی که در طور روز آگاهانه یا غیر آگاهانه انجام می دهیم ایجاد می شود. یکی از معضلات کسانی که به چروک بین ابرو ها دچار می شوند این است که صورتشان بسیار پیرتر، عصبانی و ناراحت به نظر می رسد. تزریق فیلر، به خصوص فیلر خط اخم، به شما کمک می کند تا بسیار سریع و موثر پوست خود را صاف کنید. در این مقاله در مورد تزریق فیلر خط اخم و نحوه ی انجام آن، تفاوت فیلر و بوتاکس خط اخم و نکات مهم درباره ی این روش جوانسازی پوست صحبت می کنیم.

فیلر خط اخم چیست و چگونه انجام می شود؟

فیلر ها همانطور که از اسمشان پیداست پر کننده های پوست هستند. در واقع به مرور و با افزایش سن پوست قوام و ضخامت خود را از دست می دهد. در نتیجه در نواحی ای که ماهیچه ی زیر پوست تحرک زیادی دارد، چروک تشکیل می شود. این نواحی ابتدا چروک های نازکی دارند. اما هر چه سن بالاتر می رود و پوست حرکات بیشتری تحمل می کند، چین ها به چروک های عمیق تبدیل می شوند.

تزریق فیلر یکی از راه هایی است که به وسیله ی آن می توانیم این حجم فرورفته ی زیر پوست را جبران کنیم. فیلر ها از موادی ساخته شده اند که می توانند در بافت پوست نفوذ و آب جذب کنند.

یکی از این مواد هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید چندین برابر وزن خود آب جذب می کند. این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به همین دلیل احتمال حساسیت پوستی با فیلر های هیالورونیک اسید بسیار کم است. همچنین فیلر ها به علت جذب آب و تحریک سلول های فیبروبلاست، می توانند پروسه ی کلاژن سازی را تحریک کنند. در نتیجه به مرور خود چروک هم بهتر می شوند.

برای تزریق فیلر خط اخم، پزشک ابتدا شما را مشاوره و معاینه می کند. سوابق پزشکی شما بسیار مهم هستند تا در صورت وجود ممنوعیت خاص، تزریق فیلر را برای مدتی عقب بیندازید یا به فکر روش دیگری باشید.

اگر تزریق فیلر برای شما بهترین روش باشد، پزشک ابتدا محل را ضدعفونی و بی حس می کند. سپس بر حسب عمق چروک، میزان مشخصی فیلر به نقاط مشخصی در زیر پوست تزریق می شود. این پروسه معمولا حدود 30 دقیقه طول می کشد و بخاطر بی حسی موضعی، دردی احساس نمی کنید. نکته ی مثبت فیلر خط اخم این است که بلافاصله بعد از تزریق، چروک های پوست تا حد زیادی بهتر می شوند.

تفاوت فیلر خط اخم با بوتاکس خط اخم چیست؟

بوتاکس و فیلر با مکانیسم های متفاوتی عمل می کنند. بوتاکس ماهیچه ی خط اخم را فلج می کند و فیلر فرورفتگی پوست را بهبود می بخشد. در نتیجه بوتاکس و فیلر خط اخم مکمل هم هستند. البته ماندگاری و اثر آنی فیلر خط اخم بیشتر از بوتاکس است.

در واقع به وسیله ی بوتاکس از افزایش عمق چروک جلوگیری می شود.و توسط فیلر فرورفتگی های ایجاد شده مسطح می شود.

اگر بودجه ی کافی دارید و می خواهید به نتیجه ی ایده آل برسید، بهتر است بوتاکس و فیلر خط اخم با هم را انجام دهید.

روش های دیگر درمان خط اخم

اینطور نیست که فکر کنید تنها یک روش برای رفع خط اخم کافی است. در واقع هر کدام از روش های کلینیکی، یکی از مکانیسم های ایجاد خط اخم را هدف قرار می دهند. به طور مثال همانطور که گفته شد فیلر فرورفتگی چروک را پر می کند. در حالی که بوتاکس با فلج ماهیچه از بدتر شدن چروک جلوگیری می کند. هر چقدر فرد کمتر ماهیچه هایش را منقبض و اخم کند، پوست بیشتر می تواند با پروسه های ترمیمی خودش چروک ها را بهتر کند.

از روش های دیگر می توانیم به آر اف نیدل فرکشنال و لیفت با نخ اشاره کنیم.

نکات مهم درباره ی فیلر خط اخم

بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که شما به توصیه های پزشک و کلینیک توجه کنید.

 

  • به طور مثال ممکن است لازم باشد بعضی از داروهای شما، مثل آسپرین یا بروفن، قبل از تزریق فیلر قطع شوند. این دارو ها می توانند ریسک خونریزی را بالا ببرند و بهبود کبودی بعد از فیلر خط اخم طول بکشد. در نتیجه حتما قبل از تزریق، سابقه ی پزشکی و دارو های مصرفی خود را به پزشک کلینیک نشان دهید.
  • پوست زمانی با درمان همراهی می کند که تغییرات به مرور ایجاد شود. اگر شما تمام حجم فیلر مورد نیاز را یکباره تزریق کنید، ممکن است نتیجه ی دلخواهی نگیرید و پوست تحمل نکند. اما اگر به صورت دوره ای به کلینیک مراجعه کنید و به پوست فرصت ترمیم بدهید متوجه همراهی پوستتان خواهید شد.
  • اگر می خواهید که ماندگاری نتایج بیشتر شود، حتما مراقبت های پوستتان را جدی بگیرید. به طور مثال مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب از مواردی هستند که باید در روتین پوستی هر فردی وجود داشته باشند. این کرم ها از پیری زودرس پوست جلوگیری می کنند و کاری می کنند که نتایج فیلر خط اخم ماندگار تر باشد.
  • موقع بیرون رفتن از عینک آفتابی استفاده کنید. زمانی که عینک می زنید کمتر بخاطر تابش نور به چشم هایتان اخم می کنید.کلا سعی کنید کمتر اخم کنید و این عادت را از سر خود بیندازید.
  • حتما برای تزریقات به کلینیک های معتبری که در آن ها پزشک فعالیت می کند مراجعه کنید. تزریق فیلر و حتی بوتاکس اگر توسط پزشک آموزش دیده انجام شود احتمال بروز عوارض بسیار کاهش پیدا می کند. اما کسانی که در مکان های بدون مجوز اقدام به تزریقات می کنند، ریسک بروز عفونت، نکروز پوست، عدم تقارن ابرو ها و حتی در موارد نادر کوری افزایش پیدا می کند.

:منابع

https://www.thelondoncosmeticclinic.co.uk/treatments/frown-line-treatment#:~:text=Botulinum%20toxin%2C%20commonly%20known%20Botox,that%20causes%20lines%20and%20wrinkles.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *