ماندگاری و تاثیر مزوتراپی

این کارها اثر مزوتراپی را بیشتر می کند

ماندگاری و تاثیر مزوتراپی

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

ماندگاری و تاثیر مزوتراپی چقدر است

همه ی ما با روش های سنتی تر دارو رسانی به پوست آشنایی داریم. شیوه های سنتی، روش هایی مثل خوردن مکمل، مصرف کرم های موضعی یا حتی پچ های پوستی هستند. اما چیزی که تاثیر مزوتراپی را متمایز کرده، این است که می تواند دارو و مواد مغذی را تا عمق بیشتری از پوست برساند؛ در نتیجه، این روش زیباسازی، اثر قابل توجه تری دارد.

در این مقاله در مورد موضوعاتی صحبت می کنیم تا متوجه شوید چقدر می توانید از تاثیر و ماندگاری مزوتراپی انتظار داشته باشید؛ و چه کار کنید تا مدت زمان بیشتری از اثرات آن لذت ببرید. مشاوران کلینیک بلفی هم همیشه در دسترس هستند؛ تا بتوانید سوالات خود را با آنها مطرح کنید؛ و با توجه به شرایط خود اطلاعات دقیق تری بگیرید.

اگر می خواهید به طور کامل درباره مزوتراپی، بدانید؛ به مقاله مزوتراپی چیست مراجعه کنید.

مزوتراپی چه تاثیری دارد؟

ماهیت مزوتراپی رساندن هرچه عمیق تر دارو ها، مواد تقویتی، هورمون، آنزیم و … به محل های بخصوصی در پوست است. با توجه به نوع کوکتل مصرفی چیست؛ و ناحیه ای که درمان می شود کجاست؛ می توانید انتظار نتایج زیر را داشته باشید.

درباره تاثیر مزوتراپی و مانگاری آن بدانید

اثرات مزوتراپی روی پوست و صورت شامل این موارد است:

 • رنگ پریدگی پوست را رفع می کند

  اگر پوست صورتتان رنگ پریده و بی روح است یا خسته به نظر می رسد؛ مزوتراپی با رساندن مواد مغذی به پوست، رنگ و حال شاداب تری به پوست می دهد.

 • زیر چشمتان پف کرده است؟

  این روش زیباسازی تورم و پف و تیرگی زیر چشم ها را تا حد زیادی برطرف می کند.

 • چاقی موضعی را برطرف می کند

  با کوکتل های مخصوصی که چربی را در خود حل می کنند، می توان به صورت موضعی چربی ها را از بین برده، و حتی به رفع سلولیت و ظاهرش کمک کرد. این کاهش چربی به صورت موضعی در مناطقی مثل شکم، ران، باسن، بازو و حتی صورت انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چربی سوزی توسط مزوتراپی به مقاله مزوتراپی چربی سوزی مراجعه کنید.

  چروکها و چربی اضافه قبل و بعد از مزوتراپی

 • چروک های پوست را از بین می برد

  چروک هایی که در پوست به علت استفاده ی زیاد از عضلات صورت یا مراقبت غیر کافی از آن به وجود آمده، یا جای زخم های فرورفته را، می توان با مزوتراپی و تحریک پوست به کلاژن سازی، بهبود داد؛ در نتیجه پوست صاف تری به دست آورد. این نوع مزوتراپی در مزوتراپی جوانسازی انجام می شود. مزوتراپی جوانساز حتی می تواند برای مناطقی از بدن که زودتر دچار پیر پوستی می شوند هم انجام شود؛ ناحیه هایی مثل گردن، سینه و دست ها.

 • پوست را شاداب می کند

  ترکیبات رطوبت رسانی که به عنوان کوکتل استفاده می شوند، می توانند پوست را شاداب، شفاف، روشن حتی پر تر نشان دهند. در واقع افتادگی پوست را تا حد زیادی برطرف می کنند.

 • می تواند پوستتان را روشن کند

  ترکیبات روشن کننده هم در داروهای مزوتراپی هستند. آنها می توانند به خوبی در کاهش تیرگی لک هایی به شدت لک حاملگی، موثر باشند. حتی اگر تیرگی قابل توجهی در پوست خود نداشته باشید، با این مواد می توان رنگ پوست را یکدست و شاداب تر کرد.

تاثیر مزوتراپی مو شامل موارد زیر است:

 • ریزش مو را کم می کند و باعث تحریک رشد موهای جدید یا موهای قبلی می شود.
 • موجب قوی و ضخیم تر شدن مو می شود.
 • سوزن مزوتراپی می تواند پوست کف سر را تحریک به بازسازی خود کند.
 • جریان خون کف سر را افزایش و شوره را کم می کند.

درباره تاثیر مزوتراپی مو بدانید

مزوتراپی چقدر تاثیر دارد؟

نکته ای که همیشه به مراجعه کنندگان خود گوشزد می کنیم؛ این است که میزان نتایج مزوتراپی از فرد به فرد، و با توجه به نوع مزوتراپی، متفاوت است. به علاوه برای گرفتن بهترین نتیجه باید مداومت داشته باشید، و بعد از چند جلسه درمان مزوتراپی ،می توانید نتیجه دلخواهی بگیرید.

در کلینیک بلفی ابتدا شخص توسط پزشک معاینه و بررسی می شود و بعد از معاینه بسته به شرایط، برای هر فرد، چهار الی پنج جلسه درمان در نظر گرفته می شود. این جلسات با فاصله ی دو هفته ای است. اکثرا دو ماه بعد از آخرین مزوتراپی بهترین نتیجه را از آن خواهید گرفت.

پی نوشت : البته زودتر از دو ماه هم می توانید متوجه تغییراتی شوید؛ اما نتیجه ایده آل معمولا دو ماه بعد از آخرین مزوتراپی مشاهده می شود.

اثر مزوتراپی بعد از طی کامل دوره

فاکتور های موثر در نتیجه مزوتراپی

  • نوع کوکتل مصرفی مهم است.
  • شرایط مراجعه کننده و شدت مشکل او چیست.
  • سن شخص تاثیر دارد.
  • مهارت پزشک یا تکنیسین چقدر است.
  • مراقبت بعد از مزوتراپی رعایت می شود؟

نوع کوکتل مصرفی و برندی که از آن استفاده می شود، می تواند در میزان تاثیر مزوتراپی اثرگزار باشد‌. به علاوه بعضی کوکتل ها به نحوی فرموله شده اند که فاصله ی کمتری بین جلسات مزوتراپی نیاز است؛ در حالی که در بعضی دیگر این زمان کمتر است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد برند ها و داروهای مزوتراپی به مقاله بهترین برندهای مزوتراپی مراجعه کنید.

چه کسانی در مزوتراپی تاثیر بیشتری می بینند

 • کسی که با تیرگی اندک، افتادگی کمتر صورت یا چین و چروک سطحی تری مراجعه می‌کند، مسلما نتیجه سریع و بیشتری می گیرد. اما نکته ی مهم تر این است که چقدر در این جلسات مداومت دارید. چقدر به نکات گفته شده توسط مشاوران کلینیک پایبند هستید! چراکه حتی اگر چروک ها یا لک یا … چندان حاد نباشد، باز هم نیاز به تمدید مزوتراپی در جلسات متعدد است.
 • کسانی هم که به علت مشکلات درونی ای هستند؛ مثل اختلالات هورمونی، دچار ضایعات پوستی یا ریزش مو. باید حتما نکات گفته شده توسط پزشک را رعایت کنند. دارو ها یا کرم های مناسب بعد از مزوتراپی را مصرف کنند؛ و مهمتر به موقع برای جلسات مراجعه کنند تا درمان اثربخشی بیشتری داشته باشد.
 • نه تنها سن، بلکه میزان قدرت پوست فرد در ترمیم خود هم، در کیفیت نتیجه تاثیر گزار است. بدن افراد جوان تر توانایی بیشتری برای پاسخ دهی به درمان دارد؛ و می تواند سریعا خود را باز سازی کند. پس سعی کنید در ابتدای مشاهده ی علائم، به سراغ این درمان ها بروید و نگذارید چروک ها عمیق تر، یا لک ها تیره تر شوند و بعد به فکر بیفتید.

  مراقبت های بعد از مزو تراپی تاثیر زیادی در ماندگاری و اثر آن دارد

 • مهارت پزشک یا تکنیسین در هر اقدامی، چه کلینیکی باشد و چه غیر کلینیکی، مهم و موثر است. پس از قبل پرس و جو کرده و مرکز های معتبر با نتایجی مطلوب پیدا کنید.

برای دیدن عکس های قبل و بعد مراجعان کلینیک بلفی کلیک کنید.

 • بهترین کوکتل های مزوتراپی در صورتی بهترین نتیجه را دارند، که شما حواستان به مراقبت های بعد از مزوتراپی باشد. با این کار نه تنها اثر بیشتری می بینید، بلکه دوام آن را هم بیشتر می کنید.

ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

میزان‌ ماندگاری بسته به فکتور هایی که گفتیم و خصوصا نوع مزوتراپی و مراقبت بعد از آن، متفاوت است. اما هر نوع و با هر شرایطی که باشد، حداکثر بعد از یک سال نیاز به تمدید دارد. البته در کسانی که به درمان پاسخ می دهند، به مرور تعداد دفعات مزوتراپی کاهش، و سرعت گرفتن نتیجه، افزایش پیدا می کند.

طریقه افزایش ماندگاری مزوتراپی

مسلماً درمان چند منظوره ماندگار تر از درمان تکی است. پس اگر پزشک کلینیک به شما مکمل یا محصولی را داد تا استفاده کنید، حتما تهیه کرده و بدانید که با این کار نتیجه بیشتری می گیرید.

با این کارها ماندگاری مزوتراپی را افزایش بدهید

مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی هم بسیار مهم هستند. به طور مثال بعد از مزوتراپی، چیزی نباید با ناحیه درمان شده تماس پیدا کند. به علاوه باید از ورزش های سنگین و حمام آب داغ دوری کنید؛ تا اثر مواد مزوتراپی کاهش پیدا نکند.

برای اطلاعات کامل در مورد مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی، می توانید با مشاوران کلینیک تماس گرفته یا بر روی لینک قرمز رنگ در همین جمله کلیک کنید.

منابع:

https://www.handeulusal.com/mesotherapy-what-is-it

https://www.drserkanaygin.com/faq/how-long-does-mesotherapy-last/

https://www.healthline.com/health/mesotherapy

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *