نکات مهمی که باید قبل و بعد از تزریق فیلر بدانیم

نکات قبل و بعد از تزریق فیلر

نکات مهمی که باید قبل و بعد از تزریق فیلر بدانیم

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

تمام پروسه ای که برای شما انجام می شود حدود 15 تا حداکثر 60 دقیقه طول می کشد. اما نکاتی که باید از هفته ها قبل تا بعد از تزریق فیلر رعایت کنید بسیار در نتیجه ی شما اثرگذار هستند. احتمالا شوق دارید که می خواهید فیلر های برند های معروفی مثل رستیلن، ژوویدرم، الانسه، بلوترو، آلیاکسین، پروفایلو، پرفکتا، اسکالپترا، نورامیس و … را امتحان کنید. اگر نکات قبل و بعد از تزریق فیلر را به خوبی انجام دهید، از هزینه ای که کرده اید احساس رضایت دارید. ژل ها یکی از کم ریسک ترین روش های جوانسازی پوست هستند که می توانند به طور ایمن در کلینیک های معتبر انجام شوند. شما بلافاصله بعد از تزریق ژل متوجه افزایش حجم صورت می شوید. با توجه به نکاتی که در زیر گفته ام می توانید هرچه سریع تر از اثربخشی فیلر لذت ببرید.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر

مراقب مواد رقیق کننده ی خون باشید

این نکته را همیشه در مورد پروسه هایی که در آن پوست زخم می شود گوشزد می کنیم. در واقع اگر شما قبل از تزریقات یا جراحی ها از داروهای رقیق کننده ی خون استفاده کرده باشید، خون دیر لخته می شود. در نتیجه زخم دیرتر بسته می شود و پوست تا مدت طولانی تری کبود می ماند. به همین علت است که همیشه استفاده از داروهای رقیق کننده ی خونی مثل آسپرین، بروفن، دوز بالای ویتامین ای، مکمل های جینکوبیلوبا و جینسینگ و حتی قرص های امگا 3 و امگا 6 در مقادیر بالا باید قبل از تزریق فیلر محدود شود. این داروها باید از حدود یک هفته قبل از تزریق تا حداقل 2 روز بعد از تزریق فیلر قطع شوند.
البته ممکن است شما این داروهای رقیق کننده ی خون را به علت ریسک آمبولی، سکته و یا سایر بیماری های زمینه ای استفاده کنید. در این صورت باید با پزشکی که این دارو ها را برای شما تجویز کرده است صحبت کنید. تا ببینید آیا می توانید داروهایتان را در این بازه ی حداقل 9 روزه قطع کنید یا خیر.
البته اگر احساس درد داشتید استفاده از استامینوفن ایرادی ندارد.

نوشیدنی های الکلی را کنار بگذارید

الکل یک گشاد کننده ی عروق است. با مصرف الکل خونرسانی به مناطقی که فیلر تزریق شده است بیشتر می شود. در نتیجه کبودی صورت تا مدت بیشتری ادامه پیدا می کند. پس الکل را از 24 ساعت قبل از تزریق فیلر قطع کنید.

در مورد سوابق پزشکی تان با پزشک کلینیک صحبت کنید

اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید حتما باید درباره ی آن با پزشک صحبت کنید. به طور مثال بیماران دیابتی دچار مشکلات انعقادی هستند. این افراد حتما باید قبل از تزریق فیلر مشاوره ی پزشکی شوند تا بهترین و کم ریسک ترین روش درمانی برایشان در نظر گرفته شود.
اگر باردار یا شیرده هستید بهتر است بخاطر عوارض احتمالی از فیلر استفاده نکنید. همچنین در مورد حساسیت هایی که تا به حال داشتید، خصوصا حساسیت به مواد حیوانی، با پزشک در مورد آن صحبت کنید. بعضی افراد ممکن است به مواد بعضی فیلر ها حساسیت داشته باشند. همچنین برند هایی هستند که از مواد مشتق شده از حیوانات، مثل کلاژن گاوی، استفاده می کنند.
به علاوه اگر قبلا سابقه ی تبخال داشته اید می توانید به پزشک بگوئید. چراکه پزشک می تواند برای شما به مدت حدود یک هفته داروهای ضد ویروس تجویز کند. در نتیجه بعد از تزریق فیلر تبخال نمی زنید.

پوستتان را بیش از حد حساس نکنید

در روز تزریق ژل قرار است پوست شما زخم شود. سپس ژل به زیر پوست شما منتقل شود و کم کم در محل درست جای بگیرد. مسلما پوست حساس و قرمز می شود و مدتی زمان می برد تا به فیلر عادت کند. به همین علت است که شما از دو روز قبل از تزریق فیلر نباید با روش های زیر پوستتان را حساس و تحریک پذیر کنید:

    • مصرف کرم های لایه بردار، حاوی AHA و BHA
    • مصرف هر نوع کرم جوانساز مثل مشتقات رتینوئید
    • استفاده از کرم موبر، دکلره، وکس یا اپیلاسیون
    • عدم مراقبت صحیح در برابر آفتاب و بروز آفتاب سوختگی

با صورت تمیز به کلینیک بیائید

منظور این است که هیچ کرمی روی صورتتان نباشد. به طور مثال نباید آرایش داشته باشید یا حتی مرطوب کننده زده باشید. البته می توانید از ضدآفتاب استفاده کنید و در کلینیک صورتتان را بشوئید.
در کلینیک در صورت نیاز برایتان بی حسی انجام می شود و سپس می توانید فیلر تزریق کنید.

– نوبت دندان پزشکی خود را به تعویق بیندازید

این موضوع خصوصا در مورد فیلر لب اهمیت زیادی دارد. چراکه حین پروسه های دندان پزشکی به پوست و لب فشار وارد می شود و اگر شما فیلر تزریق کرده باشید، می تواند در زیر پوست جابجا و بدفرم شود.
همچنین عفونت های احتمالی بعد از تزریق فیلر می توانند شبیه عفونت های دندانی باشند. به همین علت است که باید حداقل دو هفته قبل و دو هفته بعد از تزریق فیلر نوبت دندان پزشکی نداشته باشید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

مراقبت از پوست اهمیت بیشتری پیدا می کند

بعد از تزریق فیلر به پوست، پوست بخاطر حجم اضافه مقداری حساس و تحریک پذیر می شود. به همین دلیل مهم است که به خوبی با کرم مرطوب کننده رطوبت پوستتان را تامین کنید.
همچنین استفاده از ضدآفتاب بسیار مهم است تا نتیجه ی بهتری از فیلر بگیرید. چراکه نور آفتاب نه تنها به پوست آسیب می رساند، بلکه می تواند فیلر را تخریب کند.

از حرکات شدید و حرارت دوری کنید

بعد از تزریق فیلر باید حواستان باشد که طی 48 ساعت با حرکات شدید باعث جابجایی آن نشوید. در غیر این صورت ممکن است فیلر جابجا شود و حالت نامتقارنی پیدا کند. همچنین حرکات شدید خونرسانی به محل تزریق فیلر را بیشتر می کند و همین کار باعث کبودی و التهاب بیشتر محل تزریق می شود.
خارش محل تزریق فیلر تا مدتی طبیعی است. اما بهتر است تا 6 ساعت بعد از تزریق ژل صورتتان را فقط به صورت ملایم لمس کنید.
البته استفاده از شوینده ها مانعی ندارد و می توانید از شوینده های ملایمی که مخصوص پوست خشک و حساس هستند استفاده کنید.
تا زمانی که صورت شما ملتهب است، نباید به مکان های بسیار گرم بروید. یعنی تا بهبود علائم، سونا، جکوزی، حمام آب داغ، وکس با موم داغ و حتی حمام آفتاب انجام ندهید.

سعی کنید التهاب صورتتان را کاهش دهید

شما می توانید با استفاده از کمپرس سرد، دوری از الکل، عدم مصرف قرص های رقیق کننده ی خون و استفاده از مکمل های ضد التهابی که پزشک کلینیک برایتان تجویز می کند، التهاب و قرمزی صورتتان را کاهش دهید. البته تا حدود یک هفته این حالت طبیعی است. اما اگر بیشتر طول کشید یا نشانه های عفونت مثل چرک و تب مشاهده کردید، حتما با کلینیک تماس بگیرید.
همچنین برای کاهش درد، مصرف هر 4 تا 6 ساعت استامینوفن ایرادی ندارد.
اگر تنها می خواهید التهاب و کبودی صورت را بپوشانید می توانید چند ساعت بعد از تزریق فیلر آرایش کنید. البته حواستان باشد که این آرایش نباید روی پوست زخمی یا پوستی که عفونت کرده است انجام شود.

کلام آخر:

همیشه به یاد داشته باشید که باید قبل از هر اقدام کلینیکی در مورد آن تحقیق کنید. اگر شما اطلاعات ناقص  در مورد نکات قبل و بعد از تزریق فیلر و یا انتظارات اشتباه در مورد فیلر و ژل داشته باشید، اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. کیفیت برند های معروف فیلر مثل رستیلن، ژوویدرم، بلوترو و … و عکس های سلبریتی هایی که فیلر تزریق کرده اند بسیار اغوا کننده است. اما باید بدانید که هر چیزی نیازمند مراقبت است. شما باید از مدت ها قبل تا مدت ها بعد از تزریق فیلر در مورد آن برنامه ریزی کنید. چراکه می توانید با کمترین عارضه بهترین نتیجه را بگیرید.

:منابع

https://www.weilerplasticsurgery.com/blog/dos-and-dont-before-after-your-filler-treatment/

https://www.bclinic.com.au/can-you-drink-alcohol-after-or-before-lip-treatments/#:~:text=You%20should%20avoid%20drinking%20any,increasing%20the%20risk%20of%20bruising.

https://www.spa43.com/treatment-instructions.html#:~:text=or%20MOISTURIZER**-,Eat%20a%20small%20meal%20or%20a%20snack%20before%20your%20appointment,special%20events%20during%20this%20time.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *