بهترین نواحی تزریق بوتاکس در صورت

بوتاکس صورت در چه نواحی انجام می شود

بهترین نواحی تزریق بوتاکس در صورت

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

اگر متوجه چین و چروک هایتان شده اید و نمی خواهید آنها عمیق تر شوند، تزریق بوتاکس یک گزینه ی عالی است. شما با دانستن بهترین نواحی تزریق بوتاکس می توانید در مورد دغدغه هایتان با پزشک صحبت کنید. بوتاکس خط اخم، خط خنده، خط اندوه، چروک های پنجه کلاغی، چروک های ناودان اشکی، لیفت ابرو، خطوط بانی در دو طرف بینی، خط گردن و پیشانی از محل های تزریق بوتاکس زیبایی هستند. فواید بوتاکس در این نواحی باعث می شود شما چندین سال صورت و گردن خود را جوانتر کنید. در این مقاله در مورد نواحی تزریق بوتاکس زیبایی و فواید آن ها صحبت می کنیم. شما می توانید با دانستن این نواحی و با یک تصویر سازی شفاف به زیبایی که مورد نظرتان است برسید.

بوتاکس صورت در چه نواحی ای انجام می شود؟

بوتاکس نام تجاری سمی است که در کنسرو های آلوده وجود دارد. این سم اگر خورده شود می تواند فلج کننده و مرگبار باشد. جالب است بدانید که همین خاصیت بوتاکس باعث شد که در غلظت های کم به یکی از بهترین روش های جوانسازی تبدیل شود. در واقع توانایی بوتاکس برای فلج کردن ماهیچه و اختلال در عملکرد عصب و عضله راز جوانسازی این ترکیب است. به همین علت است که می توانیم از تزریق بوتاکس برای رفع چروک های پیشانی، دور چشم، دور دهان و حتی گردن استفاده کنیم. در زیر در مورد بهترین مناطق تزریق بوتاکس گفته ایم:

 • خطوط پیشانی:

  حتی اگر سن شما پایین باشد ممکن است متوجه بروز چین و چروک در پیشانی خود شوید. چراکه هرچه به سمت نواحی بالایی صورت نزدیک می شویم از میزان چربی زیر پوست کم می شود. در نتیجه فاصله ی بین ماهیچه و پوست کاهش پیدا می کند و حرکات ماهیچه خیلی راحت تر می تواند باعث بروز چین و چروک در پوست شود. پیشانی از این نواحی است. تزریق بوتاکس پیشانی به شما کمک می کند تا با فلجی ماهیچه، شما نتوانید روی پیشانی خود چروک بیندازید.

بوتاکس پیشانی

 • خط اخم:

  بوتاکس خط اخم از پر طرفدار ترین بوتاکس های زیبایی است. چراکه خط اخم صورت را عصبی و ناراحت نشان می دهد. اگر چروک خط اخم چندان عمیق نباشد، بوتاکس به تنهایی کافی است. اما در چروک های عمیق بین دو ابرو، برای نتیجه ی ایده آل نیاز به استفاده ی همزمان از بوتاکس و فیلر خط اخم دارید. فیلر می تواند بخش فرورفته ی پوست را پر کند و بوتاکس از بروز چروک جلوگیری می کند.

 • بوتاکس لیفت ابرو:

  این نوع بوتاکس نیاز به یک متخصص ماهر دارد. چراکه نواحی ای که بوتاکس تزریق می شود بسیار حساس هستند و در صورت اشتباه می توانند باعث افتادگی پلک شوند. یا اینکه ممکن است ابرو ها بیش از حد بالا بروند و صورت حالت متعجب پیدا کند.

 • بوتاکس خطوط پنجه کلاغی:

  این ناحیه هم از محبوب ترین نواحی تزریق بوتاکس است. پوست اطراف چشم بسیار نازک است و در نتیجه از سنین پایین ممکن است متوجه چروک این ناحیه شوید. با تزریق بوتاکس چروک پنجه کلاغی، می توانید ماهیچه ی نازک زیر پوست را ریلکس کنید. در نتیجه در کنار یک کرم دور چشم جوانساز، چروک های پنجه کلاغی را قبل از عمیق شدن رفع می کنید.

بوتاکس برای خطوط پنجه کلاغی چشم

 • بوتاکس خطوط بانی:

  این خطوط در دو طرف بینی ظاهر می شوند. برخی افراد دوست ندارند زمانی که می خندند یا چیزی را بو می کنند چروک روی بینی و نزدیک چشمشان ایجاد شود. با بوتاکس خطوط بانی نمی توانید ماهیچه های خود را منقبض کنید تا چروک روی پوستتان ایجاد شود.

 • بوتاکس زیر چشم:

  زیر چشم ناحیه ای بسیار حساس است‌. البته نقطه ای هم هست که چروک بسیار راحت و از سنین پایین در آن ایجاد می شود. بوتاکس می تواند به رفع چروک زیر چشم کمک کند. اما معمولا پزشکان و خود مراجعه کننده ها ترجیح می دهند از فیلر و یا ترکیبی از فیلر و بوتاکس استفاده کنند. فیلر سطح زیر پوست را پر می کند تا گودی زیر چشم برطرف شود. در نتیجه چروک ها محو می شوند.

 • بوتاکس لب:

  خود لب بوتاکس نمی شود اما ماهیچه های اطراف لب بوتاکس می شوند. اگر دقت کرده باشید افراد سیگاری بخاطر نحوه ی کشیدن سیگار، خطوطی عمودی در بالا و پایین لب های خود دارند. این خطوط تنها به علت سیگار کشیدن ایجاد نمی شوند. در واقع حالات معمولی که در طول زندگی داریم کم کم این خطوط را اطراف لب ما ایجاد می کند. مانند چروک های زیر چشم، برای این ناحیه هم ترکیبی از بوتاکس و فیلر و یا فیلر به تنهایی بهتر است و اثربخشی بهتری به شما می دهد. البته خود بوتاکس به تنهایی برای کناره های لب انجام می شود تا لبخند شما را زیباتر کند.

 • بوتاکس خط لبخند:

  هنگام خندیدن چروک هایی

 • در اطراف لب ایجاد می شود. این چروک ها با افزایش سن کم کم بدون خنده هم دیده می شوند. بوتاکس خط لبخند باعث می شود که هنگام خنده ماهیچه ها حالت ریلکس داشته باشند و منقبض نشوند. در نتیجه پوست چروک پیدا نمی کند و چروک های قبلی بسیار ناواضح تر از قبل می شوند.

خط لبخند

 • بوتاکس خط اندوه:

  خط اندوه یا ماریونت از زیر لب و کناره های آن تا فک ادامه دارد. اگر دقت کرده باشید افراد مسن به علت همین خطوط چانه ی مشخصی دارند. بوتاکس این ناحیه کار راحتی نیست و کسی که این کار را انجام می دهد باید درک صحیحی از آناتومی صورت داشته باشد. به همین علت است که تزریق بوتاکس و حتی فیلر باید حتما توسط پزشک متخصص انجام شود. با بوتاکس خط اندوه می توانید وضوح این چروک ها را بسیار کاهش دهید.

 • بوتاکس چانه:

  ماهیچه ی منتالیس در چانه می تواند در حالات مختلف چهره منقبض شود. درنتیجه بعضی افراد از چروک های این ناحیه ی صورت شکایت می کنند. با مقدار کمی بوتاکس می توانید ماهیچه های چانه را فلج کنید. در نتیجه پوست این ناحیه صاف تر می شود.

 • بوتاکس گردن:

  گردن پوست بسیار نازکی دارد. با وجود نازکی این بخش از پوست، حرکات زیادی را تحمل می کند. هنگام چرخش سر، بالا و پایین آوردن آن و یا انقباض ماهیچه ی پلاتیسما، چروک های زیادی روی گردن ایجاد می شود. دو نوع خطوط اصلی افقی و عمودی روی گردن به وجود می آید. چروک های افقی دور تا دور گردن هستند و برای برطرف کردنشان نیاز است که بالا و پایین آن ها تزریق بوتاکس انجام شود. یه این نوع تزریق بوتاکس، گردن بند بوتاکس هم می گویند چراکه دور تا دور گردن را شامل می شود. چروک های عمودی معمولا در افراد ورزشکار ایجاد می شوند و به علت انقباض عضله ی پلاتیسما هستند. این نوع چروک هم با بوتاکس گردن برطرف می شود.

بوتاکس گردن

نکته ی مهم در مورد بهترین نواحی تزریق بوتاکس این است که برای اثربخشی بهتر، از بوتاکس انتظار واقع بینانه داشته باشید. بوتاکس توانایی کشیدن ماهیچه های افتاده و گوشت و پوست های اضافه ی بدن را ندارد. بلکه می تواند ماهیچه های مشخصی را فلج کند. در نتیجه این ماهیچه ها نمی توانند تکان بخورند و باعث چروک پوست روی خود شوند.

کلام آخر:

یکی از بهترین روش های از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست تزریق بوتاکس زیبایی است. بهترین نواحی تزریق بوتاکس شامل خطوط پیشانی، خط اخم، خطوط بانی، خط اندوه، خط لبخند، چروک های پنجه کلاغی دور چشم، چروک های زیر چشم یا ناودان اشکی، ابرو ها، گردن و چانه هستند. نکته ی مهم این است که این نواحی نزدیک بخش های مهمی از صورت هستند. چشم ها برای بینایی و دهان برای خوردن و صحبت باید سالم باشند. اگر بوتاکس در مراکز غیر حرفه ای و توسط افراد غیر متخصص انجام شود می تواند به این اعضای حیاتی آسیب برساند. پس علاوه بر محل های تزریق بوتاکس، درباره نحوه تزریق و همین طور سوابق پزشکی که برایتان تزریق را انجام می دهد بخوانید.

:منابع

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.healthgrades.com/right-care/cosmetic-botox/8-common-areas-for-cosmetic-botox-injections&ved=2ahUKEwiVmP6YtoL7AhUggv0HHfOqBzAQFnoECEoQAQ&usg=AOvVaw0HUzOMXuF-AFvJwlK4gY6W

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *