فیلر بینی؛ مزایا، مراقبت ها و قیمت

فیلر بینی؛ مزایا، مراقبت ها و قیمت

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

یکی از بزرگترین مشکلاتی که افراد در سنین نوجوانی و جوانی با آن مواجه هستند، فرم بینی است. به شکلی که رینوپلاستی و فیلر بینی دوتا از پراهمیت ترین روش های زیبایی و اعتماد به نفس می شوند. متخصص ژل یا فیلر را به بینی تزریق می کند تا نوک بینی را بالا ببرد و یا حتی انحنای تیغه بینی را متقارن کند. کسانی که قوز بینی دارید با این روش می‌توانند مشکلشان را برطرف کنند. تزریق فیلر در موارد زیادی جایگزین خوبی برای جراحی است.

فرم دهی به بینی با کمک فیلر بینی

فیلر با ایجاد حجم در نواحی فرورفته ی بینی، سطح آن را یکنواخت می‌کند. همچنین افرادی که تیغه بینی مقعر و فرورفته دارند، با تزریق ژل به نتیجه خوبی می‌رسند. در واقع تزریق ژل بینی یک راه بدون دردسر برای زیبایی بیشتر بینی شماست. در این مقاله در مورد سوالات رایج درباره ی فیلر بینی صحبت می کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مزایای فیلر بینی چیست؟

این روش از بین روش های غیر جراحی یک روش ایمن، سریع و قابل برگشت است که می تواند برای افرادی که مشکلات ظاهری جزئی دارند استفاده شود. از مزایای فیلر بینی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • روشی غیر تهاجمی، جدید و با هزینه مقرون به صرفه است. در نتیجه اگر کسی می خواهد متوجه شود که بعد از عمل بینی حدودا چه ظاهری پیدا می کند می تواند به صورت آزمایشی تزریق فیلر بینی را انجام دهد.
 • نواحی فرورفته ی بینی و مناطقی که کنار بخش های برجسته هستند را پر می کند. در نتیجه این طور به نظر می رسد که بینی صاف و متقارن است.
 • نوک بینی افتاده را به سمت بالا لیفت می کند.
 • ظاهر بینی دارای انحراف را صاف می کند و در نتیجه صورت قرینه می شود.
 • حدود 12 ماه ماندگاری دارد و با تزریقات کوچک تغییرات قابل توجهی ایحاد می کند.
 • برای کسانی که دوست دارند مدت زمان بیشتری از نتایج فیلرشان لذت ببرند، این کار می تواند ایمن و بدون عارضه دوباره تمدید شود.
 • دوره نقاهت ندارد به طوری که بعد از انجام پروسیجر فرد می تواند در محل کار خود حاضر شود و نتایج بسیار زود ظاهر می شوند.
 • نیازی به بیهوشی نیست چراکه تزریق فیلر بینی بسیار سریع است و درد احتمالی آن با مواد بی حس کننده حل می شود.
 • عوارض جانبی در صورت انجام توسط پزشک و در کلینیک های معتبر و مجهز با مواد اصلی در حداقل سطح ممکن است.
 • تورم، التهاب و کبودی بسیار کمی دارد.
 • در صورت عدم رضایت قابل بازگشت به حالت اولیه است.

معایب فیلر بینی

همانطور که گفته شد فیلر بینی یک روش بسیار موثر و مقرون به صرفه برای تغییرات کوچک یا متوسط در افرادی است که می خواهند فرم بینی شان را اصلاح کنند. اما مسلما این پروسیجر معایبی هم دارد. این روش به برخی افراد کمکی نمی کند، از جمله کسانی که نقص های زیادی در بینی شان دارند و می خواهند به اندازه ی عمل جراحی نتیجه ببینند. افرادی که در عملکرد بینی یا ساختمان داخل دماغ مشکلی دارند، با این روش حل نمی شود. از دیگر معایب این روش این است که بایست هر سال تمدید شود و از نظر هزینه ممکن است به صرفه نباشد. اما باز هم نسبت به جراحی بینی، بیمار احتمال آسیب کمتری دارد.

آیا فیلر بینی منجر به بزرگتر نشان دادن بینی می شود؟

ممکن است تصور کنید که با تزریق فیلر به بینی حجم اضافه ای به زیر پوست شما وارد می شود. در نتیجه بینی شما از چیزی که هست بزرگتر به نظر می رسد. گفتن این ادعا مانند این است که بگوییم با تزریق فیلر پیشانی پیشانی افراد برجسته می شود و ظاهر نامتقارنی پیدا می کنند. در حالی که این تفکر درست نیست. فیلر به نواحی فرورفته یا نواحی ای که برای ظاهر زیباتر نیاز به حجم گیری دارند استفاده می شود. پس بلافاصله بعد از تزریق فیلر بینی شما خوش فرم و متقارن تر از قبل است. اگر احیانا ار فرم جدید بینی تان راضی نبودید می توانید با آنزیم آن را از بین ببرید و یا این که صبر کنید تا به مرور خودش از بین برود.

البته زمانی می توانید نتایج فیلر بینی را قضاوت کنید که التهاب و تورم بینی شما خوابیده باشد و فیلر به خوبی در زیر پوست جاگیر شده باشد. خصوصا در افرادی که فیلر در نوک بینی شان تزریق می شود و پوستی ضخیم و با منافذ باز دارند، ممکن است حس کنند بعد از تزریق بینی شان بزرگتر از قبل است. اما نیازی به نگرانی نیست. با گذشت زمان از نتایج تزریق فیلر بینی خوشحال می شوید.

از بین روش های غیر جراحی فیلر برای بینی بهتر است یا نخ؟

در روش لیفت بینی با نخ، متخصص با استفاده از نخ مخصوصی بینی را به سمت بالا می‌کشد. این نخ ‌ها معمولا دارای برجستگی هایی هستند تا بتوانند به خوبی در بافت پوست فیکس شوند و آن را با جهت دهی پزشک لیفت کنند. متخصص کلینیک ابتدا شما را مشاوره می کند تا با توجه به شرایطتان، نوع بینی و انتظارات شما، بهترین روش غیر جراحی رینوپلاستی را پیشنهاد دهد. اگر می‌خواهید بینی شما به سمت بالا لیفت شود، استفاده از نخ گزینه بهتری است. اما برای ایجاد تیغه صاف و حجم دهی به مناطق فرورفته باید از ژل استفاده کرد.

:منابع

https://www.cosmeticskinclinic.com/2019/10/24/how-to-use-filler-on-the-nose/#:~:text=The%20popular%20misconception%20about%20dermal,the%20nose%20for%20the%20better.

https://drjonathansykes.com/why-does-my-nose-look-bigger-after-rhinoplasty/

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/how-a-nonsurgical-rhinoplasty-can-provide-amazing-results

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *