مزایای لیزر موهای زائد در آقایان

لیزر برای موهای آقایان چه مزیتی دارد

مزایای لیزر موهای زائد در آقایان

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

از زمانی که لیزر موهای زائد رایج شده است آقایان هم از طرفداران پروپاقرص آن شده اند. چراکه مزایای لیزر موی زائد آقایان باعث می شود تا فعالیت های روزانه ی خود را راحت تر انجام دهند و همیشه مرتب باشند. روش های سنتی تیغ، اپیلاسیون، کرم موبر، بلیچینگ یا حتی الکترولیز نمی تواند تمامی نیاز های افراد در مورد موهای زائدشان را جواب دهد. آقایان می توانند از بین لیزر های الکساندرایت، دایود و ان دی یاگ، بهترین دستگاه لیزر مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنند تا احتمال بروز عوارض لیزر برایشان بسیار کاهش پیدا کند. در این مقاله در مورد لیزر موهای زائد آقایان و مزایای آن برایشان صحبت می کنیم.

لیزر موهای زائد آقایان چیست و شامل چه بخش هایی است؟

مکانیسم دستگاه لیزر مو برای خانم ها و آقایان یکی است. نباید فکر کرد که تنها خانم ها می توانند از آن استفاده کنند؛ یا اینکه پوست بدن آقایان مانند خانم ها بدون مو و لطیف می شود. مردان ایرانی به نسبت بدن پر مویی دارند که می تواند در موقعیت های مختلف برایشان مشکل ساز باشد. آقایان می توانند با لیزر موهای زائد بخش هایی مثل خط ریش، مایو، زیر بغل، بازو ها، پاها، نیم تنه جلو، نیم تنه پشت، ساعد و پشت گردن، بهداشت خود را بهتر رعایت کنند و همیشه حس منظم بودن داشته باشند.
لیزر موهای زائد با اشعه های قدرتمند خود، رنگدانه ها را هدف قرار می دهد. انرژی لیزر در برخورد با بخش های رنگدانه دار مو، خصوصا فولیکول مو، به گرما تبدیل می شود. این گرما فولیکول مو را می سوزاند تا به تدریج موها کم پشت شده و سپس از بین بروند.

انتخاب نوع دستگاه لیزر مو بسیار مهم است. چراکه پوست هم رنگدانه دارد و می تواند اشعه ی لیزر را به خود جذب کند. هر چقدر اختلاف رنگ بین مو و پوست بیشتر باشد لیزر بهتر کار خود را انجام می دهد. مردانی که موهای تیره و ضخیم و پوست روشنی دارند، بهترین نتیجه را از لیزر مو می گیرند. از طرف دیگر آقایانی که موهای روشن تر، مثلا سفید، بلوند یا خاکستری دارند، معمولا به لیزر مو جواب نمی دهند.
هر چقدر پوست فرد روشن تر باشد دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندریت یا دایود بهتر جواب می دهد.  برای پوست های تیره تر و به سمت شکلاتی، لیزر ان دی یاگ کارایی دارد.

مزایای لیزر موی زائد برای آقایان

1- از ماساژ لذت بیشتری می برند.

موهای زائد، خصوصا موهای روی سینه و کمر، هنگام ماساژ کشیده می شوند. با لیزر موهای سینه ی آقایان، می توانند آرامش بیشتری حین ماساژ پوست تجربه کنند.

2.کمتر حس گرما می کنند.

موهای زائد بدن، مانند عایقی گرمای بدن را حفظ می کند. مردان ایرانی هم بخاطر موهای پرپشت بدن خود، مجبورند در فصل های گرم با دستگاه های مختلف، موهای بدن خود را کوتاه کنند. لیزر موهای زائد آقایان، می تواند موهای کلفت آن ها را کم پشت کنند. در نتیجه به نسبت سایر روش ها، تا مدت زمان بیشتری می توانند حس خنکی داشته باشند.

3.از جوش های زیرپوستی خلاص می شوند.

جوش های زیرپوستی در نتیجه ی روش های قدیمی حذف موهای زائد، مثل شیو به وجود می آیند. شیو مو می تواند باعث شود جهت رشد مو تغییر کند. همچنین زخمی که حین تیغ ایجاد می شود، فضا را برای آلودگی با باکتری آماده می کند. تمامی اینها باعث بروز فولیکولیت می شود. شرایطی که در آن فولیکول مو ملتهب و چرکی است و با ترکاندنش پوست زخم می شود.
لیزر موهای زائد تنها راه خلاصی از این حالت است. خصوصا برای پوست ناحیه ی گردن که حساسیت زیادی به فولیکولیت دارد و معمولا بعد از شیو یا اصلاح با دستگاه ریش تراش، جوش می زند.

4.ریش هایشان آنکارد می شود و شکل منظمی پیدا می کند.

بسیاری از آقایان ایرانی ریش های پرپشتی دارند. همین عامل باعث می شود که بعضی اوقات ریش هایشان تا نزدیک چشم ها گسترش پیدا کند و شکل ناخوشایندی داشته باشد. این افراد با لیزر موی صورت می توانند ریش های خود را به شکل زیبایی آنکارد کنند. در نتیجه صورتشان کشیده و زیباتر به نظر می رسد.

5.از شر موهای پشت گردنشان خلاص می شوند.

موهای پشت گردن آقایان مزاحمت زیادی برایشان ایجاد می کند. آنها مجبورند هربار از آرایشگر بخواهند که موهای پشت گردنشان را بتراشد. با لیزر موهای پشت گردن، می توانید آنها را نیز به شکل زیبایی آنکارد کنید.

6.روشی سریع و موثر است.

برخلاف سایر روش ها مثل تیغ، اپیلاسیون، بلیچینگ، کرم موبر و الکترولیز، لیزر موهای زائد بسیار سریع، به صرفه و موثر است. تنها پس از یک تا دو جلسه ی اول، فرد متوجه کم پشت شدن موهایش می شود. بعضی افراد لیزر را تا همین جا ادامه داده و در صورت نیاز شارژ می کنند. اما تعداد زیادی از آقایان لیزر موهای زائد را تا حذف کامل موها ادامه می دهند. بعد از حدود 8 تا 10 جلسه، موها کاملا از بین می رود. سپس با شارژ یک الی دو بار سالیانه، می توانید نتایج را به صورت دائمی حفظ کنید.

7.از هیکل ورزشکاری خود لذت می برند.

هر کسی که زمان زیادی صرف شکل دهی به ماهیچه هایش کند، دوست دارد آن ها را در آینه ببیند. موهای پرپشت مانع این است که شما متوجه پیشرفت کارتان شوید. لیزر موهای زائد آقایان کمک می کند که با لباس های باشگاه، پیشرفت خود در بدنسازی را ببینید. همینطور ورزش هایی مثل شنا، نیاز دارند که فرد بدن بی مویی داشته باشد تا سرعتش بیشتر شود.

8.عرق سوز نمی شوند.

عرق سوزی در افرادی با ران های بزرگ و پر مو بیشتر اتفاق می افتد. با لیزر موهای زائد آلت تناسلی و ران ها، می توانید کمتر عرق سوز شوید. همچنین ورزش هایی مثل دوچرخه سواری سایش بیشتری در ران ها ایجاد می کنند. لیزر مو برای دوچرخه سواران هم انتخاب بسیار مناسبی است و از عرق سوز شدنشان جلوگیری می کند.

9.الگوی طاسی متقارنی ایجاد می کند.

بعضی افراد هستند که به صورت ژنتیکی بخش هایی از سرشان بدون مو است. ممکن است این کچلی به صورت متقارن نباشد. در نتیجه لیزر مو کمک می کند که حالت تقارن موهای سر این افراد حفظ شود.

لیزر موهای زائد آقایان خطرناک است؟

خیر؛ اگر لیزر توسط تکنیسین ماهر و زیر نظر پزشک انجام شود هیچ خطری ندارد. همچنین انتخاب دستگاه مناسب لیزر موهای زائد و توجه به نکات قبل و بعد از آن، به شما کمک می کند تا ریسک بروز عوارض لیزر مو را بسیار کاهش دهید.

کلام آخر

یکی از پیشرفت های قرن اخیر این است که آقایان هم می توانند از لیزر مو استفاده کنند. لیزر موهای زائد آقایان روشی موثر، سریع و به صرفه است. برخلاف سایر روش ها مثل اپیلاسیون، تیغ، کرم موبر، بلیچینگ یا الکترولیز، لیزر مو اثربخشی بسیار طولانی تری دارد و درد بسیار کمتری ایجاد می کند. خصوصا دستگاه های جدید تر در بیشتر افراد هیچ حس دردی ایجاد نمی کنند. نکات مهم این است که دستگاه طول موج مناسبی، از بین طول موج های الکساندریت، دایود و ان دی یاگ برای شما داشته باشد. همچنین به کلینیک معتبری مراجعه کنید که تکنیسین ماهر زیر نظر پزشک لیزر کند و به طور کامل در مورد نکات قبل و بعد از لیزر مو توضیح دهد.

:منابع

https://www.skinandwellbeingclinic.com/advantages-of-laser-hair-removal-for-men/

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *