تزریق فیلر خط خنده؛بهترین برندها؛ ماندگاری مناسب

فیلر برای از بین بردن خط خنده

تزریق فیلر خط خنده؛بهترین برندها؛ ماندگاری مناسب

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

یکی از روش های پر طرفدار جوانسازی صورت در کنار بوتاکس، تزریق فیلر است. در این بین افراد زیادی فیلر خط خنده را بخاطر اثرات قابل توجه و مزایایی که دارد انتخاب می کنند. البته تزریق فیلر مانند هر تزریق دیگری ریسک های زیادی دارد که اهمیت انجام آن توسط پزشک را بیشتر می کند. در این مقاله در مورد خط خنده و راه های رفع آن، فیلر خط لبخند، نکات مهم در مورد تزریق فیلر، مزایا و ریسک های فیلر صحبت می کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

خط خنده چیست و چرا ایجاد می شود؟

پوست از سه لایه ی اصلی تشکیل شده است. لایه ی رویی یا اپیدرم، لایه میانی یا درم، لایه ی داخلی یا هیپودرم. در بخش درم پوست سلول های فیبروبلاستی وجود دارند که فیبر های کلاژن و الاستین ایجاد می کنند. این فیبر ها باعث خاصیت ارتجاعی، کشسانی و پری پوست هستند. اگر این فیبر های کلاژن و الاستین با افرایش سن ساختارشان را از دست بدهند یا بخاطر عدم مراقبت پوستی آسیب ببیند، چین وچروک ایجاد می شود. یکی از این چروک ها خط خنده است.
افراد به مرور متوجه خطوطی در نواحی کناری بینی و دهان می شوند. این خط خصوصا در سنین بالا معمولا عمیق و واضح است و باعث جدا شدن لب‌ها از گونه‌ها می‌شود. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال راه‌حلی برای برطرف کردن آن هستند.

دلایل ایجاد خط خنده

بروز خط خنده دلایل متفاوتی‌دارد. بعضی اوقات خط لبخند بدون هیچ علت اولیه و به صورت ژنتیکی در سنین جوانی ظاهر می شود. دلایل دیگری که می تواند باعث ایجاد خط خنده شود شامل موارد زیر است:

بالا رفتن سن؛

با افزایش سن و سال ها لبخند زدن به طور طبیعی بافت چربی زیر پوست کاهش پیدا می کند. همچنین پوست بخاطر جاذبه ی زمین افتاده می شود و پوست گونه و اطراف لب ها روی هم چین می خورد.

نور خورشید و عدم استفاده از ضدآفتاب؛ اشعه فرا بنفش خورشید فیبرهای کلاژن و الاستین پوست شما که موجب خاصیت ارتجاعی، پری و صافی آن می شوند از بین می برد.

مصرف سیگار؛

سیگار اکسیژن در دسترس سلول های پوست را کاهش می دهد. در نتیجه پوست به مرور کدر و پیر می شود و نمی تواند خود را ترمیم کند.

کاهش یا اضافه وزن شدید؛  کاهش وزن منجر به  شلی پوست می شود. افزایش وزن هم می تواند گونه ها را چاق تر کند. هر دوی این موارد وضوح خطوط خنده را بیشتر می کنند.

شیوه خوابیدن؛

اگر شب روی صورتتان بخوابید به پوست فشار وارد می شود. این فشار پروسه ی ایجاد چین و چروک را تسریع می کند. برای جلوگیری از این موضوع میتوانید شب به پشت بخوابید.

درمان خط لبخند با فیلر خط خنده

فیلرهای پوستی ترکیباتی هستند که برای حجم دهی به صورت کاربرد دارند. در نتیجه خط ها و چین و چروک های عمیق و استاتیک پوست صاف تر می شوند. جالب است بدانید که فیلر ها در کنار پر کردن فضاهای خالی پوست، با جذب آب به خودشان و تحریک سلول های فیبروبلاست، به تقویت کلاژن سازی هم کمک می کنند.

معمول ترین انواع فیلرها برای خط خنده حاوی هیالورونیک اسید هستند. این ماده شفاف به صورت طبیعی در پوست تولید می شود و به حجم دهی و آب رسانی آن کمک می کند.
برای تزریق فیلر حتما باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک ابتدا سوابق پزشکی شما را بررسی می کند. سپس اگر مانعی وجود نداشت می توانید فیلر خط خنده را انجام دهید.
برای این تزریق ابتدا پزشک میزان مورد نیاز ژل را تخمین می زند و محل های تزریق را مشخص می کند. سپس باید پوست شما ضدعفونی و بی حس شود. این کار با ژل های موضعی انجام می شود. در مرحله ی بعد پزشک مقدار کافی از فیلر را به نقاط مشخصی از پوست دور لب تزریق می کند. بعد از اتمام تزریق، نیازی به پانسمان یا بستری وجود ندارد و می توانید به فعالیت های عادی خود ادامه دهید.
تجربه ی پزشک بسیار در نتیجه ی شما اثرگذار است. چراکه باعث می شود حالت صورت شما به صورت قرینه و زیبا باشد.

مزایای فیلر خط خنده

 • پس از انجام فیلر پوست نیازی به پانسمان یا بستری شدن وجود ندارد. شما می توانید بدون دوره ی نقاهت و تنها با توجه به نکات بعد از تزریق فیلر به کار های روزانه ی خود بپردازید.
 • فیلر به طور غیر مستقیم کلاژن سازی را تحریک می کند. همچنین با تزریق فیلر نه تنها صورت شما پر تر می شود بلکه به صورت کلی هم لیفت پیدا می کند.
 • هزینه‌ تزریق ژل خط خنده به نسبت ماندگاری آن چندان بالا نیست.
 • ژل هایی که بر پایه ی هیالورونیک اسید هستند احتمال حساسیت زایی بسیار کمی دارند.
 • تزریق فیلر برای پزشک آموزش دیده چندان سخت نیست. در نتیجه احتمال بروز عوارض جانبی در کلینیک های معتبر بسیار کاهش پیدا می کند.
 • بلافاصله بعد از تزریق می توانید نتیجه ی تزریق فیلر را ببینید.

خطرات و عوارض فیلر

 • احتمال حساسیت به برند فیلر؛ اگر سابقه ی پزشکی شما توسط پزشک متخصص بررسی شود احتمال بروز حساسیت بسیار کم است.
 • عدم تقارن صورت؛ جالب است بدانید که یکی از کاربرد های فیلر ایجاد تقارن در صورت است. اما بروز عدم تقارن بعد از تزریق فیلر خط خنده می تواند بخاطر عدم توجه به مراقبت های بعد از فیلر یا مهارت کم فرد تزریق کننده باشد.

عوارض نادر تزریق ژل به خط خنده شامل آسیب به رگ های خونی و اعصاب، نکروز پوست، خونریزی و عفونت هستند.
توجه کنید که همه این معایب معمولا در صورت انجام تزریق در کلینیک نامعتبر و توسط فرد غیرمتخصص بروز پیدا می‌کند. پس پیش از تزریق به‌اندازه کافی در مورد کلینیکی که قصد انجام فیلر دارید تحقیق کنید.

توصیه های قبل از تزریق فیلر خط خنده

 • درصورتیکه بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، پزشک را در جریان بگذارید. از آنجایی که با تزریق فیلر پوست زخم و کبود می شود، باید مراجعه کننده از نظر توانایی لخته شدن خون و ترمیم پوست بررسی شود.
 • اگر به ماده خاصی حساسیت دارید یا قبلا در اثر تزریق ژل دچار حساسیت شده‌اید، پزشک خود را مطلع کنید.
 • حداقل یک هفته پیش از تزریق ژل خط خنده، از داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون استفاده نکنید. داروهایی مثل آسپرین، بروفن و امگا 3 و امگا 6 از این دسته هستند. البته اگر بخاطر بیماری مجبور به مصرف داروی رقیق کننده ی خون خاصی هستید حتما در مورد قطع آن با پزشکتان صحبت کنید.
 • قبل از تزریق، کرم یا هر گونه ماده ی آرایشی روی صورتتان نباشد.
 • از‌ یک هفته قبل سیگار و قلیان و الکل را قطع کنید. البته سعی کنید که آرام آرام این موارد را از عادت های خود حذف کنید تا پوستتان جوان بماند و تثربخشی فیلر بیشتر شود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر خط خنده

 • تا یک روز بعد از تزریق بهتر است آرایش نکنید.
 • پس از تزریق ژل تا یک هفته از استخر، سونا و حمام آب داغ خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از ورم یا کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید. اما روس پوستتان آن را فشار ندهید.
 • درصورتی که پزشک کلینیک دارویی تجویز کرد، آن‌ها را به‌موقع مصرف کنید و خود درمانی یا قطع خودسرانه ی داروها را انجام ندهید.
 • از ماساژ ناحیه تزریق یا گرم کردن آن خودداری کنید.
 • تا دو روز پس از تزریق هنگام دراز کشیدن و خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • تا یک هفته از مصرف سیگار و قلیان و الکل خودداری کنید.
 • تا سه روز از مصرف داروهای رقیق کننده ی خون خودداری کنید.
 • تمامی مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر برای نتیجه ای بهتر (مقاله بعدی)

هزینه تزریق فیلر خط خنده

با توجه به عمق چین و چروک، مقدار ژل مصرفی، هزینه ی دلاری ژل و نوع برند مورد استفاده هزینه ها متفاوت است. اما به طور کلی هزینه ها در کلینیک بلفی از … تا …. بسته به قیمت دلار متفاوت است.

فیلر خط خنده مناسب چه کسانی است؟

هر کسی که از خطوط خنده ی خود ناراضی است می تواند از ژل خط لبخند استفاده کند. اما اگر شرایط زیر را داشته باشید بهتر است این کار را انجام ندهید یا مدتی آن را به تعویق بیندازید.

 • اگر بیماری های خود ایمنی دارید.
 • اگر عفونت پوستی یا زخم باز در محل تزریق یا نزدیک آن وجود دارد.
 • بیمارانی که مشکل انعقاد خون‌دارند
 • افرادی که دائما داروی رقیق کننده خون مصرف میکنند
 • خانم های باردار هم بهتر است طی بارداری از تزریق فیلر خودداری کنند.

آیا تزریق فیلر خط خنده درد دارد؟

با مهارت پزشک و استفاده ی او از ضد درد های موضعی میتوان درد را به صفر رساند. اما در کل درد چندانی ندارد. چراکه سوزن های تزریق فیلر باریک هستند و برای نتیجه ی طبیعی مقدار کمی ژل به زیر پوست تزریق می شود.

مدت ماندگاری فیلر چقدر است؟

با توجه به اینکه از کدام برند ژل استفاده می‌کنید، زمان ماندگاری فیلر خط خنده متفاوت است. اما معمولا فیلر ها با توجه به برندشان قابلیت ماندگاری 6 تا 24 ماه دارند.
همچنین برخی ویژگی‌های فردی نظیر سن، مراقبت های پوستی، زمانی که طول می کشد بدن هر فرد فیلر را متابولیزه کند و سبک زندگی می‌تواند بر روی زمان ماندگاری موثر باشد.

کلام آخر:

حقیقتاً تنها روش موثر برای رفع فرورفتگی های خط لبخند تزریق فیلر است. چراکه فیلر خط خنده می تواند جایگزین بافت چربی از بین رفته شود و پوست شما را صاف کند. همچین ماندگاری فیلر نسبتا بالاست و همین عامل فیلر را یک روش مقرون به صرفه می کند. بوتاکس خط خنده هم می تواند برای جلوگیری از عمیق تر شدن این خطوط و در کنار فیلر استفاده شود. تنها نکته ی مهم در بحث تزریقات زیبایی این است که این موارد باید حتما توسط فردی انجام شوند که از آناتومی صورت اطلاع کامل دارد. همچنین مهارت و تجربه ی کافی پزشک باعث می شود شما بهترین نتیجه را، بدون عوارض جانبی، از تزریق فیلر خط لبخند خود بگیرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *