تزریق فیلر لب

برای تزریق فیلر دور چشم چه کنیم؟

تزریق فیلر لب

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

لب هایی حجیم و خوش فرم تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی چهره ی شما دارد. تزریق فیلر لب یکی از روش هایی است که می تواند به طور ایمن، لب های شما را به فرم های مختلف و زیبا حجیم تر کند. پر کننده های لب معمولا ماندگاری حدود 4 تا 9 ماه دارند. شما می توانید با مشورت پزشک، بهترین فیلر لب را برای خود انتخاب کنید. در این مقاله در مورد فیلر لب، چگونگی تزریق ژل به لب، عوارض و مزایای پر کننده ی لب و نکات قبل و بعد از تزریق فیلر به لب صحبت می کنیم.

فیلر لب چیست و ماندگاری آن چقدر است؟

فیلر به معنای پر کننده است. در نتیجه فیلر لب ماده ای است که می تواند لب را پر تر از حالت عادی نشان دهد. در واقع با افزایش سن لب مقداری نازک تر می شود. همینطور برخی عادت های نادرست مثل سیگار کشیدن یا حتی آسیب خورشید هم ممکن است باعث نازکی لب ها شود.

البته بعضی ها هم هستند که لب های متناسبی دارند اما می خواهد مقداری حجم لب هایشان را افزایش دهند. تمامی این افراد می توانند با تزریق ژل به لب، لب های خوش فرمی داشته باشند.
شما می توانید هنگام مراجعه به پزشک کلینیک، فرم ها و برند های مختلف تزریق فیلر را انتخاب کنید. به طور مثال لب روسی یک فرم زیبای تزریق ژل لب است که می تواند شکل بسیار جذابی را برای لب ها ایجاد کند.
برند های مختلف فیلر لب هم وجود دارند. به طور مثال فیلر رستیلن، ژویدرم، بلوترو و … از معروف ترین برند ها هستند که پزشک می تواند با مشاوره ی شما بهترین گزینه را انتخاب کند.

معمولا برای فیلر لب از ماده ی هیالورونیک اسید استفاده می شود. این ماده چندین برابر وزن خود آب جذب می کند و می تواند ماندگاری 6 تا 9 ماهه داشته باشد.
میزان ماندگاری آن دقیق نیست چراکه متابولیسم بدن افراد متفاوت است. اگر بدن شما زودتر ژل را متابولیزه کند، زودتر اثرات فیلر از بین می رود.
خوبی هیالورونیک اسید این است که توسط آنزیم هیالورونیداز تجزیه می شود. در نتیجه اگر احیانا از فرم لب های خود ناراضی بودید، می توانید با تزریق آنزیم ژل را از بین ببرید.

تزریق فیلر لب چگونه انجام می شود؟

برای انجام این کار باید ابتدا نکات ساده ی قبل از تزریق ژل به لب را رعایت کرده باشید.
سپس به لب های شما ماده ی بی حس کننده زده می شود که تا حدود 20 دقیقه باقی بماند. در مرحله ی بعدی پزشک مقدار بسیار کمی از فیلر را، معمولا حدود یک سی سی،  وارد سوزن کوچکی می کند. این سوزن در نواحی مشخصی از لب، طبق فرم دلخواه شما، تزریق می شود. سوزن نباید بیشتر از 2 و نیم میلی متر به داخل پوست نفوذ کند. خیلی سطحی هم نباید تزریق شود؛ طوری که لب ها ظاهر ناخوشایند بگیرند و یا حس یک ماده ی اضافی در لب داشته باشید.

شما دردی احساس نمی کنید. اما ممکن است حس نیشگون ملایمی داشته باشید. بعد از تزریق پزشک روی لب های شما کیسه ی یخ می گذارد و مقداری محل تزریق را ماساژ می دهد تا ژل جذب پوست شود.
این پروسه به سرعت، معمولا حدود 15 دقیقه، انجام می شود و شما می توانید به راحتی به کار های روزانه ی خود برگردید.

البته به شما توصیه می شود که حدود 15 دقیقه در کلینیک بمانید تا اگر علائم غیر عادی ای مثل سرگیجه، خونریزی یا حالت تهوع حس کردید، در مورد آن به پزشک بگوئید.

مزایای فیلر لب چیست؟

1. تزریق فیلر به لب یک فرآیند غیر تهاجمی است. در نتیجه شما با کمترین عارضه و هزینه ای معقول، می توانید تا حد زیادی چهره ی خود را تغییر دهید.
2. تزریق ژل به لب دوره ی نقاهت ندارد و بدون بیهوشی انجام می شود. در نتیجه نیاز نیست که نگران انجام کارهای روزمره ی خود باشید.
3. زمانی که شما به لب خود ژل می زنید، پوست لب و اطراف آن مقداری زخم می شود. اما این زخم به حدی نیست که اسکار ایجاد کند.
4. شما می توانید گزینه های مختلفی برای فرم دهی به لب های خود داشته باشید. تنها کافیست خواسته ی خود را به پزشک بگوئید.
5. اگر از فرم جدید لبتان ناراضی بودید، می توانید به پزشک خود بگوئید. پزشک با استفاده از آنزیم ها مخصوص، می تواند ژل تزریقی را از بین ببرد. در نتیجه می توانید فرم زیباتری متناسب با صورت خود انتخاب کنید.

نکات قبل از تزریق ژل به لب

  1. قبل از اقدام به تزریق فیلر لب، باید در مورد داروهای مصرفی خود با پزشک کلینیک صحبت کنید. چراکه حین تزریق ژل، پوست لب و اطراف آن زخم می شود‌. برای کاهش خونریزی و تورم، باید از مصرف داروهای ضد انعقاد مثل آسپرین، مکمل روغن ماهی، ویتامین ای و بروفن از یک هفته قبل جلوگیری کنید.
  2. همینطور اگر مکمل خاصی مصرف می کنید، خصوصا مکمل های گیاهی، باید با پزشک در میان بگذارید.
   اگر بیماری خاصی دارید باید با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید. به طور مثال بیماری هایی مثل دیابت می توانند ریسک عفونت زخم ها را بالا ببرند. پس قبل از تزریق ژل لب، پرونده ی پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.
  3. سازمان غذا و داروی آمریکا تزریق فیلر لب را برای افراد بالای 21 سال مجاز اعلام کرده است.
  4. اگر قصد دارید قبل از مراسم خاصی تزریق ژل به لب را انجام دهید؛ حداقل از دو هفته قبل اقدام به این کار کنید.

نکات بعد از تزریق ژل به لب

  1. بلافاصله بعد از تزریق فیلر لب های شما متورم و حتی ممکن است مقداری دردناک شود. در چنین حالتی می توانید با استفاده از کیسه ی یخ و بدون فشار به لب مقداری لب هایتان را تسکین دهید.
   2. تا ۲۴ ساعت از فشار به لب هایتان خودداری کنید. هر نوع فشار، حتی به وسیله ی رژ لب، نباید ایجاد شود.
   3. اگر قصد پوشش کبودی لب های خود با رژ دارید بهتر است ۲۴ ساعت صبر کنید. سپس می توانید با یک رژ نو این کار را انجام دهید. انتخاب رژ تازه به این علت است که احتمال بروز عفونت را کاهش دهد.
   4. تا حدود یک هفته باید از ورزش های سنگین اجتناب کنید. اما پیاده روی مانعی ندارد.
   5. اگر قصد سفر با هواپیما دارید، سفرتان را یک هفته به تعویق بیندازید. فشار منفی هواپیما می تواند کبودی و تورم لب ها را افزایش دهد.
   6. تا 24 ساعت بعد از تزریق فیلر لب سیگار نکشید. کلا بهتر است سیگار را ترک کنید تا از بروز چین و چروک در اطراف لب هایتان و کاهش زیبایی آن جلوگیری شود. مصرف الکل هم حداقل تا 24 ساعت قطع کنید.
   7. بعد از تزریق بهتر است هنگام خواب، تا حدود 48 ساعت بعد از تزریق به پشت بخوابید. این کار باعث می شود فیلر احتمال جابجایی کمتری داشته باشد.
  2. مصرف بالم لب 24 ساعت بعد از تزریق ژل ایرادی ندارد. البته به شرطی که تازه باشد و کسی غیر از شما از آن استفاده نکند.
  3. از خوردن غذا های بسیار داغ یا بسیار سرد مستقیما بعد از تزریق ژل خودداری کنید. چراکه لب ها بی حس است و ممکن است متئجه نشوید که به لب هایتان آسیب می رسد. سعی کنید غذا چرب نباشد که مجبور شوید لب هایتان را بلیسید.
  4. هنگام مسواک زدن حواستان به لب هایتان باشد.
  5. بهتر است تا مدتی از تماس دست با لب ها، به هم مالیدن آن ها، بوسیدن و استفاده از نی خودداری کنید.
  6. آب زیادی بنوشید.

آیا تزریق فیلر به لب درد دارد؟

خیر. چراکه سوزنی که بوسیله ی آن تزریق انجام می شود بسیار کوچک است. همینطور معمولا پزشک قبل از تزریق از بی حسی استفاده می کند. در نتیجه شما درد چندانی احساس نمی کنید. البته باید گفت که مراجعه به یک مرکز معتبر و پزشک با تجربه کاری می کند که نگرانی شما بسیار کاهش پیدا کند.

آیا تزریق فیلر لب خطرناک است؟

در حالت عادی تزریق فیلر خطری ندارد. عوارض فیلر لب معمولا ملایم و قابل تحمل هستند. به طور مثال طبیعی است که بعد از تزریق تا حدود یک تا سه روز لب هایتان متورم و قرمز باشد. یا اینکه بعد از 24 ساعت هنوز مقداری درد داشته باشید. این حالت با استفاده از کیسه ی یخ و رعایت نکات قبل و بعد از تزریق فیلر لب، حل می شود.
عوارض وحشتناک بعد از تزریق فیلر زمانی ایجاد می شود که شما به مکان های معتبر مراجعه نکرده باشید. چراکه ممکن است احتمال واکنش آلرژیک به مواد فیلر، خونریزی و پخش آن به سایر بخش های صورت، تزریق فیلر به عروق و مرگ بافت زنده، عدم تقارن لب ها، تغییر رنگ پوست یا حتی عفونت وجود داشته باشد. پزشک آموزش دیده می تواند از بروز چنین مواردی جلوگیری کند.
همچنین نوع فیلر و نحوه ی تزریق آن در ظاهر شما موثر است. فرد متخصص می داند که برای یک چهره ی متناسب، چقدر و به چه مکان هایی باید ژل تزریق کند. همینطور اگر احیانا از فرم لب های خود راضی نبودید، امکان بازگشت هست.

افرادی که شرایط خاصی دارند باید توجه ویژه ای به اعتبار کلینیک داشته باشند. به طور مثال خانم های باردار یا شیرده نباید فیلر تزریق کنند. همینطور افرادی که بیماری های خاصی دارند، ممکن است لازم باشد تا مدتی دارو های خود را تغییر دهند.

البته اگر شما سالم باشید اما فقط به صورت مقطعی دچار عفونت، زخم یا بیماری هایی در نزدیکی لب های خود شده اید، تزریق فیلر طبق نظر پزشک به تعویق می افتد.

کلام آخر:

لب ها تاثیر بسزایی در زیبایی چهره ی ما دارند. به علاوه بعضی افراد حس می کنند که با تزریق فیلر لب، اعتماد به نفسشان بالاتر می رود. تزریق ژل به لب می تواند لب های شما را متناسب با فرم چهره تان متقارن و زیباتر کند. پر کننده های لب خصوصا برای افرادی که به علت سیگار، آسیب نور خورشید یا حتی به صورت ژنتیکی لب های نازکی دارند بسیار پیشنهاد می شود. نکته ی مهم این است که با رعایت نکات قبل و بعد از تزریق فیلر لب، به کلینیک معتبری مراجعه کنید. با این کار احتمال بروز عوارض فیلر لب بسیار کاهش پیدا می کند.

:منبع

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/22133-lip-fillers

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *