لیزر ریش آقایان – خط ریش صاف و مرتب

لیزر خط ریش آقایان

لیزر ریش آقایان – خط ریش صاف و مرتب

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

چرا می گوئیم لیزر ریش آقایان مهم است؟ صبح از خواب بیدار می شوید و می بینید دیرتان شده است. زمان برای رسیدگی به خود نیست و ریش هایتان نامرتب است. اینها ظاهرتان را شلخته نشان می دهند. سریع شروع به شیو صورت می کنید و تیغ صورتتان را می برد و یا بخاطر عجله نمی توانید خط ریشتان را متقارن کنید. می دانید که استفاده از ضد آفتاب بسیار مهم است و می خواهید آن را روی کل صورتتان پخش کنید اما ته ریش ها پخش ضدآفتاب روی پوست را چندان خوشایند نمی کنند. در نهایت هم خشکی پوست بعد اصلاح و حس کشیدگی در آن امانتان را می برد. این در حالی است که شما تنها با یک روش ساده و اقتصادی می توانید از شر تمامی این مسائل خلاص شوید. آن هم لیزر موهای زائد ریش آقایان است.

لیزر ریش و سبیل به شما این امکان را می دهد تا هرروز ظاهر آراسته ای داشته باشید و زمان کمتری صرف اصلاح کنید. همچنین لیزر ریش و سبیل آقایان در طولانی مدت به سلامت بافت پوست صورت هم کمک می کند. در ادامه در مورد لیزر ریش آقایان، مزایا، روش انجام و مراقبت های قبل و بعد صحبت می کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. شما می توانید سوالات خود را در کامنت از دکتر داروساز مجموعه بپرسید.

اگر می خواهید بدانید بهترین دستگاههای ایران برای لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها کدام است به مقالهبهترین دستگاههای لیزر موهای زائد” بروید

لیزر ریش آقایان؛ مزایا و معایب؟

آقایان هم مانند خانم ها از مزایای لیزر موی زائد بهره مند می شوند. خصوصا اینکه موهای آقایان ضخیم تر است و بسیار بیشتر از موی نازک خانم ها اشعه های لیزر را به سمت خود جذب می کند. در نتیجه فولیکول موی ریش آقایان در هر جلسه ی لیزر به خوبی سوزانده می شود. در ادامه به صورت جزئی تر در مورد مزایای لیزر موی ریش در اقایان گفته ایم:

  1. در وقت صرفه جویی می شود.

نیازی نیست که بعضا ساعت ها جلوی آینه برای اصلاح و مرتب کردن خط ریشتان وقت صرف کنید. لیزر ریش آقایان می تواند به خوبی روی گونه، خط ریش و موی گردن و موهای پراکنده ی روی صورت انجام شود. در نتیجه تنها چیزی که از ریش و سبیل شما باقی می ماند صورتی صاف و مرتب در کنار ریش های آنکارد شده است. نیازی نیست صبح زود صورتتان را با تیغ آزرده کنید تا مرتب به نظر برسید.

  1. بافت پوست در طولانی مدت سالم تر می شود.

تیغ یا شیو خصوصا در افرادی که هرروز این کار را انجام می دهند به شدت به سد دفاعی پوست آسیب می زند. در واقع هر بار با تیغ کشی صورت چربی مفید پوست و یک لایه از سلول های سطحی از بین می روند. آقایان بعضا عادتی به استفاده از ضدآفتاب ندارند و با این کار به مرور پوستشان دچار لک و خشکی شدید می شود. اما با 6 تا 8 جلسه لیزر می توانید پوست صورتتان را صاف کنید و نیازی به شیو روزانه پیدا نکنید. به علاوه خالی شدن پوست از مو این امکان را فراهم می کند تا به راحتی روتین پوستی داشته باشید و نه تنها از چروک و پیرپوستی جلوگیری کنید، بلکه بر حسب نوع دغدغه ی پوستی تان درمان روشن کننده، ضدجوش یا جوانساز به کار ببرید.

  1. از جوش های زیرپوستی و زخم صورت نجات پیدا می کنید.

اصلی ترین عامل بروز جوش های زیرپوستی شیو صورت است. خصوصا در ناحیه ی گردن که پوست به نسبت نازکی دارد و بیشتر مستعد آسیب حین اصلاح می باشد. اگر پوست آقایان تیره و مستعد لک باشد این امکان را فراهم می کند تا با هر بار جوش یا زخم صورت، لک آن تا مدت ها روی صورت باقی بماند. لیزر ریش و گردن آقایان مو ها را تا حد زیادی کاهش می دهد و نازک تر می کند. در نتیجه تا زمان زیادی نیازی به اصلاح پیدا نمی کنید.

  1. ظاهرتان همیشه مرتب است.

برای بیشتر آقایان این اصلی ترین دلیل برای لیزر ریش است. شما می توانید چهره ی ریش مورد علاقه ی خودتان را به تکنیسین آموزش دیده و یا پزشک کلینیک نشان دهید و از او بخواهید صورتتان را فرم دهد. در نتیجه صورت شما همیشه ظاهری مرتب و باب میلتان خواهد داشت.

  1. اگر از پیوند بین ابرو هایتان ناراضی هستید می توانید آن را هم لیزر کنید.

آقایان پرمو بعضا از خط پیوند بین ابرو هایشان ناراضی هستند. لیزر مو می تواند به خوبی موهای این ناحیه را از بین ببرد و ابرو های شما را از هم گسسته کند.

مرکز لیزر ریش آقایان

در مورد معایب لیزر ریش آقایان باید به این نکته اشاره کرد که تا وقتی موها تیره است می توانید اقدام به لیزر آن ها کنید. با سفیدی موها لیزر موی زائد کارایی چندانی پیدا نمی کند. همچنین باید گفت که اگر فردی اقدام به لیزر ریش و صورت کرد باید به خوبی حواسش به استفاده از ضدآفتاب باشد. چراکه ضدآفتاب مانع از آسیب اشعه های مضر به پوست و سوختگی پوست بعد از لیزر ریش می شود. پس اگر به مراقبت های قبل و بعد از لیزر موی ریش آقایان پایبند نیستید بهتر است لیزر نکنید.

مراقبت های قبل و بعد لیزر ریش آقایان

مراقبت های قبل و بعد لیزر ریش و سبیل آقایان تفاوت چندانی با سایر بخش های بدن ندارد. اما نکته ی مهم این است که از آن جایی که صورت زیاد در معرض آفتاب می باشد، باید مراقبت های زیر را انجام دهید.

  • همیشه ضدآفتاب همراهتان داشته باشید

در گذشته علت اصلی امتناع از ضدآفتاب در آقایان رد سفیدی آن بود. اما اکنون ضدآفتاب های مردانه به شدت طرفدار پیدا کرده اند. چراکه نه تنها رد سفیدی بر جا نمی گذارند، بلکه فاقد اسانس و ضد تعریق هم هستند و آقایان می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. کسی که برای لیزر، خصوصا لیزر ناحیه ی صورت، اقدام می کند، باید به خوبی استفاده از ضدآفتاب هم قبل و هم بعد از لیزر را یاد بگیرد. با این کار از سوختگی و تیرگی پوست جلوگیری می شود.

  • قبل از لیزر صورتتان را شیو کنید.

لیزر روی پوست صاف و بدون مو انجام می شود تا بتواند به خوبی جذب فولیکول های مو شده و آن ها را بسوزاند. اگر ریش هایتان خیلی ضخیم و بلند است، ابتدا آن ها را کوتاه و سپس با تیغ شیو کنید. این کار را حدود 24 ساعت قبل از لیزر ریش انجام دهید تا پوستتان تحریک پذیر نباشد. اگر معمولا بعد از اصلاح جوش می زنید می توانید از ژل بعد از اصلاح استفاده کنید تا از بروز جوش و لک آن جلوگیری کند.

  • اگر محصول خاصی استفاده می کنید آن را قطع کنید.

معمولا آقایان از روتین های پوستی لایه بردار، جوانساز و روشن کننده استفاده نمی کنند. اما اگر احیانا مشتری این محصولات هستید، سعی کنید از یک هفته قبل از لیزر ریش آن ها را قطع کنید. چراکه استفاده از این محصولات پوست را نسبت به نور لیزر حساس می کند.

  • صورت شما باید تمیز باشد.

لیزر باید روی پوست صاف و تمیز زده شود. پس حتما دقت داشته باشید که قبل از لیزر ریش روی پوستتان هیچ کرم یا ماده ی دیگری نباشد.

  • بعد از لیزر ریش در آقایان نباید به پوست فشار وارد شود.

پوست بعد از لیزر مقداری ملتهب است. به همین علت سعی کنید تا رفع قرمزی و التهاب از فعالیت و تعریق شدید و حتی رفتن به استخر خودداری کنید. همچنین فعالیت هایی که باعث سائیده شدن پوست می شوند انجام ندهید. بعد از لیزر از کرم های ضد التهاب و قرمزی استفاده کنید و سعی کنید چندان در معرض آفتاب نباشید.

لیزر ریش آقایان چگونه انجام می شود؟

برای انجام لیزر ریش در آقایان باید از قبل نواحی مد نظرتان را شیو کرده باشید تا اپراتور لیزر بداند روی کدام نواحی را لیزر کند.  لیزر صورت به اندازه ی لیزر بیکینی دردناک نیست و نیازی به استفاده از بی حس کننده ندارد. البته هرچقدر دستگاه مدرن تر و اپراتور لیزر ماهر تر باشد میزان درد لیزر کاهش پیدا می کند به حدی که بیشتر حس قلقلک دارید تا درد!

آقایان معمولا بین ابرو ها، گونه و گردن خود را لیزر می کنند و ریش هایشان را حالت می دهند. شما می توانید با توجه به علاقه ی خود حتی کل صورتتان هم لیزر کنید. در حین لیزر چشم هایتان را ببندید و از اپراتور بخواهید که عینک مخصوص لیزر را به شما دهد.

بعد از لیزر ریش از کرم ها و پماد های ضدالتهاب استفاده کنید و به خوبی پوستتان را از آفتاب محافظت کنید تا التهاب پوست ناشی از لیزر فروکش کند.

برای جلسات بعدی لیزر ریش در آقایان برنامه بریزید تا بتوانید به صورت دائمی موهای صورتتان را حالت دهید و از لیزر ریش نتیجه بگیرید.

کلام آخر:

لیزر مو موثر ترین روش برای از بین بردن موهای زائد است. اگر قصد انجام لیزر ریش آقایان دارید، به شما تبریک می گوییم. شما با این کار نه تنها در وقت خود صرفه جویی می کنید، بلکه به کیفیت پوستتان هم کمک کرده اید. شیو روزانه نه تنها پوست را ملتهب، آسیب پذیر و خشک می کند بلکه شرایط را برای بروز جوش و موهای زیرپوستی فراهم کرده است. به علاوه همه علاقه دارند که همیشه مرتب به نظر برسند و ریش های آنکارد شده دقیقا همین کار را برای آقایان انجام می دهد. تنها نکته ی مهم این است که قبل از لیزر ریش و سبیل به کلینیک های معتبر مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از لیزر ریش را جدی بگیرید.

:منابع

https://www.myethosspa.com/laser-beard-shaping/

https://www.bodydetails.com/blog/6-things-laser-hair-removal-treatments-begin/

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/laser-hair-removal/about/pac-20394555#:~:text=During%20laser%20hair%20removal%2C%20a,or%20delays%20future%20hair%20growth.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *