لیفت با نخ چیست و چه مزایایی دارد؟

روش انجام لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ چیست و چه مزایایی دارد؟

ارسال شده توسط: دکتر جعفری دیدگاه : 0 دیدگاه

اگر به هر دلیل از جمله افزایش سن یا لاغر شدن دچار افتادگی یا شل شدن پوستتان شده اید نگران نباشید. شما می توانید با کمک روش لیفت با نخ دوباره یک پوست صاف و کشیده داشته باشید. نه فقط کشیدن پوستتان با نخ بلکه پروسیجر هایی مثل لیفت با جراحی، هایفوتراپی، نیدلینگ، آر اف، اندولیفت، لیزر سی او تو، آر اف نیدل فرکشنال و … هم روش هایی هستند که می توانید استفاده کنید. با این روش ها از یک تا 10 سال به عقب برمی گردید و زمان بیشتری از پوست جوان و محکم خود لذت می برید. لیفت و کشیدن صورت با نخ روشی غیر تهاجمی است.

لیفت با نخ چیست

این روشی است که برای رفع افتادگی پوست، تحریک کلاژن سازی و در یک کلام جوانسازی پوستتان انجام می شود. خصوصا برای کسانی که هزینه یا زمان کافی برای جراحی ندارند و می خواهند با کمترین دوران نقاهت از معجزه ی لیفت استفاده کنند. در این مقاله در مورد لیفت صورت، مزایا، معایب و انواع نخ های مورد استفاده صحبت می کنیم. اگر سوالی دارید با داروساز مشاور مجموعه دختر زیبا تماس بگیرید.

لیفت صورت با نخ چیست؟

در لیفت صورت با نخ، نخ های مخصوص توسط سوزن های کوچکی به زیر پوست و در جهت های مشخصی وارد می شوند. معمولا پزشک از این نخ ها برای لیفت نواحی گونه، فک، گردن، ابرو و چشم ها استفاده می کند. بهتر است که از این نوع لیفت صورت برای دهه ی 30 تا 50 زندگی استفاده کنید. هرچه سن بالاتر رود انجام لیفت های تهاجمی تری مانند لیفت با جراحی مناسب تر است.

تغییراتی که در طی لیفت صورت با نخ روی صورت ایجاد می شود نسبتا کوچک اما قابل توجه است. چراکه قرار نیست پوست اضافه ی شما برداشته شود. اما کشیدگی پوست به پشت و بالا در همان روز های اول ظاهر جوانتری ایجاد می کند.

به علاوه بخاطر تحریک کلاژن سازی توسط نخ های مخصوصی که زیر پوست قرار گرفته اند، به مرور زمان پوست سفت تر، پرتر و جوان تر خواهد شد. به همین علت است که در بسیاری از کلینیک های تخصصی پزشکان پیشنهاد می دهند که در کنار لیفت از روش های کلاژن ساز دیگری نیز استفاده شود تا پوست از فرصت ایجاد شده برای تغییر بیشتر استفاده کند. همچنین شما می توانید با روتین های پوستی جوانساز و آبرسان و در عین حال مصرف مکمل های کلاژن، با هزینه ی کمتر و طولانی مدت تر از اثرات لیفت صورت با نخ استفاده ببرید.

جالب است بدانید که نخ هایی که برای لیفت استفاده می شوند بسیار نازک و در عین حال به خاطر شکل خاصشان موثر هستند. در نتیجه نگرانی بابت حس چیزی اضافه در صورتتان نداشته باشید و روی مراقبت های بعد از لیفت صورت تمرکز کنید.

مزایای کشیدن پوست با نخ چیست؟

  • دوران نقاهت کوتاه دارد

   از مهم ترین مزایای لیفت با نخ این است که دوران نقاهت طولانی ندارد و بعضا افراد با مراقبت های کافی می توانند روز بعد سر کارشان بروند. اما در روش های تهاجمی تری مانند جراحی، نه تنها فرد بیهوش می شود، بلکه حداقل تا سه روز برای انجام فعالیت های عادی روزانه به کمک اطرافیان خود نیاز دارد. لیفت صورت به کمک نخ با بی حسی موضعی انجام می شود و قرمزی و کبودی ناشی از آن معمولا طی یک الی دو روز برطرف می شود.

  • ساده تر انجام می شود

   به علاوه به علت حالت نیمه تهاجمی این پروسه، در بیشتر مواقع عارضه ی خاصی مانند بروز جای زخم، کبودی قابل توجه یا خونریزی اتفاق نمی افتد. البته در افرادی که بیماری زمینه ای خاصی مانند دیابت، ویتیلیگو و … دارند و یا داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین، وارفارین و … استفاده می کنند، باید حتما از قبل مشاوره ی قبل از لیفت صورت توسط پزشک، انجام شود.

  • ارزانتر است

در افرادی که می خواهند با هزینه ی کمتر، تغییرات نسبتا قابل توجهی ایجاد کنند، این روش پیشنهاد می شود. چراکه لیفت با جراحی نه تنها به خودی خود هزینه دارد، بلکه هزینه ی های بیمارستان و مراقبت های بعد از اضافه می شود.

عکس قبل و بعد از لیفت با نخ؛ روش جوانسازی صورت

  • حالت طبیعی دارد و مصنوعی نیست

لیفت صورت با نخ متناسب افرادی است که انتظارات معقولی از آن دارند و به دنبال چهره ی جوانتر و در عین حال طبیعی هستند. افتادگی شدید پوست در سنین بالا، کیس مناسبی برای لیفت صورت با نخ نیست.

  • برای افراد زیادی قابل استفاده است

اگر به دلایل مختلفی مانند بیماری های قلبی عروقی جراحی برای شما خطرناک است، می توانید از ترکیب لیفت با نخ و دستگاه های جوانساز دیگری که در بالا ذکر شد برای نتیجه ی ایده آل استفاده کنید. البته حواستان باشد که همیشه سلامت شما اولویت است و این کار باید تنها در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشک انجام شود.

  • تاثیر طولانی مدت دارد

لیفت با جراحی در صورت مراقبت درست می تواند پوست شما را تا بعضا 10 سال به همان شکل حفظ کند. در مقابل لیفت صورت با نخ معمولا از یک تا حداکثر سه سال ماندگاری دارد و اگر از نتایج آن راضی بودید می توانید به راحتی آن را تمدید کنید. چراکه روشی کم ریسک است و می تواند پوست شما را به شکل طبیعی جوانتر کند.

لیفت و کشیدن پوست با نخ چه معایبی دارد؟

 • لیفت صورت با نخ متناسب افرادی است که انتظارات معقولی دارند. اگر افتادگی قابل توجه دارید، قبل از هر اقدامی با پزشک کلینیک مشورت کنید. شاید لیفت با جراحی گزینه ی بهتری برای شما باشد.
 • ریسک عفونت هر زمانی که پوست آسیب ببیند وجود دارد. مراقبت های قبل و بعد لیفت با نخ برای جلوگیری از این آسیب ضروری است.
 • ممکن است در حین این پروسه به اعصاب صورت آسیب برسد. یا اینکه بعد از جای گذاری نخ ها، لیفت صورت به صورت نامتقارن انجام شود. این عوامل بستگی به فاکتور های متعددی مانند عدم مهارت پزشک، مراقبت های نامناسب بعد از لیفت با نخ و …. دارد. برای جلوگیری از بروز این آسیب به کلینیک های معتبری مراجعه کنید که اقدامات توسط پزشک دوره دیده انجام می شود.
 • در بعضی افراد ممکن است نخ ها توسط سیستم ایمنی بدن رد شوند. برای جلوگیری باید سوابق پزشکی و داروهای مصرفی شما توسط پزشک بررسی و سپس بهترین گزینه برای لیفت و جوانسازی شما انتخاب شود.
 • قرمزی، کبودی و درد پس از هر اقدام نیمه تهاجمی ای طبیعی است. با توجه به مراقبت های بعد از لیفت با نخ و استفاده از داروهای تجویزی پزشک می توانید درد و تورم را کاهش دهید.

چه نخ هایی برای لیفت صورت با نخ مناسب است؟

دو دسته ی کلی نخ سیلوئت (Silhouette) و پی دی او (PDO) برای لیفت صورت استفاده می شود که از سازمان غذا و داروی آمریکا تائیدیه های لازم را گرفته اند.

 • نخ پی دی او زیست تخریب پذیر است و حدودا بعد از 4 تا 6 ماه در بدن حل می شود و می تواند اثرات لیفت خود روی صورت را با مراقبت کافی تا حدود یک سال ادامه دهد. این نخ ها (پی دی او) به به سه دسته ی مونو، کاگ و اسکرو تفسیم بندی می شوند. نخ های مونو بیشتر متناسب تحریک کلاژن سازی هستند و با این کار اثرات جوانسازی خود را القا می کنند.
 • نوع دیگر نخ های کاگ هستند. این نخ ها زوائدی دارند که مانند قلاب ماهی است و در پوست فرو می رود تا به صورت قابل توجه تری پوست صورت را لیفت کند.
 • از جمله دیگر نخ ها، نخ های اسکرو هستند که تخصص بیشتری برای حجم دهی به نواحی افتاده ی صورت دارند.
 • نخ سیلوئت تخصص بیشتری برای لیفت صورت دارد. این نخ زوائد مخروط مانندی دارد که می تواند با قدرت زیادی پوست را لیفت کند و اثرات لیفت آن با مراقبت صحیح از یک تا سه سال ماندگاری داشته باشد.

در هر صورت قبل از لیفت با نخ باید با پزشک کلینیک صحبت کنید تا در صورت نیاز برای هر بخشی از صورت شما نخ مخصوصی به کار رود.

کلام آخر:

افتادگی پوست و شلی آن در نهایت اتفاق می افتد. اما با پروسیجر هایی مانند لیفت با نخ، لیفت با جراحی، هایفوتراپی، نیدلینگ، آر اف، اندولیفت، لیزر سی او تو، آر اف نیدل فرکشنال، لیفت با تزریق چربی و … می توانیم پوست خود را جوان تر کنیم. لیفت صورت با این روش، روشی غیر تهاجمی است که می تواند عملکرد دو منظوره ی لیفت و کلاژن سازی را همزمان اعمال کند. تنها نکته ی مهم این است که برای این کار به کلینیک های معتبر که اقدامات توسط پزشک انجام می شود مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد لیفت صورت با نخ را انجام دهید.

:منابع

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/pdo-thread-lift#benefits-of-pdo-threads

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-you-need-to-know-about-thread-lifts

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/24581-thread-lift

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *